Parenje kunića

Svakako cu je ubaciti za pet dana kod muzjaka, ako se ne daje to znaci da je onda ostala skotna!!
 
20 godina gajim kuniće i imam problema sa parenjemVrlo često čak i kada se pare i prodju kontrolu ne ostaju skotne.Spremaju se,unose detelinu,očupaju se i ništa.
 
Juce ujutu pario jednu zenku i deran opalio dvaput, popodne sam je stavio jos jednom opet dvaput opalio. Danas pario drugu zennku isto ujutru i ona primila dva puta, popodne jos jednom pario primila dva puta. Sad samo da sacekam kako kazete 5 dana pa da vidim sta se desava. Inace obe su se okotile pre 21-22 dana.
 
Nisam bas razumeo ovo oko parenja,gosp petao hocete li malo pojasniti sta 21 dan sta 22 dan,jel od kocenja i zasto 21 pa 22 dan.
 
peto1 je napisao(la):
@ Megi

Racunao sam kad se koja okotila i pario posle 21-og dana.
i uspeva li taj sistem parenja?
ili im dajes neki afrodizijak domace proizvodnje pa se zato kecaju ko blesave?
Salim se,naravno...
 
Dr.beric je napisao(la):
20 godina gajim kuniće i imam problema sa parenjemVrlo često čak i kada se pare i prodju kontrolu ne ostaju skotne.Spremaju se,unose detelinu,očupaju se i ništa.
Da li je možda lažna bređnost (i kod mene se događala), skupljanje slame i čupanje na polovici termina okotnje? Čitao sam da i ova klima loše utječe na kuniće.
Ajd kod mene se sinoć okotila, pa ćemo vidjeti koliko ih je
 
Mislim da ovisi i od kunice do kunice. Imam jednu kalifornijku s kojom muku mučim i mislim da bi mogla završiti u kotliću!!! Sve prođe kako treba, prvo parenje, kontrolno odbija, gnijezdo napravi i uredno se očupa.... I onada ja čekam i čekam... I evo već drugi put za redom ništa! Probat ću još jednom pa onda mijenjam :zli:
 
Ma kakav ton. Prenesem ih kod muzjaka i dok dodu sebi ovaj je vec zaskoci. Ostavim da to uradi dvaput pa nazad u svoj kavez. Inace sam imao i ja sa parenjem preko zime, ustvari jesenas nisu tele da se pare, navodno kad menjaju dlaku onda bas nece da prime muzjaka. Neznam kako je kod vas ali kod mene je tako bilo.
 
I ja sam čuo da kada menjaju dlaku nisi raspoložene za parenje. I ne samo u jesen, već i na proleće. Živi bili pa videli...
 
kod mene je vecito problem kraj Jula i ceo Avgust tada se tesko ukecaju s mukom...neznam sta im je fora...nagon za parenjem im nije izrazen valjda...
 
@ MikiPalić

Pre jedno 30 godina mi je jedan deda rekao da je leti najbolje pariti kunice nocom kada zaladi. Doduse onda sam drzao Madarski Beli biser tako se zvala ta sorta i to je iz Kaposvara neki hibrid ali se onda drzalo intenzivno. I deda mi je onda puno pomogao jer od njega sam kupio i on me je i uveo u kunicarstvo. Ali se vremena se menjaju i onda nije bilo granulata i kojekakvih spesija jeli su sve i drveni kavez, dok nisam napravio gvozdeni.
 
@Peto1

nekada nije bio problem napraviti nesto,a sad se i deca prave u epruveti...
 
Pa ja leti nikad nisam pario pre 8-9 uveče! A zimi u rano popodne oko 2 sata...
I ja sam imao jednog čiču iz komšiluka(čika David) On je držao činčile i mađarskog divljaka, i kod njega sam zavoleo zecove!
 
Opet parenje... a ova cincila sto mi nije ostala skotna, da vi samo viditike kakva je to zver od zeca :zli: da covek ne poveruje! Vec kad stavljam ruke u kavez ona se grize, nervozna je! E sad juce probao ubacit kod muzjaka, pa to je bio haos, tuca nenormalna, ova ga grize, ma skoro ga nije unistila, da sam je ostavila malo dalje sa muzjakom pa ona bi ga upropastila skroz...Ja jos ovako nesto nisam video, mislim da necu se dugo predomisljati, radi se o vrlo lepoj cincili, ali nema smisla ovako, ice ona za vikend u tepsiju!!!
 
Nazad
Vrh