Šljiva katastrofa ove godine

Duke

Član
Učlanjen(a)
25 Jul 2012
Poruka
99
Lokacija
Topola
Pozdrav svima,
evo danas se baš razvezla priča oko loše šljive u nađem topolskom kraju. Naime na šljivi se karakteristično pojavila oštećenja još u ranim fazama samog roda. Primetilo se tek kad je šljiva bila veličine nokta. Stanje je katastrofalno.



Ono što je takođe interesantno je da je ceo ovaj naš kraj zahvatio isti problem. Od zaštitara smo dobili informaciju da je zbog toga što se navodno temperatura pre onih velikih kiša spustila na 3 stepena pa da je to uzrokovalo sve ovo. Mi smo kraj koji ima velike visinske razlike od mesta do mesta. A opet videli smo kod nekih koji nisu štitili od monilije da im je plod čist.
Ovakvih oštećenja tj. tip oštećenja je i ranije postojao ali u daleko manjoj meri. Slično su prošle i nektarine ovde a hladnjačari se žale da je teško napraviti paletu od šljive i nektarine a da valja. Preživele su breskve samo. Za sad.
Ako neko ima neku teoriju neka se javi. Mi mislimo da je u pitanju oštećenje od lošeg sredstva za polivanje.
 
Nije samo kod vas taj problem kod mene toga koliko hoces,Nije sticeno u cvetu dobro i bile su jake kise ,otprilike samo Kaptan je mogo da pomogne
 
Ne znam šta je u pitanju, samo neka nagađanja. Zaštitari se ili vade ili ne znaju ni oni šta se desilo. Ovo je definitivno luda godina. Videćemo sledeća kakva će da bude :(
 
Duke, ovo ti je pretpostavljam cacanka rana. Kod mene u Blacu je ista situacija kod cacanke rane i lepotice. Stenlej je nesto bolji. Postavio sam neki dan slike u temi sljiva. Inace rane imam oko 1,5 tona. Umesto da ode po 1e, otici ce u rakiju. Ne znam da li je ikad neko pekao rakiju od cacanke rane.
 
Nazad
Vrh