Pogon na zejtin

lakarije

Član
Učlanjen(a)
25 Sep 2008
Poruka
561
Lokacija
indjija
Zanima me dali je neko probao da kao zamenu za dizel koristi ZEJTIN ( rafinisano jestivo ulje, hladno cedjena ulja...), samo, ili u mesavini sa evrodizelom i obicnim dizelom, kao i kakva su iskustva sa tim pogonom?
Dakle da budem jasan, ne interesuju me MISLJENJA kojekakvih drvenih i dezurnih filozofa, nego samo ISKUSTVA onih koji su probali zejtin kao pogonsko gorivo !
 
Probala je jedna zadruga u vreme sankcija. Prvo su sipali 30% zejtina u D2, pa su pojačavali dozu... sve dok im nisu pocrkali traktori.
Na zejtin je otporan Mtz i Mercedes, a Torpedo nije. Na klipovima nakupi gareži toliko da počne da lupa u glavu...
 
Zanimljivo...daje otporan MTZ i Mercedes a Deutz konstrukcija ne!
Inace, znam da je jedan tip u mercedesovom motoru spalio preko 9 tona cistog zejtina do sad, zato sam i otvorio ovu temu!
 
Obicnog zejtina...
Trenutno je zejtin 100 dinara, a na akcijama i nize.

A vi gosn'n Kroko, mi se nesto mnogo zagonetno "smeskate" ?
Da niste i vi, kao i onaj "Kroka pronalazac", pronasli neko rezenje...?
 
Zanima me dali je neko probao da kao zamenu za dizel koristi ZEJTIN ( rafinisano jestivo ulje, hladno cedjena ulja...), samo, ili u mesavini sa evrodizelom i obicnim dizelom, kao i kakva su iskustva sa tim pogonom?
Dakle da budem jasan, ne interesuju me MISLJENJA kojekakvih drvenih i dezurnih filozofa, nego samo ISKUSTVA onih koji su probali zejtin kao pogonsko gorivo !
Da se i ja prikljucim ovoj temi,poznajem coveka kod nas u selu koji obradjuje dosta zemlje i poseduje presu za hladno cedjenje ulja.On konkretno koristi suncokret kao sirovinu i kroz pricu sa njim rekao mi je da tako dobijeno ulje ne preradjuje nista dodatno vec mesa sa eurodizelom u procentu 50:50 i da nije imao nikakvih problema do sad a da su se konkretno zbog ovakve mesavine goriva odrazili na rad masina.Covek poseduje Ursusa Zetora i i Case traktore i u sve sipa istu mesavinu goriva.Kako sve vise povecavam obradive povrsine sve vise i sam razmisljam u ovo smeru jer je znacajna usteda u novcu.
 
Vozilo se na sve i svasta 90ih kad se samo setim ,tad je celo selo mirisalo na palacinke.
 
E kada se taj jestivi zejtin(ulje) uzegne onda ce da bude kukulele crkla mi pumpa,otisle dizne losa nafta kriva drzava i tako po redu sve!Da taj zejtin moze da se koristi i za voznju traktora,kola itd. onda se nafta nebi ni proizvodila vise jer je mnogo jeftinije proizvesti zejtin.Imam ja komsiju koji je radio u vitalu i tamo je hvala Bogu drpao jestivi zejtin i mesao ga sa D2 trpao ga je u traktor i kola pa to je bilo bruka kad treba da upali nesto od to dvoje vucarali bi ga po komsiluku sat i vise vremena dok ne sastavi,a onda spektakl.Svako prolece pumpe i dizne su bile remontovane na kolima i traktoru,a i dan,danas isto to radi kada prodje ulicom ko palacinke da pece!O potrosnji takvog buckurisa nije ni vredno pomena,ja sam prosle godine u prolece u 5106 nasuo skoro pun rezervar bio dizela sto su ga prodavali na petrol pumpama i rekao sam nikada vise traktor ko krava nije imao snage a bez slepanja nije hteo da upali.I jos jedna stvar sva creva od dovoda goriva su mi otisla po k..u dan danas rezervar smrdi na to djubre iako je od onda proslo kroz rezervoar preko 1000l evro d. i G.ulja,a na rezervar gde mi se prosuo po farbi kada su creva se raspala skinuo je boju ko UK2 ulje ili skid za boje!Toliko o vozni na zejtin!
 
Zeejtin i biodizel su dva razlicita pojma.
Razlika izmedju njih dva je jedna vrlo vrlo agresivna hemikalija (baza), natrijum-metoksid, kao i moguci ostatak glicerina, ili vode.
Gumice su ti otisle bas zbog te hemikalije, a nisi bio obavesten da ako hoces da sipas biodizel, moras SVE gumice u sistemu da zamenis adekvatnim.

Inace zejtin nije agresivan, nije korodivan, nema hemikalije u sebi pa je sa te strane bezbedan.
Ostaje pitanje, kaloriske vrednosti, snage motora, sagorevanja i stvaranja mogucih taloga...

Pola godine vec u jednoj tegli drzim potopljen kuglicni lezaj, u drugoj ulozak dizne u cist zejtin. I jos uvek to savrseno funkcionise, bar sto se tice uzeglosti, kad god proverim s vremena na vreme. O masnoci i podmazanosti delova necu ni da pricam!
Ne verujem da bi se kod nekog gorivo zadrzalo toliko dugo u rezervoaru nepotroseno !

Dakle sto se tice Bos -pumpe, zejtin moze biti samo ++ u odnosu na suvi Evrodizel koji pravi probleme...
 
Neznam druze sta da ti kazem,prvo pitanje je, koliki procenat ulja zaista ima u rafinerisanom tj kupovnom zejtinu i koji se sve aditivi i dodaci nalaze unutra i koliko je pogodno sipati takvo ulje u gorivo,drugo u kom procentu je tvoj komsija mesao, mislim da na d2(kog vise i nema) ne bi smeo da ide sa vise od 30% ulja jer je sam po sebi masniji pa onda to moze stvarati probleme pri sagorevanju goriva a i stvaranje naslaga cadji u samom motoru i dr...Za bio dizel je poznato da je jako agresivan i koje su mane kad se duze vremena koristi u vozilu,takodje se i za biodizel preporucuje mesanje sa dizelom,ima i tema na forumu o bio dizelu i nasiroko je pisano o prednostima i manama istog.Ja sam iz nekog iskustva izneo slucaj coveka kog poznajem(inace nebih se ni oglasavao u ovo temi) i on vec 4-5 sezona mesa ovako dobijeno ulje iz suncokreta sa Eurodizelom za koga znamo svi da je agresivniji pa samim tim verovatno da bolje razlaze samo ulje.Problema nema za sad niti se odrazava na rad masina,cesto smo u kontaktu i imao sam prilike da mu vidim cesto masine u radu ( neverujem da covek ima razloga da laze,da nije nesto uredu i sam bi prestao da mesa i dalje tu konbinaciju na svoju stetu) i bukvalno se ne oseca nikakva promena u radu motora,naprimer gubitak snage ili da dimi,jedino sto se primecuje je drugaciji miris sagorelog goriva i mirise vise nekako na neko pecivo.No nebitno necemo uci u raspravu, svako ima svoje misljenje,covek mi je ponudio da mu donesem sirovinu a on ce mi besplatno iscediti ulje za probu,sto i planiram u dogledno vreme.:ppozdrav:
 
Hladno cedjeno sam i ja probao mesati sa eu dizelom nisam primetio nista lose, ali sa zejtinom nisam, a ne bi ni probao, jer zejtin se dobija na sasvim drugi nacin i ko zna kave hemikalije ima u sebi
 
I kako se hladno cedjeno ponasa u radu?
Koliko procenata, kakva je snaga motora, dali je veca potrosnja...?
 
Obicnog zejtina...
Trenutno je zejtin 100 dinara, a na akcijama i nize.

A vi gosn'n Kroko, mi se nesto mnogo zagonetno "smeskate" ?
Da niste i vi, kao i onaj "Kroka pronalazac", pronasli neko rezenje...?
Kako coveku radi nos pa je osetio palacinke i preko foruma:osmeh:
Hiljade litara su iza nas.....
O detaljima nebi ovde,moze na PP,a ovi zaludjenici neka i dalje filozofiraju i gledaju crtane filmove,sto je vise njih to vise ostaje za mene....
Da naglasaim dizne,pumpa i motor se remontuje svakih pola kilometra,sve se stopi,snaga je to:haha:
 
Neznam druze sta da ti kazem,prvo pitanje je, koliki procenat ulja zaista ima u rafinerisanom tj kupovnom zejtinu i koji se sve aditivi i dodaci nalaze unutra i koliko je pogodno sipati takvo ulje u gorivo,drugo u kom procentu je tvoj komsija mesao, mislim da na d2(kog vise i nema) ne bi smeo da ide sa vise od 30% ulja jer je sam po sebi masniji pa onda to moze stvarati probleme pri sagorevanju goriva a i stvaranje naslaga cadji u samom motoru i dr...Za bio dizel je poznato da je jako agresivan i koje su mane kad se duze vremena koristi u vozilu,takodje se i za biodizel preporucuje mesanje sa dizelom,ima i tema na forumu o bio dizelu i nasiroko je pisano o prednostima i manama istog.Ja sam iz nekog iskustva izneo slucaj coveka kog poznajem(inace nebih se ni oglasavao u ovo temi) i on vec 4-5 sezona mesa ovako dobijeno ulje iz suncokreta sa Eurodizelom za koga znamo svi da je agresivniji pa samim tim verovatno da bolje razlaze samo ulje.Problema nema za sad niti se odrazava na rad masina,cesto smo u kontaktu i imao sam prilike da mu vidim cesto masine u radu ( neverujem da covek ima razloga da laze,da nije nesto uredu i sam bi prestao da mesa i dalje tu konbinaciju na svoju stetu) i bukvalno se ne oseca nikakva promena u radu motora,naprimer gubitak snage ili da dimi,jedino sto se primecuje je drugaciji miris sagorelog goriva i mirise vise nekako na neko pecivo.No nebitno necemo uci u raspravu, svako ima svoje misljenje,covek mi je ponudio da mu donesem sirovinu a on ce mi besplatno iscediti ulje za probu,sto i planiram u dogledno vreme.:ppozdrav:
Da se ne radi o čoveku iz okoline Kraljeva?
 
Interesantna tema...mogao bi nesto da kazem oko bio dizela - svoje iskustvo, ali ne na traktorima i slicno vec na svom autu... vw pasat, dizel... desetak i vise godina vozim na bio dizel iz "garaze" dobivenog od pregorelog jestivog ulja iz friteze restorana i sendvicare..prve godinu i po nisam prao gorivo i desio se jedini defekt - jednostavno se raspala guma semeringa osovine bospumpe koja ide na rebrasti...nakon toga perem dobiveno gorivo i nema nikakvih problema, oko snage nisam primetio da je neka razlika u odnosu na dizel, ne mesam sa dizelom jer preko leta i koristim 100% svoj biodizel, pocetkom oktombra jednostavno dosipam dizel i tako samo sa dizelom do aprila..to je zbog restorana koji sve vise koriste palminu mast u fritezama pa kada se ona preradi u biodizel on se pocne zalojavati vec na plus 8 stepeni sto se desi u oktombru vec (iskustvo) inace problema nema, inace bilo je i od svinjske masti koja se uzegla i nije za jelo - rad motora je isti ali kod prerade se dobija manje goriva nego li od palmine masti, uljane repice ili suncokreta.
 
Nazad
Vrh