Parenje kunića

Auu bas sam bez srece,danas se okotila jedna panonka,ujutro izadem vidim samo 4 komada i sve su uginule ::pomoc:; ::pomoc:; :sta: Niti se ocupala redovno ni nista,niti ih je pokrila dlakom!Bas lose pocinje ova sezona.
 
Gabesz20 je napisao(la):
Auu bas sam bez srece,danas se okotila jedna panonka,ujutro izadem vidim samo 4 komada i sve su uginule ::pomoc:; ::pomoc:; :sta: Niti se ocupala redovno ni nista,niti ih je pokrila dlakom!Bas lose pocinje ova sezona.


To joj je prvo koćenje po redu ili ... ?
Šta je sa ostalim ženkama, kako se one kote, pretpostavljam da ti to nije jedina panonka?
 
Imam jos 3 panonke,od tih su 2 skotne,treba da se kote sredinom marta,i imam tu jednu panonku koja nece da se pari evo vec mesec dana,ne znam sta da radim, ubacujem kod muzjaka dere se cvili nece da se pari,ne znam sta je problem.Skotna nije,onda tako rade zenke,al ova nije skotna!Onda imam jednu cincilu,trebala je da ima,ali nije ostala skotna,tako da ja ove sezone jos nisam imao nove zeceve :sta:
Inace ova jutros sto se okotila,jeste to joj je prvo kocenje,verovatno je to problem bio!Znaci od 5 zenki jos nista ove godine :sta:
 
Tako je glavu gore!!! Prvo koćenje pa i nije čudo. Okotiće se ostale Panonke, a što se Činčile tiče želeo bih te samo posavetovati da ,ukoliko je prvo parenje u pitanju, uvek i obavezno uradiš i kontrolno paranje 5 dana nakon prvog. Ako nisi znao sada znaš,ako jesi još bolje.
 
Posle koliko dana se mogu pariti zenke ponovo ne mislim na farmsko dezanje nego hobi. I koje je vremenski period otimalan da se mladi drze sa zenkom.
 
Razna su mišljenja o tome, 14. dan od koćenja se može pariti ponovo,a možete i mesec dana ako ne želite opterećivati ženku sa mladima. A odvajanje 31. dan.
 
Odgovor Gabesz20.
Ta zenka sto nece da primi,zameni joj mesto sa nekom drugom da promeni miris,dodaj joj AD3 vitamina sa primesom b vitamina,a najjednostavnije je da odes na pijacu i kupis persuna sa listom i das joj lisce dva tri dana,i onda je nosi kod muzjaka,ako ne uspe onda cu ti dalje kazem sta da radis.
Post je spojen: [time]1267819331[/time]
_________________________________________________
Moze ali moraju na vecoj povrsini u nekom oboru ili slicno,moze i vise zenki,ali u malom kavezu :nono:
 
Hvala Megi, volim da znam i učim. Najvažnije je da imam od koga naučiti, to mi je velika podrška :ppozdrav:
 
Megi je napisao(la):
Odgovor Gabesz20.
Ta zenka sto nece da primi,zameni joj mesto sa nekom drugom da promeni miris,dodaj joj AD3 vitamina sa primesom b vitamina,a najjednostavnije je da odes na pijacu i kupis persuna sa listom i das joj lisce dva tri dana,i onda je nosi kod muzjaka,ako ne uspe onda cu ti dalje kazem sta da radis.
Post je spojen: [time]1267761731[/time]
_________________________________________________
Moze ali moraju na vecoj povrsini u nekom oboru ili slicno,moze i vise zenki,ali u malom kavezu :nono:

Fala megi,isprobacu pa sta da bog!!
Post je spojen: [time]1267880439[/time]
_________________________________________________
Evo taman sam sam hteo da dajem lisce persuna, kad ono danas ubacim kod muzjaka i tako lepo je skocio na nju dva puta...ehh najzad :bravo: :bravo: :bravo:
 
U onu cetvrtu korisna zanimanja odgoj kunica pocetak:


35_bunny_baby.gif
35_groupskipping.gif
 
Nazad
Vrh