Priplodni materijal

Odg: Priplodni materijal

kod nas je 1000,al majstor dolazi na "overu"! :D
 
Odg: Priplodni materijal

auuu onda ovaj moj komsija sto ima veprove muci ih samo tako...on ih pusta 2 puta dnevno...a ja nemam iskustva sa tim...seve vestacka oplodnja... :cao:
 
Odg: Priplodni materijal

Kod nas je VOK 1000 dinara,plus put,a ovi sto imaju nerastove oni nista ne naplacuju,ja moje nikome ne pustam,radi sigurnosti ! :nono:
 
Odg: Priplodni materijal

Ma kada je dobro seme i ko drzi manji broj krmaca,osemenjavanje je najbolje,najlakse!
Treba i mi veterinari da zivimo od necega! ::novac::
 
Odg: Priplodni materijal

Naravno,svako to moze da uradi,kao i sve ostalo zato smo tako i daleko dogurali,svi se u sve razumeju,a posle kad je muka ajde Djuka ::svaka cast::
 
Odg: Priplodni materijal

Tako je to i jeste problem sto svi sve znaju, ali muka nas na to naterala da sve moras znati nebi li ustedio koji soder!
 
Odg: Priplodni materijal

Ajde Djuka to ti je 2000 za 5 minuta bez garancije na uspeh. Treba vas platiti po 100 din po oprasenom prasetu i to nakon prasenja, nije lepo ali . Nece bit bolje dok svako ne snosi odgovornost za uradjeno .
 
Odg: Priplodni materijal

Moze i tako,ali i kad bi vise oprasila,verovatno i tada nesto ne bi odgovaralo,a da ne govorimo o tome kolikko ljudi ne znaju kada treba da se osemeni krmaca,kad budu to naucili,onda ce i uspeh biti veci!
A kad smo kod toga sta i kako ustedeti,sad sam za vikend bio kod coveka koji je pokusao da kastrira nerasta,60 kg,koji je imao kilu, :nono:,i na kraju,na klanje,bas je ustedeo! ::svaka cast::
 
Odg: Priplodni materijal

Odosmo daleko od teme.....
Ali neke rutinske operacije moze odraditi i sam farmer.
Ne treba farmeru veterinar za :
*kastraciju prasadi(sem ako su kilavi, zbog podveza)
*osemenjivanje krmaca,
*aplikacija injekcije gvozdja
jer u sustini je to posao tehnicara a ne veterinara. To znaci da farmer moze da se za vrlo kratko vreme osposobi u te svrhe i da novac koji bi za usluge dao veterinaru, preusmeri na nesto drugo...
Post je spojen: [time]1273325974[/time]
_________________________________________________
veterinar je napisao(la):
Moze i tako,ali i kad bi vise oprasila,verovatno i tada nesto ne bi odgovaralo,a da ne govorimo o tome kolikko ljudi ne znaju kada treba da se osemeni krmaca,kad budu to naucili,onda ce i uspeh biti veci!
A kad smo kod toga sta i kako ustedeti,sad sam za vikend bio kod coveka koji je pokusao da kastrira nerasta,60 kg,koji je imao kilu, :nono:,i na kraju,na klanje,bas je ustedeo! ::svaka cast::
Lik je bas preterao i sebe precenio, ali posle nekoliko pokusaja, uspece!! :haha:
 
Odg: Priplodni materijal

To si u pravu,ali ovo sto se radi danas prevazilazi i te rutinske stvari!
Samo neka on vezba..... ::svaka cast::
 
Odg: Priplodni materijal

danas sam platio danak neiskustvu i neznanju,jedna nazimica je trazila nerasta(prvi "naskok" je trebao biti),nisam znao njene simptome i zakasnio je dolazak brava.... :udri:
 
Odg: Priplodni materijal

pict0678.jpg

Danas otišle još dve ..
 
Odg: Priplodni materijal

Dao jednome,nek se oprase kod njega a prasice će mi vratiti.
 
Odg: Priplodni materijal

Lepe.. Tibore :bravo:

Moracemo neki dogovor praviti....


Nego jedna stvar mi se ne svidja tj. ne praktikujem,

Nazimica po meni , prvo prasenje max 140-150 kg. Iz jednog prostog razloga nakon 5 prasenja krmaca nije teza od 250 kg.

Recimo ako su ovo nazimice one sad imaju skoro 200kg sigurno jel tako Tibore? mislim da je to puno,

Iz prostog razloga jer time skracujemo vek iskoriscenja.

Kolike ce biti kad se jos 3. oprase?

Svaka cast roba je! Nema sta. ali....malo tesko
 
Nazad
Vrh