Priplodni materijal

Odg: Priplodni materijal

Tibore, i koja je cena tih jorksirki sa slike ?
:D
 
Odg: Priplodni materijal

Zoran Kostović je napisao(la):
@tobor
Dobro izgledaju, 10 pari sisa je još jedan veliki plus, pogotovu za jorkširke.Jel Kurta nije pravio problem zbog one sa crnim flekicama? Šala...
ne bih bas rekao da je neki plus
Post je spojen: [time]1274137777[/time]
_________________________________________________
Sika je napisao(la):
to je po meni dobra tezina...koliko su bile stare kada su se pripatile?

@galic

ja msm da to nema veze...ja sam imao nazimicu prosle godine kada se pripatila imala je oko 80kg...a eno sada 2 prasenje ima skoro 300...
Druze ti imas onda problem sa ishranom. Nije cilj imati debelu krmacu nego krmacu u dobroj kondiciji. Smanji malo hranu na max 3kg dnevno
 
Odg: Priplodni materijal

@AGROfamily

znam ja da to nije cilj...a ja sta da joj radim kada se goji kao blesava...nista preterano nije jela,3-4 kg (koncentrata) uz detelinu...
 
Odg: Priplodni materijal

Verovatno covek misli zato sto od 20 sisa nemaju sve mleko,takozvane fals sise.

Ja mislim da je to plus jr ako ima14 sisa opet te poslednje 1 ili 2 para nekad su fals.

Onda bolje 20 pa imas 2 ili 4 koje nemaju mleko,a ostane ti kvalitetnih 16 sisa.
 
Odg: Priplodni materijal

Danas kupio, mesec dana suprasna.
k9f03m.jpg
.
 
Odg: Priplodni materijal

Piatren-landras, majka nem.landras sa sajma, a nerast je bio cist piatren, oboje sa papirima, kupio sam u jednom selu pored Kikinde. Ona iza je moja nazimica jorksir-landras suprasna dva meseca.
 
Odg: Priplodni materijal

Zoran Kostović je napisao(la):
@AGROfamily
Ne razumem zašto ne bi bio plus ako nazimica ima 10 pari sisa...
Nije prednost zato sto su sise previse blizu jedna drugoj i vec od sedmog dana prasad ne mogu da se popakuju kad sisaju i onda dolazi do gubitka dojka a samim tim i gubljenje veceg broja prasadi. I uzgred nemojte misliti da ce krmaca sa 20 sisa prasiti i gajiti 20 prasadi :nono:
 
Odg: Priplodni materijal

Mislim da nisi u pravu.
Jer sve i da se zasusi 5 sisa , ostaje 15...A krmaca koja oprasi petnaest komada je dooobra! A svako prase ide nepogresivo na svoju sisu, tako da ce sise koje su u funkciji ostati , a one koje nisu, zasusuju se same od sebe.
Ne sekiraj se, priroda je sama regulisala sve to.Sve dolazi na svoje mesto, po nekom nama nepoznatom sledu.
 
Odg: Priplodni materijal

Karalic je napisao(la):
Mislim da nisi u pravu.
Jer sve i da se zasusi 5 sisa , ostaje 15...A krmaca koja oprasi petnaest komada je dooobra! A svako prase ide nepogresivo na svoju sisu, tako da ce sise koje su u funkciji ostati , a one koje nisu, zasusuju se same od sebe.
Ne sekiraj se, priroda je sama regulisala sve to.Sve dolazi na svoje mesto, po nekom nama nepoznatom sledu.
Vrhunski priplodni materijal koji se uvozi iz Danske ,Svedske ,Norveske itd ima od 14 pa do veoma retko 18 dojaka bas iz razloga koji sam gore naveo. Veoma bitna stavka je duzina krmace i raspored,razmak dojaka.
 
Odg: Priplodni materijal

Naravno da se podrazumeva duzina krmace i razmak izmedju dojki.Upravo zbog svega toga mislim da treba videti i drugu stranu ..
Uostalom , ja sam bezrezervno poverovao nasem clanu Tiboru, te sam i dogovorio kupovinu jedne od njegovih nazimica. Toliko sam uveren da nisi u pravu , da smem da garantujem ..
Ali, pokazace vreme .. Cucemo se polovinom Avgusta kad se oprasi , pa cemo videti ko je u pravu. Pozdrav... :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh