MTZ Belarus

pogledaj mtz 552 ti su bili prvi sto su dosli sa sirokom kabinom imali su menjac na sredini. drug ima 82 sa naknadno ugradjenom sirokom kabinom, meni se licno vise svidja stara vozio sam gagarina{52} 15 godina dok nisam presao na kristale.Neco kako ide rujo sa turbinom razmisljao sam o tome pa me interesuje koliko je jaci sad i da li si doradjivao motor mislim iznutra kompresioni prostor i to.
 
@ igor74

Ija godinama vozim "ruse" sa starom kabinom i za toliko novaca sigurno neću menjati kabinu, koja je u suštini dobra, ali nedihtuje kao ove nove.
 
Nabavio sa obrttomer ali nije preko sajle nego elektronski, moze li se to nekako ugraditi narusa, probao sam preko alternatora i nije mi supelo. :udri: :udri:
 
ovaj novi ako se nevaram 1221.3 sa novom maskom dali ga ko ima ima i kako se pokazao u eksplotaciji znam samo da trosi euro dizel i da je motor jacine 136ks. :ppozdrav:
 
da ,euro 2,posto je linijska pumpa a ne komonrejl moze d2 al agropanonka iskljucivo kaze evrodizel inace garancije :nono:,da ga kupim sigurno loza ide i d2 :cao:
 
gospon lalo danger je u pravu sad sam se cuo sa agropanonkom i ide iskljucivo euro dizel i cena bez PDV-a je negde oko 28380 eura a ukumna cena oko 33490 eura, i sa povracajem od 30 posto cena bi mu bila 24975 eura. :ppozdrav:





























































































































gospon Lalo Danger je u prvu sad sam se čuo sa Agropanonkom i troši isključivo euro dizel, potrošnja je nešto manja od onog od 130 ks i motor tiše radi, cena mu je bez PDV-a 28.381 eura, a ukupna cenam iznosi 33.490 eura sa subvencijom od 30% koja se najavljuje cena bi mu bila sa povraćajem 24.975 eura. Da li on opravdava po vama tu cenu? ::traktor:: :D :ppozdrav:
 
razlika u .2 i .3 je u glavi,drugaciji klip,interkuler itd.... a pumpa linijska a dizne kataloski iste i sta me sprecava da sipam D2 kad nema katalizator a nije ni komonrejl ubrizgavanje a to sto oni prde evrodizel je nesto drugo,doduse ima jedan kolega .3 i kaze da kad sipa evro onda nema dima a sa D2 hoce da purnja,al uglavnom sipa sta dovati
 
Vidim da si u nedoumici kao i ja. Ja sam planirao da na prolece uzmem 1021.2, i sad kad sam cuo za povracaj u obzir je dosao i 1021.3. Vise im ne vaze popusti 1500-2000 e?
Ja 10 godina vozim kamion Iveco 35.8 Euro 2, kupljen nov i lepo stoji gorivo D2.
 
to su im nove cene sa popustom od 500 eura a sto se tice goriva oni tako kazu nemam nameru ja nikog da ubedjujem u suprotno. :ppozdrav:
 
mene licno nerviraju te platike jest da je lepsi al blatobrani landaraju kao babin zub se drze a nema se kupiti ako ga izlomis,ja se lomim 1221,1025 i 1021 sve .2,gvozdje je gvozdje al mi se svidja .3 motor zbog grejaca jer ima na svakom klipu po jedan kao na kolima dok 1221.2 nema uopste grejaca motora
 
Evo jedne slike 1221.3 ...
4r6j5g.gif
:bravo: :D :ppozdrav:
 
danger je napisao(la):
mene licno nerviraju te platike jest da je lepsi al blatobrani landaraju kao babin zub se drze a nema se kupiti ako ga izlomis,ja se lomim 1221,1025 i 1021 sve .2,gvozdje je gvozdje al mi se svidja .3 motor zbog grejaca jer ima na svakom klipu po jedan kao na kolima dok 1221.2 nema uopste grejaca motora
Ne znam zasto ali teca Goran je zesce odbojan prema rusu 1221 kaze jeb* ih traktor kad su mu morali staviti duplu lamelu da motorcina na resturi menjac...
 
Nazad
Vrh