Priplodni materijal

galic

Član
Učlanjen(a)
14 Dec 2009
Poruka
469
Lokacija
Stapar,Vojvodina
Priplodni materijal

Procitao sam skoro sve vase teme,diskusije i stvarno je za svaku pohvalu.


Mislim da bi svima nama dobro doslo kada bi mogli nabaviti dobar priplodni materijal.
Negde je to jeftinije,negde skuplje, sto ne mora znaciti da je skuplje bolje!


Posto nas ima sa svih strana svako ima mozda neku ponudu u kojoj ce se neko naci.

Robna razmena,trgovina,bilo sta sto bi pomoglo da se dodje do dobrih nazimica,nerastova itd.


Post je spojen: [time]1260869468[/time]
_________________________________________________
Ako neko ima?...Prodaje?... :sta:Gde kupujete?
 
Odg: Priplodni materijal

Prijatan docek i sretnu i uspesnu Novu Godinu zelim u svoje i u ime ureddjivackog tima
 
Odg: Priplodni materijal

da li neko ima iskustva i da li je neko probao p 76
 
Odg: Priplodni materijal

Saleso,
p76 koristim za oplodnju naima krmaca.hibridni nerast,velika mesnatost,mali utrosak hrane(tako kaze veterinar) :D
Kod mene u selu ima ljud koji osemenjavaju sve krmace sa p76 nerastovima (vestacka oplodnja) i kako kazu jako su zadovljni.
Ja sam isto pre 1,5god na sve krmace stavljao p76 i mogu ti reci da sam imao jako dobre rezultate.

:ppozdrav:
 
Odg: Priplodni materijal

34xm2w8.jpg
pozdrav,ija se bavim sa svinjama pa evo da vam pokažem ponešto za rasplod, ovo je je ostavljeno za nazimicu križano piatren-njemac. još je mlada nekih 4 mjeseca.
Post je spojen: [time]1264033337[/time]
_________________________________________________
be69mu.jpg
ovo je čista piatrenka,nazimica koja treba da se prasi za nekih 5 dana. pripuštena je pod čistog piatrena i očekujem dobre rezultate. vidjet ćemo za par dana.
Post je spojen: [time]1264071904[/time]
_________________________________________________
1zf3eyq.jpg
i ovo je za rasplod,tu sam križao svega.
Post je spojen: [time]1264100965[/time]
_________________________________________________
sbhpfm.jpg
 
Odg: Priplodni materijal

Saleso , u monostoru imas ljude koji se bave iskljucivo NAIMAMA, bio sam na farmi kod coveka koji ima 20 krmaca naima i nerasta p76. rezultati su neverovatni nijedna krmaca nema ispod 15 i vise oprasene prasadi sto u 80 posto slucajeva i odbiju. Neznam kakvi su efekti nerasta sa drugom rasom ali sa naimom su neverovatni.

Video.
 
Odg: Priplodni materijal

komazec, izvini ali mi se cini da ti ono nije cista piatrenka. U prednjem delu, pored glave, malo je uska ili mi se cini, a njuskica je malo duza za piatrena. Izvini mozda gresim, ali mi se cini. :nono:
 
Odg: Priplodni materijal

Zdravo Pedja,
gde da nabavim seme od p 76.
Hvala unapred!!! :cao: :cao:
pedja voganj je napisao(la):
Saleso,
p76 koristim za oplodnju naima krmaca.hibridni nerast,velika mesnatost,mali utrosak hrane(tako kaze veterinar) :D
Kod mene u selu ima ljud koji osemenjavaju sve krmace sa p76 nerastovima (vestacka oplodnja) i kako kazu jako su zadovljni.
Ja sam isto pre 1,5god na sve krmace stavljao p76 i mogu ti reci da sam imao jako dobre rezultate.

:ppozdrav:
 
Odg: Priplodni materijal

možda si i u pravu,ja sam je kupio od čovjeka koji drži čiste piatrene,i svinje su mu pod selekciom. možda je on nešto tu i ubacio pojma nemem,ne mogu ništa da tvrdim.
 
Odg: Priplodni materijal

francuz,
meni veterinar semeni naime sa p76 a semena nabavlja iz nekog mesta samo sam ja zaboravio odakle jer mi je to rekao pre 1,5-2 god kad je prvi put dolazio da semeni krmace :D

I kod nas u selu naima krmace prase jako velik broj prasadi samo sto se poneki zale da im nisu prasici jednaki na prasenju a krmaca im oprasila 20komada
 
Odg: Priplodni materijal

mozda im je problem u ishrani te im nije leglo ujednaceno, no da li imas ti nesto za prodaju od muskih prasadi naima x p76 , ili zensku prasad cist naima??
pedja voganj je napisao(la):
francuz,
meni veterinar semeni naime sa p76 a semena nabavlja iz nekog mesta samo sam ja zaboravio odakle jer mi je to rekao pre 1,5-2 god kad je prvi put dolazio da semeni krmace :D

I kod nas u selu naima krmace prase jako velik broj prasadi samo sto se poneki zale da im nisu prasici jednaki na prasenju a krmaca im oprasila 20komada
 
Odg: Priplodni materijal

@komazec

Možda ona nazimica bude sasvim 0K. Imao sam takve u zapatu. Eksterijerno ne deluju nešto naročito lepo ali im je potomstvo savršeno.
:ppozdrav:
 
Odg: Priplodni materijal

hvala zorane,i ja se nadam da će biti dobra,bolje za nju, jer ako ne zna se šta joj sljedi.
 
Odg: Priplodni materijal

Imam naima x p76 ali veterinar kaze da ti prasici muski/zenski nisu ni pola kao krmace/nerastovi od kojih su dobijeni i zbog toga nisam pokusavao da ostavljam.
 
Nazad
Vrh