Politicko organizovanje poljoprivrednih proizvodjaca

senator

Banned
Učlanjen(a)
15 Avg 2009
Poruka
227
S obzirom je tema o utopiji bila presiroko postavljena, pa je dolazilo da rasprava o opravdanosti jednog ili drugog vida organizovanja poljoprivrednih proizvodjaca, a u cilju izbegavanja daljih bespotrebnih rasprava koje vode u off topic, evo jedne teme koja ce se iskljucivo baviti aktuelnom politikom i mogucnoscu uticaja poljoprivrednika u nasoj zemlji na njene tokove. Svi konstruktivni predlozi vezani za ime oranizacije, statut, njene organe kao i organizaciju iste su dobrodosli. Zamolio bih vas da pod organizacijom ovde prvenstveno shvatite interesnu grupu (http://hotfile.com/dl/20737830/a6ee969/INTERESNE_GRUPE.doc.html), tacnije grupu za pritisak, a tek kasnije, ukoliko ova ideja ne urodi plodom, i stranku kao ozbiljniji vid politickog delovanja.
 
Generalno bi imao par primedbi na ideju o politićkom zastupstvu poljoprivrede.

Po meni je neka poljoprivredna partija utopija.

Poljoprivreda je posao i interes i stil života i..., a nije politićko opredeljenje.

Treba se ponašat i radit tako, da se svakoj politićkoj partiji isplati 'podmićivat' poljoprivredu, jer će uvideti, da je i tu veliki rezervoar birača.
 
Svakako da se slazem sa tobom da poljoprivreda nije politicko opredeljenje, ali je izuzetno ispolitizovana. Ne povezujem ja poljoprivredu sa politikom zato sto ja tako hocu, vec iz prostog razloga sto je politika duboko zasla u svaki segment naseg zivota, pa i poljoprivredu, hteli mi to da priznamo ili ne. Ja u njihovoj simbiozi vidim izlaz. Ideja je ili da se utice na trenutne politicke okolnosti organizovanim uticajem na postojece rukovodece kadrove koji sede u najvisim drzavnim institucijama, a koje su delegirale postojece politicke stranke, ili osnivanje potpuno nove politicke stranke koju bi sacinjavali poljoprivrednici. Ukoliko bi ta stranka imala organizovano biracko telo i ukoliko bi mi uspeli da prevazidjemo postojece politicke podele medju nama, takva stranka bi sutra imala daleko bolji pristup drzavnim institucijama i veliki koalicioni potencijal, samim tim i vece mogucnosti da ucestvuje u neposrednom resavanju problema koji nas muce. To da li je stranka utopija ili ne, necemo znati ukoliko ne pokusamo.
A to da politicke partije podmicuju poljoprivredu, i to si u pravu, ali to se desava neka dva meseca u svake cetiri godine. Isuvise retko. Niko nece da bije nase bitke ukoliko mi to ne uradimo. :ppozdrav:
 
@Senator
Moraćeš ti u neku od postojećih stranaka, osećam...mlad, rečit, neistrošen, nekomprovitovan, pusti novu stranku!

Pozz
 
E,moj Milutine/lik iz Knjige o Milutinu prim. aut./evo tebe u 21 veku.I sta si doziveo? Mindjuse nam stavljaju na svinje,ovce i krave i to nam debelo naplacuju i niko te ne pita da li `oces gedzi da stavis mindjusu.Kazu tako nemci rade pa moramo i mi.Pa i tebi udaraju nekakve plocice,cipove,sta li vec u licnu kartu.Koliko ce proci dok i tebi taj cip ne ubrizgaju pod kozu kao i sto vec rade tvome dzukcu. Da li ces se Milutine navici na takav zivot?Da li ces se Milutine,kad krenes kod komsije setiti da obuces prsluk zelene boje?I gde ces moj crni Milutine svom konju da stavis rotaciju?I najvaznije od svega da li ces se jednom pomeriti od onoga tvoga `da komsiji crkne krava` eej brree ?? P.S.Nadam se da sam ispostovao sva pravila, ili bar vecinu,sto se tice pravopisa.
 
lepa razmisljanja ,skoro nista da dodam! samo jedno je bitno ili nas ima ili nas nema, sto nas narod kaze"tudja ruka svrab ne cese"!!!!!!!...
 
mira je napisao(la):
@Senator
Moraćeš ti u neku od postojećih stranaka, osećam...mlad, rečit, neistrošen, nekomprovitovan, pusti novu stranku!

Pozz

Bilo bi najbolje u LDP kod Cede i bice stranka LDPP Liberalna Dsmokratska Partija Poljoprivrednika
 
peto1 je napisao(la):
mira je napisao(la):
@Senator
Moraćeš ti u neku od postojećih stranaka, osećam...mlad, rečit, neistrošen, nekomprovitovan, pusti novu stran

Pozz

Bilo bi najbolje u LDP kod Cede i bice stranka LDPP Liberalna Dsmokratska Partija Poljoprivrednika
e tu bi se bas usrecio :nono:
 
@senator
Taksisti blokiraju grad! Vidi sta radi slozna braca sindikalisti..

P. JANJATOVIĆ, 16.12.2009 20:57:06

2lbkqih.jpg
BEOGRADSKI taksisti i kamiondžije počeće generalni štrajk u četvrtak od 9 časova kada će blokirati centar grada! Oni najavljuju da će zakrčiti potez od Slavije do zgrade vlade u Nemanjinoj 11, dok njihovi zahtevi ne budu ispunjeni. Ako se, prema najavama sindikata "Nezavisnost", protestu bude odazvalo više od 4.000 prevoznika, saobraćaj će stati u svim ulicama u ovom delu Beograda.
Taksisti će se okupiti u osam časova na parkinzima kod hale "Pionir", Sava centra, benzinske pumpe "Slap" na raskrsnici Ulice Vladimira Tomanovića i auto-puta i na uglu Jablaničke i Kosmajske. Organizovani u kolone, krenuće ka zgradi vlade, gde će pristizati od 10 časova. Radio mreže svih udruženja prestaće sa radom u 9 sati, ali će obezbediti po nekoliko vozila za hitan prevoz povređenih i bolesnih.
- Zahtevamo da nam vlasti odlože uvođenje fiskalnih kasa do 2013. godine, da se ukine obaveza za uvođenje euro "3 i 4" motora, da uklone "divlje" taksiste i utvrde minimalnu cenu rada na republičkom nivou - kaže Svetislav Beljinac, predsednik granskog sindikata "Nezavisnost". - Tražimo i da bude ukinuta taksa na luksuz i plin prilikom registrovanja vozila, da pojeftine ekološka goriva, da bude izmenjen pravilnik
o vođenju putnog naloga za autoprevoznike. Očekujemo i da ispune obećanje da će naši članovi biti uvedeni u radnu grupu za izradu pravilnika u vezi s novim Zakonom o saobraćaju.
Taksistima kod "Pionira" priključiće se i kolege iz Pančeva, pa će se ka zgardi Vlade uputiti ulicama Zdravka Čelara, Starine Novaka, pa Beogradskom preko Slavije do Nemanjine. Od benzinske pumpe "Slap" taksisti će se kretati auto-putem, Ustaničkom, Bulevarom oslobođenja, Slavijom do zgrade Vlade.
Okupljeni pred Sava centrom do centra će doći ulicama Vladimira Popovića, Milentija Popovića, Bulevarom Mihaila Pupina, preko Mostarske petlje, pa Kneza Miloša do Nemanjine. Kolona će se iz Jablaničke kretati Trgovačkom, Lazarevačkim drumom, Obrenovačkim putem, Radničkom, Bulevarom vojvode Mišića, Mostarskom petljom, pa Kneza Miloša do sedišta Vlade.

KRUŽNA VOŽNJA
VIŠE od 600 kamiondžija će napraviti kružnu protestnu vožnju od Dunavske, pa ulicama Vojvode Bojovića, Karađorđevom, Savskom, Mostarskom petljom, auto-putem ka Nišu, zatim Vladimira Tomanovića, Vojislava Ilića, Gospodara Vučića, Bulevarom kralja Aleksandra, Batutovom, Dimitrija Tucovića, Ruzveltovom, Mije Kovačevića, Bulevarom Despota Stefana, Klaničkim kejom pa nazad do Dunavske.

ĐILAS: UGROŽAVAJU GRAD
- NIJE grad zadužen da kažnjava one koji blokiraju grad, već to mora da radi MUP i oni ne smeju da dozvole da prestonica bude u blokadi - rekao je u sredu prvi čovek prestonice Dragan Đilas. - Mislim da bi MUP trebalo da spreči taksiste da blokiraju grad, jer to ugrožava normalan život u Beogradu. Grad je uradio sve što je u njegovoj nadležnosti. Kako bi sprečili divlje taksiste, podneli smo predlog Vladi za izmenu zakona i predložili da im se oduzimaju taksi vozila. Već sam rekao da, onog dana kada stupe u štrajk i kada budu blokirali grad, sa mnom više neće moći da pregovaraju.

AUTOBUSI
PREMA rečima direktora Gradskog saobraćajnog preduzeća Radoslava Nikolića, njihova vozila biće preusmerena kako uslovi budu dozvoljavali.
- Moraćemo da pređemo na plan "B" - kaže Nikolić. - Nadam se da protesta, ipak, neće biti.
 
Zasto se sve vezuje za moju politicku karijeru? Ideja je formiranje stranke poljoprivrednika koju ce da vode ljudi koji od poljoprivrede zive i koji su najupuceniji u aktuelne probleme vezane za istu. Ja se samo trenutno bavim poljoprivredom, ko zna gde cu biti sutra. Moja uloga u svemu ovome je da pomognem ljudima dobre volje i onima kojima ovakva ideja zvuci ostvarljivo da se organizuju i postave pravne okvire svoje organizacije i njenog delovanja. Kao sto ste mogli da vidite, nigde na celom forumu nema moje slike niti mog imena. Ja, da pretendujem da se bavim politikom, prvo bih promovisao sebe kroz svoje ideje, a onda se bacio na njihovu realizaciju.
P.S. U LDP ne bih usao ni mrtav.
Post je spojen: [time]1261003945[/time]
_________________________________________________
@Mira: 100% si u pravu. Ja sam lud sto pokusavam da napravim nesto nemoguce. Srbi se ionako nikada ni oko cega nece sloziti. Oni koji me razumeju i koji se slazu sa mnom se ne javljaju, oni kojima moje ideje smetaju i koji se osecaju ugrozeno, miniraju svaki moj post. Zlo je ko ne zna a uciti se ne da. Jbg, welcome to Serbia...
 
@senator
Ja ti kažem, ti razmisli...
Ako ti bil koji kontakt na lokalu zatreba-pošaljiprivatnu poruku.
 
za ovaj srpski narod (ovce) treba pastir... po dosadasnjim postovima svi su ZA ali niko nece da se aktivira... to se vidi po tome sto je tema postavljena vec par dana a samo par odgovora ::lose:: ::lose::
 
e veci je problem ovde sto svi hoce da budu pastiri,pa ako se javi neko ko je ucen odmah ga napadaju.ipak trbalo bi se nekako organizovati pre ili kasnije nije bitno,mi kao zemlja sa poljoprivednom tradicijom nemamo ni jednu ozbiljnu poljo.organizaciju ili partiju koja bi ucestvovala i bavila se u resavanju problema koji opterecuju istu.a ima nas mnogo samo kada bi bili organizovani ....
 
nemojte da ste na kraj srca, mislim da nije seljak glup, verujem u njegovu mudrost, ko ga sve do sada nije varao, razocarao pa je ipak izdrzao, sam je svoj gazda, druge gazde tesko prihvata, narocito politicke lidere kogod da su soja, pa zar se vi ne osecate izneverenim poslednjim glasanjem? Oni cija su usta najpunija seljaka u kampanji nas najvise sjebase po dzepu kroz premije, podsticaje, cene, uvoz losijih proizvoda od nasih. Crno bi nam se pisalo da nas upolitizuju, to bi im i te kako odgovaralo da osnujemo stranku, tek bi nas legalno i legitimno karali. A kad dodje taj cas da se vise ne moze, ocas posla kuka i motika postaju argumenti. Na posletku tako je oduvek bilo.
 
Počeli pregovori u Vladi Srbije, taksisti blokirali Slaviju i Nemanjinu ulicu
Štrajk taksista i autoprevoznika /video/
Autor: Agencije | Foto:S. Đalić | 17.12.2009. - 09:05

25u18hh.jpg
2ugiffd.jpg


335dp1v.jpg
dy565x.jpg


E moj senatoru, ti samo osnivaj stranku a ovakvi ce vas srediti.
Sutra tu mogu da stoje i traktori i ostala mehanizacuja.
http://www.blic.rs/drustvo.php?id=125873
 
mira je napisao(la):
@senator
Ja ti kažem, ti razmisli...
Ako ti bil koji kontakt na lokalu zatreba-pošaljiprivatnu poruku.


Jedino tako može nešto da se uradi. To su tzv. "konsultacije".
 
mislim da je svima vec jasno kakve su nase politicke stranke i njihova elita. jos je gospodin rajs 1928 godine opisao "srpsku inteligenciju" koja vec skoro jedan vek upropastava ovaj jadan narod.
na lokalnim izborima za savet MZ pokusali smo da se organizujemo. protivnici su nam bili ds, oni su imali ljude, vozila, spiskove i na kraju pobedili nasu grupu gradjana 11:0. ostale stranke nisu ni imale sanse. sta da vam kazem kada je sada u savetu MZ lik koga zovu tarzan. njihovi kandidati su do prosle godine bili radikali. to je sistem koji funkcionise vec 15 godina. sada kada pobedi sns pola ce ih preci u tu stranku. prelecu iz jata u jato. oni ne zele da menjaju sistem. gradjani na zalost sada vide tomu kao nesto novo i nesto sto ce okrenuti srbiju za 180 stepeni. po meni to se nece desiti jer cim on prica o eu sve mi je jasno.
zbog toga sam i sam razmisljao o politickom angazovanju, neka nova stranka nesto novo. na izborima na vozdovcu bila je jedna nova stranka, stranka se zove nijedan od ponudjenih odgovora. oni samo zele da pokazu politickoj eliti srbiji sta narod misli o njima. predsednik stranke je izvesni gosn tulimirovic i ima 28 godina. nadam se da ce narod videti nesto novo u tim ljudima, a ne u ljajicu koji se vrti vec 10 godina u svim vladama i sada prica o propalim privatizacijama.
takodje na fb sam clan stranke nacionalnog razgibavanja. to je zezancija dva lika koja vode jutarnji program, ali mediji su izuzetno mocni pa oni na fb imaju vec preko 10.000 clanova. mozda odluce da se registruju kao stranka. siguran sam da ce biti nesto od ove dve inicijative i ne osudjujem nikoga ko zeli nesto da pokrene. samo sto nasi sunarodnici misle da je to besmisleno. ja jedva mogu sa mamom da izadjem na kraj, svi u kuci mi kukaju ne mozes nista promeniti, verujem da puno ljudi tako misli. izgubili smo svu nadu, mora neko da im vrati optimizam.
pozdrav za sve.
 
Nazad
Vrh