MTZ Belarus

Pa Uzel je Turski plug i čujem da se sasvim dobro pokazao u odnosu cena-kvalitet.
Popusti Rus pod Turčinom :haha:
 
Blokirao ga je ako mislis na onu rucicu ispod sedista koju zovu ""sapa,kandza..." ali je i pored toga u transportu na asfaltu pri najmanjoj neravnini njihao traktor i sediste je po dva,tri puta islo dole gore(mislim sa vozacem na njemu)cak se primetilo dok se vozis u traktoru kako prednji most "radi".On je pokusavao da ide manjom brzinom na asfaltu(po leniji i ataru je milio :zli:) i sve to nije pomoglo pa zamisli koliko puta traktor treba kada izlazi iz brazde da digne plug koji otprilike tezi da ne lazem blizu 1000kg (sa kojim kilom zemlje...) sve do kraja da ga obrne i da se vrati u brazdu.Neznam ali sve u svemu bas je dosta problema imao sa hidraulikom,e sad neko kaze da se u prve serije 1025 ugradjivao hidraulicni uredjaj od 820 pa da zbog toga crkava. :sta: kome verovati pitanje je,samo znam jednog coveka iz Crepaje koji je u isto vreme kada i moj prijatelj kupio 1025 RM i bas su zajedno isli u NS da gledaju plugove , covek iz Crepaje se da li zbog cene ili zbog predhodnog informisanja o 1025 odlucio za VN m-950 ravnjak a moj prijatelj je hteo da zapocne rat sa TURCIMA......................................................................koji nikako da zavrsi:haha::haha:? :nono:
 
Oket zato sto meni uopste izgleda da mu je trobrazni obrtac pretezak, meni je vadilica teska i gibanje sam resio jedino preko 2200 obrtaja, jedino tad ide ravno a sve ispod sam ga vijao po putu.
 
plug mu je svakako tezak, i moza da ide sporije i u transportu po cesti, i po lenijama, jer 1025 ima samo 4900 kg. sa punim rezervarom. a plug je dugacak, pa ga vaze...
nikako nije okretac za ruse... mozda za 1221 pa na vise, ali i to bi prvo dobro razmiljao, naravno o tri brazde, ne vise
 
U skolu u koju idem koriste mtz 1025 i V&N trobrazdni obrtac i uvek kada sam ga video uvek se ljuljao u transportu.Nekad se toliko zaljulja da imam utisak da ce se plug polomiti.VIdeo sam ga jednom u brazdi i nije lose orao s obzirom da je u pitanju ritska crnica. :cao:
 
Nenad po je napisao(la):
U skolu u koju idem koriste mtz 1025 i V&N trobrazdni obrtac i uvek kada sam ga video uvek se ljuljao u transportu.Nekad se toliko zaljulja da imam utisak da ce se plug polomiti.VIdeo sam ga jednom u brazdi i nije lose orao s obzirom da je u pitanju ritska crnica. :cao:
kad je plug na zemlji, traktoru se isto vata, samo malo vuce tezi plug, i to je to... ali transport je malo pitanje...
i rus ima dosta slabe poluge, spanere tu i tamo, ali i nebi bilo lose da je malo siri medju zadnjim tockovima
 
Nenad po je napisao(la):
U skolu u koju idem koriste mtz 1025 i V&N trobrazdni obrtac i uvek kada sam ga video uvek se ljuljao u transportu.Nekad se toliko zaljulja da imam utisak da ce se plug polomiti.VIdeo sam ga jednom u brazdi i nije lose orao s obzirom da je u pitanju ritska crnica. :cao:
ides u PO u skolu, gde ima ritska crnica?
 
ja isto mislim da je 1021 dobar traktor,zbog pojacanog hidraulika i jakog zadnjeg mosta i diferencijala.mislim da on nebi imao problema sa obrtacem! :D :D
 
Raso tanjiraca ti je extra a plug nekako malen za njega.Razmisljas li o nekom ortacu mozda?
Uopste malo ljudi ima obrtace za Rusima.Meni se licno svidjaju karakteristike 1021.3,e sad
kako je u praksi...Mada je sestak do j..a.Dali znate nekog ko ima taj 1021.3 i koliko je skuplji
od 1021.2?
 
@bewisa
Naravno da sam razmisljao i ne samo razmisljao o nabavci nekog boljeg pluga ali...Prvo sam se dugo lomio obrtac ili ravnjak,nisam mogao naci solidan 3 brazdni obrtac po povoljnoj ceni a novi su strahovito skupi i tako,dosla je sezona,probam sa ovim 3 brazdnim plugom koji vec imam,vidim da ide solidno i dok sam ga isprobao oranje gotovo :haha: .Do sledece jeseni imam vremena pa cu polako,mozda naleti neki dobar plug.A tanjiraca je zaista odlicna i sa njom sam odradio dosta posla jesenas.
:ppozdrav:
 
S obzirom da je nov oko 3000e to je dosta dobra cena,naravno ako je u dobrom stanju(daske,ram da nije uvrnut...)
 
mrjn6.jpg

21dmooo.jpg

2ez1jsh.jpg

2vtdqoo.jpg

14iiftk.jpg

Post je spojen: [time]1264859044[/time]
_________________________________________________
to su fotke posle farbanja,a traktor je belarus 552 :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh