Priplodni materijal

Odg: Priplodni materijal

to je po meni dobra tezina...koliko su bile stare kada su se pripatile?

@galic

ja msm da to nema veze...ja sam imao nazimicu prosle godine kada se pripatila imala je oko 80kg...a eno sada 2 prasenje ima skoro 300...
 
Odg: Priplodni materijal

Ma
francuz je napisao(la):
Odosmo daleko od teme.....
Ali neke rutinske operacije moze odraditi i sam farmer.
Ne treba farmeru veterinar za :
*kastraciju prasadi(sem ako su kilavi, zbog podveza)
*osemenjivanje krmaca,
*aplikacija injekcije gvozdja
jer u sustini je to posao tehnicara a ne veterinara. To znaci da farmer moze da se za vrlo kratko vreme osposobi u te svrhe i da novac koji bi za usluge dao veterinaru, preusmeri na nesto drugo...
Post je spojen: [time]1273293574[/time]
_________________________________________________

Ja tražio da sam dam gvožđe, ali ne može, došao veterinar dao im, 70 RSD po komadu/ 1 kubik
Ne smeju da prodaju je moraju da vode i izlaske na teren,ganja ih inspekcija za potrošen materijal i moraju da vode knjige,nema više ništa na crno.

telnett je napisao(la):
Ajde Djuka to ti je 2000 za 5 minuta bez garancije na uspeh. Treba vas platiti po 100 din po oprasenom prasetu i to nakon prasenja, nije lepo ali . Nece bit bolje dok svako ne snosi odgovornost za uradjeno .

Kod nas je osemenjavanje negde oko 1000 RSD po komadu što uključuje i reprizu sutra dan ili za 21 dan, sve zavisi od svinje i njenog stanja.

veterinar je napisao(la):
To si u pravu,ali ovo sto se radi danas prevazilazi i te rutinske stvari!
Samo neka on vezba..... ::svaka cast::
Neke poslove ipak treba da odradi veterinar, zato je i učio.

I mi ćeo učiti kako se osemenjava svinja, već postoje neki kursevi,ali vremenom će se to odomaćiti.Kastraciju i ostalo lečenje ipak prepuštam stručnijim od mene, barem ako ne uspe neću ja biti kriv i mogu nekako tražiti odštetu, a ako sam radim :zli: :nono:

tibor je napisao(la):
Veća ima 150 a manja 130kg

Sve je to genetika,verovatno kako koja ima sklonosti na težinu
Imam loša iskustva sa teškim prvopraskinjama i onima starijima.Kada se oprase dugo se čiste,često dolazi do upale i izlazi neki beli iscedak dosta dugo,pa bolje da su kondicionirane na manju težinu.
Vremenom sve se stabilizuje,ponekad mora i veterinar da da antibiotike da ne bi :zli: odneo šalu.
 
Odg: Priplodni materijal

Cao forumasi , danas sam na sajmu kupio nerasta za priplod rase hemsir od Ferenc Majora iz Backe Topole :bravo: :bravo: :bravo: ...
 
Odg: Priplodni materijal

Sika je napisao(la):
pozdrav...ako ima neka slika ne bi bilo lose da izbacis... :D
Nisam slikao u subotu idem po nerasta pa cu slikati i postaviti na forum.
 
Odg: Priplodni materijal

Moj prijatelj ima nerasta hempsira, pa razmisljam da pustim na krmacu rase jorksir.Zanima me kakva je ta kombinacija...Hvala unapred
 
Odg: Priplodni materijal

sabi je napisao(la):
Moj prijatelj ima nerasta hempsira, pa razmisljam da pustim na krmacu rase jorksir.Zanima me kakva je ta kombinacija...Hvala unapred
Nisam imao prasice u toj kombinaciji prijatelj moj iz kraljeva je imao tu kombinaciju kaze da je odlicna ja nisam video pa ne mogu da potvrdim ja cu imati kombinaciju otac Danski Joksir a majka Hemsir za neka dva meseca pa te mogu obavestiti i postaviti slike kad se nazimica oprasi.pozzz
 
Odg: Priplodni materijal

Hvala Pezo. Ja sam na jednu (prvo prasenje) pustio duroka, a na drugu durok-pietren i jako sam zadovoljan.
 
Odg: Priplodni materijal

Sika je napisao(la):
zensko...bilo koja velicina..
Trenutno kod mene nema nista ni vece ni manje bice za tri cetiri meseca ima u Novom Orahovu nazimice od 120 kg 400 eura je cena.
 
Odg: Priplodni materijal

Sika je napisao(la):
ihh mogao je malo vise da stavi...pa ne kupujem ja tele..
Ja sam placao toliko skupe su ali i dobre.
Post je spojen: [time]1274097647[/time]
_________________________________________________
To je sa farme nije iz privatne kuce.pozzz
 
Odg: Priplodni materijal

Suprasne Jorkširke sa 10 pari sisa
pict0681.jpg

Dežurni krivac Kurta
fnykpek-0015.jpg
 
Odg: Priplodni materijal

@tobor
Dobro izgledaju, 10 pari sisa je još jedan veliki plus, pogotovu za jorkširke.Jel Kurta nije pravio problem zbog one sa crnim flekicama? Šala...
 
Odg: Priplodni materijal

alexandart je napisao(la):
koliko je star kurta?
To je kolegin nerast pietren,inače Kurta ima 14 meseci a Murta tek 8 meseci(njega nisam slikao).Krmače imam 15-tak komada kući, a u selu jedno 20 kom podeljeno,jer čim napune 2 meseci suprasnosti prodajem ih ili dajem za prasiće
 
Nazad
Vrh