Koje djubrivo i u kojoj kolicini koristite u kukuruzu?

Rebeljac, da li ćeš ti tu njivu i dalje raditi, ili samo ovu godinu?
 
Onda na proleće baci i npk i ureu ako imaš mogućnosti ( ::novac:spavam:, a ako ne onda samo ureu. ::namigivanje::
 
npk imam u šupi a ure pretpostavljam da ne treba puno. u koje vreme da to bacim i koliko čega. jeli dovoljno 300kg npk + 200 kg uree, da li u predsetvenim radovima ili neki dan ranije?
 
Ima različitih mišljenja o vremenu djubrenja, ali mislim da je bolje što ranije u proleće da rasturiš, pa da predješ setvospremačem. Ako se kasno baci urea, onda kukuruz sporo otpušta vlagu zrna.
Valjda će se javiti još neko ko ima više iskustva nego ja.
 
ja sam ureu bacao u prasac, ali razmisljam da je bacim pred setvu, i mene interesuje misljenje clanova koji to rade :bravo:
 
ja sam pre par dana na jednoj parceli zaorao 8:16:24 260kg/ha + 87kg/ha MAP 11:52 i na prolece cu pocetkom marta pre zatvaranja brazde razbaciti 260 ili 350 kg/ha ureje sve zavisi da li cu koristiti AN u spartanju ili ne
na drugoj parceli sam koristio NPK 8:16:24 300kg/ha + MAP 11:52 200kg/ha(ta parcela je slaba sa fosforom svega 4,4mg/100gr zemlje) i u martu pred zatvaranje brazde isto kao i za prvu parcelu
 
interesuje me da li je ko imao konkretno iskustvo sa bactofil a-10.Gledao sam flajer danas na novosadskom sajmu i u njemu reklamiraju da jedna litra preparata zamenjuje 400 kg NPK đubriva što mi izgleda neverovatno a cena litre je 39 eura.Molim Vas neki konkretan primer ako može tipa koristio sam preparat na parceli i imao sam veći,manji prinos u odnosu na klasično đubrivo itd.Unapred hvala :bravo:
 
KishRobert je napisao(la):
slatka vodica....

Nisam probao da li je slatka ali da smrdi ..........
Post je spojen: [time]1290884569[/time]
_________________________________________________
Probao sam ja pre 10 godina po meni je to bacanje para :cao:
 
Baktofil ima dejstva kada se zemlja dooooooooooooobro nađubri stajnjakom, i to tako što ubrzava proces razlaganja stajnjaka. A to što oni reklamiraju da menja 400kg npk je prevara.

Ili su ipak Japanci izmislili neki sistem da iz 400kg npk sav azot, fosfor i kalijum "komprimuju" u jednu litru Baktofila... :haha:
 
Nazad
Vrh