Odvodnjavanje

maki_vs

Član
Učlanjen(a)
13 Sep 2009
Poruka
771
Lokacija
jasenovo južni banat
danas nam je stigla novogodisnja cestitka od poreske uprave za odvodnjavanje za proslu i ovu godinu oko 6000. din.porez smo do sad uvek uredno placali ne znam odakle sad to odvojeno od poreza.a druga je prica to sto se kod nas nista ne odvodnjava,nego imamo poplave svake godine na hiljade hektara nam plavi reka karas(jedini ne regulisani tok u vojvodini)i nikom nista,po neki mali tekst u lokalnim novinama.a kada se u srbiji negde izlije neki potok i poplavi sto hektara na dnevniku glavna vest.ni beograd ni novi sad nas ne j.... dva posto.samo kad treba nesto da se naplati onda su azurni.sta mislite o ovoj temi dali je i vama stiglo to resenje?
 
Odg: odvodnjavanje

još pre dve nedelje mi je stiglo za dve parcele a sad čekam za još 10 parcela koje su na ćaletovom imenu zemlju uzetu u zakup plaćaju vlasnici
 
Odg: odvodnjavanje

maki_vs budžet za 2010 je u deficitu , pa treba popuniti prvo rupe u budžetu a posle će "oni" da popune rupe u nasipu de vam probija voda i plavi polja :haha: :haha:
 
Odg: odvodnjavanje

Treba skupiti pare za subvencije. Lako je izracunati koliko ce para skupiti. Kod mene u selu atar je oko 5500 Ha,a koliko cujem svi do jednog su dobili "cestitku",a to znaci da ce oni samo iz naseg atara uzeti oko +- 8 miliona dinara. Pa gde su ostala sela,opstine,pokrajina...
 
Odg: odvodnjavanje

@jhona deru problem je sto nasipa uopste i nema.ako se ovaj sneg bude naglo otopio(kao sto predvidjaju) i sjuri niz karpate plivacemo.sve je ovo veliki lopovluk drzave i pokrajine.
 
Odg: odvodnjavanje

Canak dobio od priljatelja da proba:

To što sam dvesta ili petsto metara probao vozilo koje mi je dao na uslugu prijatelj, promoter i prodavac takvih vozila, ne vidim kao nekakav problem, već kao potrebu medija za ne znam kakvim skandalima!
 
Odg: odvodnjavanje

danas sam vadio vodu iz podruma gde mi je hidrofor, 20 kanti po 20 litara, tako ja odvodnjavam :haha:
 
Odg: odvodnjavanje

Kupis jednu potapajucu pumpu i montiras u podrum i resio si problem.


http://www.wobyshop.com/KatalogProizvoda.aspx#{%22__s%22%3A{%22Start%22%3A%22klj%22}}
 
Odg: odvodnjavanje

Nije strašno, ne pušta mi iz zemlje već na poklopac. Tu sam planirao jedan lep hladnjak sa drvenim stubovima na četiri vode pokriveno sa "biber" crepom. Nešto nemam vremena( ::novac:spavam: pa osta za dogodine :ppozdrav:
Hvala svakako. :ppozdrav:
 
Odg: odvodnjavanje

Da se i ja pozalim, stigla je cestitka i meni i to ne samo za obradive povrsine nego i za sume. Ne znam kako da to nazovem, porez nije jer za njega vec imam resenje, pljacka nije jer i najbolji lopov ne pokrade sve, otimacina takodje nije jer se u otimanju nesto i sacuva, ostaje samo zulum braco jer bio je za turskog ropstva pa se znalo ko je ko i sta je sta a ovo mogu da tumacim samo kao bezobrazluk i noz u ledja svom narodu umesto vetra u ledja kao sto su lajali u predizbornim kampanjama.
Srecna vam nova i sto manje ovakvih iznenadjenja a vise zdravlja i bericeta.
 
Odg: odvodnjavanje

Pre 4-5 dana je i meni stigla cestitka za naknadu za odvodnjavanje za proslu i pretproslu godinu 500 dinara.Ne bi bilo to meni nista cundo da ne zivim u Sumadiji tacnije u gruzanskom kraju.Razumem za vojvodinu ali u mom kraju ako budu poplave vojvodina ce da bude more ,tacnije jezero.Jos se direktor poreske uprave potpisao na resenje ko da mi poslao cek na 1000000 dinara. Sta li nas jos ceka od nameta? :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli:
 
Odg: odvodnjavanje

d.j.grljanac je napisao(la):
Da se i ja pozalim, stigla je cestitka i meni i to ne samo za obradive povrsine nego i za sume. Ne znam kako da to nazovem, porez nije jer za njega vec imam resenje, pljacka nije jer i najbolji lopov ne pokrade sve, otimacina takodje nije jer se u otimanju nesto i sacuva, ostaje samo zulum braco jer bio je za turskog ropstva pa se znalo ko je ko i sta je sta a ovo mogu da tumacim samo kao bezobrazluk i noz u ledja svom narodu umesto vetra u ledja kao sto su lajali u predizbornim kampanjama.
Srecna vam nova i sto manje ovakvih iznenadjenja a vise zdravlja i bericeta.
turci su uzimali desetak ili deseti deo 10% uporedite sa nasima danas :zli:
 
nisam nasao povoljniju temu,u nasem kraju poreska uprava opet salje cestitke za odvodnjavanje pa nekima cak i za prihod od samostalne delatnosti,kao neki zaostali dugovi,a na drugoj strani pretnje,plenidbom...Izgleda su stvarno u krizi :zli:
 
tomica je napisao(la):
nisam nasao povoljniju temu,u nasem kraju poreska uprava opet salje cestitke za odvodnjavanje pa nekima cak i za prihod od samostalne delatnosti,kao neki zaostali dugovi,a na drugoj strani pretnje,plenidbom...Izgleda su stvarno u krizi :zli:
Moja pokojna baba ,koja nikada nije bila na mojoj adresi juče dobila da plati dug za prihod od samostalnih delatnosti,sa naznačenom mojom adresom.Baba je umrla 1994 a koliko ja znam nikada nije obavljala neke samostalne deltnosti,bila je domaćica ,kako se to popularno tada zvalo.Ko zna možda je to samostalna delatnost.Još je interesantno što su neki dobili rešenje za odvodnjavanje a neki nisu. :sta:
 
stiglo resenje za odvodnjavanje za 2011. godinu nekih 19000 din inace prosla godina mi je izmirena .to je na nekih 18ha
 
Nazad
Vrh