Prašenje krmača

Odg: PRASENJE KRMACA

Nicyolas je napisao(la):
Jao danas kada sam dosao sa tenisa otisao sam do ujaka oprasila mu se krmaca nekoliko sati pre nego sto sam dosao 11 mrtvo rodjeni deformisani krivi veoma mrsavi mumificirani.Ne znam kako se to dogidilo odha je zvao veterinara on joj je dao inekcije da prekine mleko ona tada dobi temperaturu krene da se trese on joj opet dao nesto lek za smirenje i inekciju za temeraturu i pita jel bila VO ili vepar dolazio on kaze vepar i to je sigurno vepar bio zarazen jer nije ona jedina krmaca u selo koja je od tog vepra oprasila mrtve lose prasice ! I rekao je da kad se oporavi da je zakolje da ne moze vise da se jer je sada i ona zarazena ali nema nikakve veze sa mesom i da celu utrubu baci !
Ja mislim da je u pitanju Parvoviroza svinja koju uzrokuje parvo virus.On izaziva reproduktivne poremećaje kod svinja,a karakteriše se infekcijom embriona i fetusa, i njihovom smrću.Klinička slika parvoviroze je:prolongirano prašenje,prašenje mrtve,mumificirane,trule,sitne i avitalne prasadi,pobačaj u prvih 70 dana graviditeta.Što se tiče dijagnoze veterinar bi trebao da uzme uzorke krvi i pošalje na serološku analizu kako bi bili sigurni da li je u pitanju parvoviroza ili neka druga bolest.Priplodne nazimice se vakcinišu 3-8 nedelja pre prvog pripusta i da su starije od 6 meseci.Krmače se vakcinišu u periodu laktacije ili 14 dana pred pripust.Mladi nerasti se vakcinišu na 3-4 nedelje pre prvog pripusta,a stariji dva puta godišnje na 6 meseci.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Da bas sam to sada pomislio kada sam citao prethodne strane , ali ovo nije na mojoj farmi hvala bogu sa VO nema problema a kako cujem neki se zale !
 
Odg: PRASENJE KRMACA

I onda je lako proizvesti prasad :zli: :zli: :zli:

Jos me i ucenjuje kupac..
Znas ovo ti nakostreseno,dlakavo,... :udri: :udri: :udri:
Bemti drzavu!
 
Odg: PRASENJE KRMACA

jutros mi se oprasila nazimica dobio sam 12 prasica a posto sam osta bez posla nisam dovoljno vican kako da ih sacuvam i kako da postupim sa ishranom i nazimice i prasica i kakva je procedura oko odgajanja
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Meni juče nazimica oprasi 11. Posle dva sta dva praseta koja su bila najsitnija uginu, a svinja nezna da pazi prasiće. Dežuramo non stop. Kad uđemo da nas podavi, a kad leže, uopšte ne gleda de su joj prasići. Znam da se ona sad uči ali brate mnogo je neznana. :sta:
 
Odg: PRASENJE KRMACA

de7nzl.jpg

Post je spojen: [time]1268635609[/time]
_________________________________________________
oprasile se prosle nedelje
Post je spojen: [time]1268664564[/time]
_________________________________________________
2lxv091.jpg
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Stajcic Milan je napisao(la):
jutros mi se oprasila nazimica dobio sam 12 prasica a posto sam osta bez posla nisam dovoljno vican kako da ih sacuvam i kako da postupim sa ishranom i nazimice i prasica i kakva je procedura oko odgajanja
Sad ti je najvaznije da krmaca jede dobru hranu,koristi neke bolje premixe ili gotove hrane samo za krmaca dojare.A ja prasice pocinjem da prihranjujem od 2 nedelje i onda bude manje proliva na zalucenju.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Juzna pruga je napisao(la):
Meni juče nazimica oprasi 11. Posle dva sta dva praseta koja su bila najsitnija uginu, a svinja nezna da pazi prasiće. Dežuramo non stop. Kad uđemo da nas podavi, a kad leže, uopšte ne gleda de su joj prasići. Znam da se ona sad uči ali brate mnogo je neznana. :sta:
Ista prica kod mene, a da nesreca bude veca , ulila jos sinoc mleko, a bila sa jos 3 krmace u boks, ja lepo prebacim one 3 u drugi boks, i pustim da se prasi, zavrsi se prasenje, kad u drugi boks jedna crkla, kok, 150kg krmaca a pred prasenje po dupetu...., pojesce kerovi, ko ga jb!!!
Idemo dalje
12 oprasila, 1 falilo, ma na njegovu glavu, nek su deca zdravo!!!!!
Post je spojen: [time]1268853436[/time]
_________________________________________________
Nicyolas je napisao(la):
Ja u oko 7 dana u male valoge stavim jarmu i secer da se navikavaju !
nemoj da preteras sa secerom, ne valja mnogo.
A krmaci daj po 500 g/dan, to 5 dana pre i 5 dana posle prasenja . :cao:
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Da,da znam da ne treba puno za ovo za secer pre i posle prvi put cujem znam samo da dodam pre a posle ne !
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Pojma nemam, stres, strah, ..., neznam.!
jJutros zena nahranila posto ih je odvojila u poseban boks, kad je dosla danas oko 12, ona se izvrnula ispred vratnice..
Videcu sutra, sledi obdukcija, kasapljenje, kuvanje, i kerovi se slade jb mu ja mater!!
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Ja sam imao jednu cudnu pojavu, dve krmace su stalno bile zajedno, prasile se, zalucivani prasici, zajedno pod vepra, i tako nekoliko puta. Jednom je jedna ostala suprasna a druga nije mada su obe pripustene. Prva se oprasi a druga jalova, obe leze i grokcu. Kad je proslo par dana ovoj jalovoj pocnu da se vide cuturice, pa sve vece. Poenta price je da je i ova jalova dobila mleko i obe su dojile 9 prasica. Nikad nisam imao bolje prasice kao lubenice.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Sramota me i da pricam ljudi mi neveruju ali to se desilo kod mene a nisam ,,cuo" pa posle rekla-kazala.
Obe su dojile prasice kao jedna, ispricao sam to veterinaru kaze da to moze. To se desilo pre 7-8 godina.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

I ja nisam cuo za to ali verujem.

Mislim da ova uginuca koja se desavaju imaju veze sa ovim ludim vremenom umiru ljudi kao klade padaju a ne zivotinje


Meni je isto neki dan,dodjem u prasiliste pod krmacom prasad od 15 dana lepo leglo ujednaceno sve ok,dodjem sutra 1 prase bez ikakvih vidnih simptoma lezi pored valovcica za vodu kao da spava,ja da ga mrdnem ono riknulo! Niti je modro,niti u ustima ima hrane,niti je imalo proliv znaci nista. Kao da je zaspalo.
Ima li neko pojma sta bi to bilo? Da li se nekom desilo mozda?

Na srecu samo jedno.
 
Nazad
Vrh