Prašenje krmača

Odg: PRASENJE KRMACA

I ja ti verujem Techa. Nisam imao taj slučaj sa jalovom, ali sad baš imam dve prvopraske u istom boksu sa prasićima.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Juce se jedna nazimica oprasi,..., kok, 8 komada, za sada dobro.
Malo muke je bilo juce dok je ukapirala da ne legne na prasad.
Kako ona legne i prase kvici, ja sacekam 5-6 sec. pa SUT U ZADNjICU, ona se digne, i tako nekoliko puta i svrsena stvar.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

francuz
koliko su ti široka ukleštenja jer onda se dešava ovo najviše kad je preširoko i krmača može da se baci na stranu ,trebaš da napraviš i uži i širi ili koji možeš da podežavaš pa po poterbi , a samim tim štediš i svoje vreme i živce.
Moj kolega kad prasi krmače (uvek mu se prase 3-4 odjednom ) drži ih u ukleštenju u jedoj prostoriji prvih nedelju dana ih ogradi daskama a posle skloni daske i sva prasad su zajedno kad krene dojenje samo vidiš kako šprintaju ,ali poenta je da nikad nema zaostalo prase jer uvek može da sisa kod druge krmače ako mu nije dosta i posle kad ih ubaci u tov puno jednostavnije nema tuče mirnij su jer su se već navikli ko tovi 25-30kom u boksu zna kakva je muka kad ubaciš prasice od 20-ak kila sa dva-tri mesta ...
 
Odg: PRASENJE KRMACA

DRED
Ona sedne lepo, ali kad se spusta prasad se dese pod nju i nije znala sta je kad kvikne prase.,sad sam iz stale i sve je u redu.
Ono sto se tice ukljestenja ono je 65cm siroko a za nazimice treba 50, znam, nego ima jos 2 dodatka koja MORAJU imati u boksu a to su sipke koje stojestoje na bocnim stranama(unutar) u predelu stomaka i kad svinje hoce da ustane one prate svinju znaci svinja ih pomeri pri dizanju, ali kada treba da legne, sipke su u donjem polozaju i manje su sanse dalegne na prase posto mora prvo da legne potrbuske pa tek onda da se okrene na zeljenu stranu.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Danas se šetala,ima još 5-6 dana do prašenja.



1903100816.jpg
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Moj prijatelj ima nekog austriskog pietrena nije kao obicni nisu plasljivi ovo mi lici na to mozda gresim ne znam !
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Novi sam clan,
Moze li mi neko reci zasto se Krmaci daje Secer pre i posle prasenja i koji secer se daje??
hvala!
francuz je napisao(la):
Juzna pruga je napisao(la):
Meni juče nazimica oprasi 11. Posle dva sta dva praseta koja su bila najsitnija uginu, a svinja nezna da pazi prasiće. Dežuramo non stop. Kad uđemo da nas podavi, a kad leže, uopšte ne gleda de su joj prasići. Znam da se ona sad uči ali brate mnogo je neznana. :sta:
Ista prica kod mene, a da nesreca bude veca , ulila jos sinoc mleko, a bila sa jos 3 krmace u boks, ja lepo prebacim one 3 u drugi boks, i pustim da se prasi, zavrsi se prasenje, kad u drugi boks jedna crkla, kok, 150kg krmaca a pred prasenje po dupetu...., pojesce kerovi, ko ga jb!!!
Idemo dalje
12 oprasila, 1 falilo, ma na njegovu glavu, nek su deca zdravo!!!!!
Post je spojen: [time]1268824636[/time]
_________________________________________________
Nicyolas je napisao(la):
Ja u oko 7 dana u male valoge stavim jarmu i secer da se navikavaju !
nemoj da preteras sa secerom, ne valja mnogo.
A krmaci daj po 500 g/dan, to 5 dana pre i 5 dana posle prasenja . :cao:
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Fontana je napisao(la):
Novi sam clan,
Moze li mi neko reci zasto se Krmaci daje Secer pre i posle prasenja i koji secer se daje??
hvala!
francuz je napisao(la):
Juzna pruga je napisao(la):
Meni juče nazimica oprasi 11. Posle dva sta dva praseta koja su bila najsitnija uginu, a svinja nezna da pazi prasiće. Dežuramo non stop. Kad uđemo da nas podavi, a kad leže, uopšte ne gleda de su joj prasići. Znam da se ona sad uči ali brate mnogo je neznana. :sta:
Ista prica kod mene, a da nesreca bude veca , ulila jos sinoc mleko, a bila sa jos 3 krmace u boks, ja lepo prebacim one 3 u drugi boks, i pustim da se prasi, zavrsi se prasenje, kad u drugi boks jedna crkla, kok, 150kg krmaca a pred prasenje po dupetu...., pojesce kerovi, ko ga jb!!!
Idemo dalje
12 oprasila, 1 falilo, ma na njegovu glavu, nek su deca zdravo!!!!!
Post je spojen: [time]уторак, 16. март 2010. 12:17:16 MST[/time]
_________________________________________________
Nicyolas je napisao(la):
Ja u oko 7 dana u male valoge stavim jarmu i secer da se navikavaju !
nemoj da preteras sa secerom, ne valja mnogo.
A krmaci daj po 500 g/dan, to 5 dana pre i 5 dana posle prasenja . :cao:
Fontana je napisao(la):
Novi sam clan,
Moze li mi neko reci zasto se Krmaci daje Secer pre i posle prasenja i koji secer se daje??
hvala!
francuz je napisao(la):
Juzna pruga je napisao(la):
Meni juče nazimica oprasi 11. Posle dva sta dva praseta koja su bila najsitnija uginu, a svinja nezna da pazi prasiće. Dežuramo non stop. Kad uđemo da nas podavi, a kad leže, uopšte ne gleda de su joj prasići. Znam da se ona sad uči ali brate mnogo je neznana. :sta:
Ista prica kod mene, a da nesreca bude veca , ulila jos sinoc mleko, a bila sa jos 3 krmace u boks, ja lepo prebacim one 3 u drugi boks, i pustim da se prasi, zavrsi se prasenje, kad u drugi boks jedna crkla, kok, 150kg krmaca a pred prasenje po dupetu...., pojesce kerovi, ko ga jb!!!
Idemo dalje
12 oprasila, 1 falilo, ma na njegovu glavu, nek su deca zdravo!!!!!
Post je spojen: [time]уторак, 16. март 2010. 12:17:16 MST[/time]
_________________________________________________
Nicyolas je napisao(la):
Ja u oko 7 dana u male valoge stavim jarmu i secer da se navikavaju !
nemoj da preteras sa secerom, ne valja mnogo.
A krmaci daj po 500 g/dan, to 5 dana pre i 5 dana posle prasenja . :cao:
Pozdrav Fontana i dobro došao na forum.Nivo glukoze u krvi krmača pred prašenje (posebno suprasnih nazimica) je vrlo značajan faktor koji utiče na pojavu agalakcije i hipogalakcije.Krmače kod kojih je nivo glukoze ispod fizioloških granica pokazuju agalakciju i hipogalakciju,a to znači da je za sintezu mlečnih hormona i njihovo pravilno funkcionisanje potreban određeni nivo energije.U hranu se ubacuje 300 gr. konzumnog šećera dnevno po krmači,5 dana pre i 5 dana posle prašenja. :cao:
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Krmača mi je bila suprasna pola vremena i pobacila mi je prasiće juče. Da li neko zna koji su uzroci pobačaja. Da li može zbog hrane da pobaci prasiće?
 
Nazad
Vrh