Koliko trošite hrane?

za 3 dana plane mešaona od 600kg a sve ukupno 40komada krava teladi junadi
 
Moj prijatelj skoro klao i kaže da mu je tovljenik(oko 110kg) za pet dana jeo 25kg koncentrata- to je ne isplativo. Po svim onim analizama i grafikonima koje rade stručnjaci vidi se da oni svinje hrane sa 2-2.5 kg koncentrata dnevno, ali mene zanima i dali je to svinji od 90kg dosta i koliko ce se ona brzo utoviti ako toliko dobije dnevno. I ti im "case ih" daješ 2 kg na dan, kako napreduju, koliko im treba vremena i hrane po kom. da doguraju od 25 do 110kg.
 
Zajcev je napisao(la):
daješ 2 kg na dan, kako napreduju, koliko im treba vremena i hrane po kom. da doguraju od 25 do 110kg.
Jedu iz hranilica u kojima stalno ima hrane, tako da pojedu koliko zele. Od 25-110kg da narastu treba im oko tri i po meseci.
 
kod mene kada su prasici kvalitetni i hrana naravno,bude 100 dana 100 kg prirasta uz utrošak 280 kg hrane.Zadnju turu imao sam lošijeg kvaliteta prasice i bilo je 130 dana 95 kg prirasta, utrošak hrane 320 kg.Dnevna potrošnja mi zavisi od količine stoke u tom momentu i naravno uzrasta stoke ali eto maksimalno 400 kg
 
Trošim hrane srazmerno zalihama,potrebama,ceni,prognozi itd...Jako širok pojam u zavisnosti od mnogo,mnogo stvari.Konkretno oko 150kg.koncentrovane,250kg.silaže i oko 50-ak kg.kabaste(lucerka i seno).
 
Prijatelji, kad napišete koliko hrane trošite dnevno to ne vredi ako neznamo čega koliko imate. :sta:
 
todor je napisao(la):
za 3 dana plane mešaona od 600kg a sve ukupno 40komada krava teladi junadi
case ih je napisao(la):
Imam mesaonu od 400kg i pojedu je za 4dana (trenutno 48 tovljenika od 30-110kg)
Interesantno stoka jede masine :haha: :haha: :haha:
No sarkazam nastranu iz ovih podataka se nezna koliko je mesaona radila 1h ili 12h.
Da je napisano u broju kila,kolica,buradi,vreca... bilo razumljivije :cao:
 
MONTOYA je napisao(la):
kod mene kada su prasici kvalitetni i hrana naravno,bude 100 dana 100 kg prirasta uz utrošak 280 kg hrane.Zadnju turu imao sam lošijeg kvaliteta prasice i bilo je 130 dana 95 kg prirasta, utrošak hrane 320 kg.Dnevna potrošnja mi zavisi od količine stoke u tom momentu i naravno uzrasta stoke ali eto maksimalno 400 kg

prosek peasadi 25kg duzina tova 95 dana prosek 100 kg utrosak hrane 275 kg sa gotovim koncentratom Farm commerce
Post je spojen: [time]1261840891[/time]
_________________________________________________
Zajcev je napisao(la):
Prijatelji, kad napišete koliko hrane trošite dnevno to ne vredi ako neznamo čega koliko imate. :sta:

100 tovljenika prosecna tezina 80kg trosim oko 300 kg dnevno
 
Realno, izmedju 2.5 i 3kg po komadu na dan, sto naravno zavisi
od kvaliteta robe(svinja) i hrane. To je moj slucaj.
 
Ja imam 3 komada od 120-130kg i jedu hleba staroga nakiseljenoga u vodi-surutki kantu od 20kg razmocenoga i koncentrata po obroku koliko mogu pojesti.Samo leze i ispustaju gasove zatim se dignu jedu,piju i opet u krug.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
4 oprasene jedu 20 kg konc u dva obroka,
4 boksa po 4 krmace jedu 12 kg po boksu u dva obroka
1 boks sa 6 svinja jedu 20 kg u dva obroka
tovljenici jedu po volji, neznam ni ja samo punim hranilicu, prasad odvojena isto tako,
pa krava, pa veprovi, ......, ma trosim preko 180 kg dnevno
 
Nazad
Vrh