Parenje kunića

mityoo je napisao(la):
Ja sam malo pogrešno napisao... posle koćenja 5 nedelja! A ne 6... A dokle držite male pod zečicom? Neko kaže 5 nedelja, neko 6, a ima ko drži i 2 meseca....
ja ih drzim 33 dana,a ovi sto drze ukrasne kao i belgijske orijase znam da drze 6-8 nedelja...
 
Ja sam uporedjivao kod tri zenke kako napreduju mladi koji sisaju i oni koje sam odvojio_Ostavim sa majkom dve zenkice da sisaju a ostale u poseban kavez na granule.Merenje na dve pa na tri nedelje, razlike nema.Tezina ista.Nista ovi sto duze sisaju nisu tezi od ostalih.
 
zabac je napisao(la):
Ja sam uporedjivao kod tri zenke kako napreduju mladi koji sisaju i oni koje sam odvojio_Ostavim sa majkom dve zenkice da sisaju a ostale u poseban kavez na granule.Merenje na dve pa na tri nedelje, razlike nema.Tezina ista.Nista ovi sto duze sisaju nisu tezi od ostalih.
Odbijaš od sise na 5 nedelja?
 
Koliko znam sa 5 nedelja oni vise ne sisaju samostalno se hrane. Ispravite me ako nisam u pravu.
 
Ne,ne ja ih odbija 30 dan a dve zenkice ostavim jos kod majke.Na to sam mislio.moje izvinjenje svima i unapred moja generacija se malo slabije snalazi sa ovom tehnologijom.da mi nije dece nebi ja bio ovde
 
po mome iskustvu,naj bolje je da imas naj manje 15-setak zecice i kad pustas na parenje pustas sve u roku od 3 dana,tako da za mesec dana imas nad stotinu mladih i komotno mozes da ih smestis na neki veci prostor za tovljenje, ja bar tako radim i to dva do tri puta godisno mislim da je dovoljno.
 
zabac je napisao(la):
Gde druze plasiras kunice i da li zive ili zaklane.

prodajem i zive i zaklane, za zive imam nekoliko kupaca odgledavaju egzoticne zmije i vlecuge, tako da samo oni uzmu desetak mesecno a zaklani i ocisceni prodajem na tri restorana i jedan super market suma sumarum meni nije se dogodilo da mi nesto zaostane,al dosta dolaze i uzgajivaci ali njim najcesce prodajem flemise ( sterilizovane) svakako znaju da su sterilizovani al kupuju posto se isplate pa ne retko kupe i celo leglo koje redovno nije ispod 13 komada 10 flamisa stari 70 dana dajem 250 eura
 
Ајде ко шта пије на мој рачун зните попите а ја чу да платим кад проџем :haha: три фламанске су се окотиле прва 13 комада, друга 14 и треча веровали или не 20+ 1 једно мртво, то се зове успешно парење :bravo:
 
SaskoMk je napisao(la):
Ајде ко шта пије на мој рачун зните попите а ја чу да платим кад проџем :haha: три фламанске су се окотиле прва 13 комада, друга 14 и треча веровали или не 20+ 1 једно мртво, то се зове успешно парење :bravo:

sve je to lepo, ali to je
1 - iscrpljivanje za zenku, na sta ne mozemo da uticemo, dok se ne okoti, ne zna se koliko nosi, pa i nema pomoci
dok ne donese kunice na svet
2 - iscrpljivanje za zenku na sta mozemo da uticemo eliminacijom slabijih primeraka

nesto sam citao o "rucnom dojenju" malih kunica u slucaju kad ugine zenka-majka, mozda to ne bi bilo lose ako neko vec hoce 47 kunica od tri zenke u jednom kocenju.
ostavljanje svih kunica za sobom povlaci veliko iscrpljivanje majke i sitne male kunice
:nono:
 
zid-024 je napisao(la):
SaskoMk je napisao(la):
Ајде ко шта пије на мој рачун зните попите а ја чу да платим кад проџем :haha: три фламанске су се окотиле прва 13 комада, друга 14 и треча веровали или не 20+ 1 једно мртво, то се зове успешно парење :bravo:

sve je to lepo, ali to je
1 - iscrpljivanje za zenku, na sta ne mozemo da uticemo, dok se ne okoti, ne zna se koliko nosi, pa i nema pomoci
dok ne donese kunice na svet
2 - iscrpljivanje za zenku na sta mozemo da uticemo eliminacijom slabijih primeraka

nesto sam citao o "rucnom dojenju" malih kunica u slucaju kad ugine zenka-majka, mozda to ne bi bilo lose ako neko vec hoce 47 kunica od tri zenke u jednom kocenju.
ostavljanje svih kunica za sobom povlaci veliko iscrpljivanje majke i sitne male kunice
:nono:
Па што могу да урадим ? никад нисам вадио младунце од зечице, а увек су се код мене котиле у вечим бројем, е сад коликоје толикоје зато гледам да храна буде што обилнија и што квалитетније ја да ништим нечу :nono: нек уради то мајка природа
 
majka priroda ce svoje uraditi, imaces male kunice, najbolju razliku bi uvideo da od jedne ostavis recimo 8 komada, i to od ove sto ima 13 kom, a od druge dve da ostavis sve mladunce, pa da pratis sta ce se desavati, kako ce napredovati, kakav ce prirast imati, sa koliko (vremena i hrane) ce koji mladi doci do zeljene kilaze
ali, sam si rekao da ti to nije resenje, tako da ....
:sreca:
 
Evo meni sad dve zenke kasne sa kocenjem,neznam sta je! :sta:Jedna evo vec 2 dana kasni,a ova druga 1 dan!Dobro jos nije katastrofa,al nema naznaka da ce se kotiti,nit pravi gnezdo nista,al znam da je skotna,to iz iskustva znam kad ti hranis zecicu i stavjas ruku u kavez,i onako probas prema njoj kao da ces je vaditi i ako je onda nervozna i oce da napada to znaci da je skotna!Bilo je i toga nit gnezdo nista,i onda nakon dva sata skine dlaku i okoti se,a bilo je i toga da je vec 3-4 dana pre kocenja napravila gnezdo.No videcemo sta ce biti sa ovo dvoje,nadam se najboljem!!U sledecem periodu tu oko 15-tog imam jos 4 zenke za kocenje!!
 
Da i ja sam tako prošao i tek kasnije mi je sinulo.... Uparena je 01.02, a danas je 03.03, pa reko trebala je da se već okotila, a ona ni ne pomišlja da pravi gnezdo! A ono ispada da tek od sutra treba da čekam....
 
Nisam na zalost,ja kad se spari odma pisem na papir i kacim na kavez :nono:Tu do 3-4 dana kasnjenja nema jos problema,bilo je to meni vec vise putan,al ako od toga vise kasni,onda ce biti problema!!
 
Nema razloga da brineš! Sva sreća pa zečice nose samo mesec dana, šta bi bilo i koliko bi se nervirao da kao krava nosi 9 meseci mlade pa na kraju ništa. A i to se dešava ljudima. Kao što negde pročitah "sve je to majka priroda" ! Bez brige... Optimizam je u modi :haha:
 
Nazad
Vrh