Prašenje krmača

Odg: PRASENJE KRMACA

Na kvarno sam je prevario prasice u kutiju ceskas je malo ona se okrene,prase za njusku da ne skici i napred.sada je ok,ali jos uvek drzim kutiju za svaki slucaj i kad zavrse ja ih posebno stavljam u boksic sa sijalicom i tako po ceo dan i noc svaka 2 sata dok se jos malo kocopernu dan,dva.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

somika je napisao(la):
Na kvarno sam je prevario prasice u kutiju ceskas je malo ona se okrene,prase za njusku da ne skici i napred.sada je ok,ali jos uvek drzim kutiju za svaki slucaj i kad zavrse ja ih posebno stavljam u boksic sa sijalicom i tako po ceo dan i noc svaka 2 sata dok se jos malo kocopernu dan,dva.

Svaka cast ako ces i tokom noci na svaka 2h ! ::svaka cast:: :ppozdrav:
 
Odg: PRASENJE KRMACA

pa ljudi kad sam mogao da cekam 114 dana hranio onoliku slotiju celu noc dezurao(nisam bio sam ha,ha) pa mogu i da se malo namucim.Posto ja zivim u Cacku a cale i keva su u selu sad su oni dva dana dezurni,sutra ja idem da ih smenim posto mi je to izdvojeno sa glavnog puta kroz sumarak tu su mi ziveli kevini sad niko tu nezivi tako da se uvek borim da neprespavam sam.A inace tu mi je sve u krugu voce kajsije,sljive i tresnje ukupno oko 4h.A cacak vidim kao na dlanu tu se rostilja,drustvo zajebancija dok nepocne sezona.postavicu neku sliku
aos3np.jpg

dmpvd0.jpg

xd71hc.jpg
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Ne znam sta da vam kazem vise,ovo prelazi sve mere.Nocas mi se prasila krmaca 20 mrtvih ne znam vise sta da radim. Sve je uredu sa krmacama ali to je valjda takva godina.Menjam hranu ali mislim da do hrane nije 100%.

:udri: :udri: :udri: :udri:
 
Odg: PRASENJE KRMACA

moja krmaca vec treci put trazi i dovedem nerasta i nikako neda da skoci samo se vijaju u krug sta mislite dali bi uspelo vestacka oplodnja ili da koljem :udri: :udri: :udri:
 
Odg: PRASENJE KRMACA

pedja voganj je napisao(la):
Ne znam sta da vam kazem vise,ovo prelazi sve mere.Nocas mi se prasila krmaca 20 mrtvih ne znam vise sta da radim. Sve je uredu sa krmacama ali to je valjda takva godina.Menjam hranu ali mislim da do hrane nije 100%.

:udri: :udri: :udri: :udri:
Uh Pedja,ja sam mislio da sam najveci baksuz u proizvodnji prasadi.Kupio sam u decembru od jedne poznate farme 7 suprasnih nazimica rase joksir,sa namerom da popravim proizvodnju.Od njih 7 ako mi ostane 30 prasadi bice dobro,uzas,poludeo sam.Prva nazimica se oprasila 15.februara,8 kom,od nje ce mi ostati 6 i to bas dobrih prasadi.Druga se oprasila dan kasnije,9 kom,drugi dan su prasad pocela da dobijaju proliv i crkavaju jedno po jedno,ostace 4 kom od te nazimice.Tri nazimice su oprasile po 2 ziva praseta,a jedna od njih je imala jako tesko prasenje,jedva je veterinar spasao i vadio je jedno po jedno prase dva dana,strasno.Imala je 4 mrtva i ta dva ziva.Druga od njih tri je imala 2 ziva i izbacila je dva mrtva praseta a oposlednja od te tri baksuzne je imala dva ziva i jedno mrtvo prase :zli:.Samo sa dve od nih 7 sam zadovoljan,jedna je oprasila 14 kom i 5 njenih prasadi sam podbacio pod jednu od one tri baksuzne,a onih 9 koji su ostali pod njom su super i jos jedna koja je oprasila 7 komada i svi su hvala bogu dobro.Veterinar mi nije izlazio iz svinjca danima dajuci im kojekakve kombinacije lekova da zaustavi proliv ali su rezultati bili slabi.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

zlikovac je napisao(la):
moja krmaca vec treci put trazi i dovedem nerasta i nikako neda da skoci samo se vijaju u krug sta mislite dali bi uspelo vestacka oplodnja ili da koljem :udri: :udri: :udri:
Moje iskustvo sa VO je odlicno , ako je krmaca dobra lepa velika nemoj da koljes !
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Ne znam sta da ti kazem,znas samo kako je.Ako ne ulozis nemas cemu ni da se nadas.Nadam se samo da ce biti bolje.
Danas sam ostavio 4 nazimice (jorskirke) i trebao bih jos da kupim od nekog coveka isto 4 jorsirke i da malo osvezim proizvodnju a ove sad krmace cekaju prasenje i to im je to.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Pedja@

E to kod tebe bas preteralo sve mere.

20 mrtvih?

Da li su prasad uginula nedavno ili su zamrla od ranije? Mislim na to,da li su bila onako crna ne razvijena(mumificirana)? Ili su bila bela? redovna da nazovem?

Jos nesto ako je bila u grupi,mozda su je tukle ostale pred prasenje...
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Joj ljudi jos nekoliko dana pa mi se prase pet krmace OoooOoooOoooO bice posla !
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Galicu,mrtvi su rodjeni.Nisu mumificirani sasvim normalni (samo sto su mrtvi to im fali da budu normalni)
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Jao danas kada sam dosao sa tenisa otisao sam do ujaka oprasila mu se krmaca nekoliko sati pre nego sto sam dosao 11 mrtvo rodjeni deformisani krivi veoma mrsavi mumificirani.Ne znam kako se to dogidilo odha je zvao veterinara on joj je dao inekcije da prekine mleko ona tada dobi temperaturu krene da se trese on joj opet dao nesto lek za smirenje i inekciju za temeraturu i pita jel bila VO ili vepar dolazio on kaze vepar i to je sigurno vepar bio zarazen jer nije ona jedina krmaca u selo koja je od tog vepra oprasila mrtve lose prasice ! I rekao je da kad se oporavi da je zakolje da ne moze vise da se jer je sada i ona zarazena ali nema nikakve veze sa mesom i da celu utrubu baci !
 
Odg: PRASENJE KRMACA

kakva je to zaraza molim objasnjenje ovo jos nisam cuo
 
Nazad
Vrh