MTZ Belarus

evo i ja da se pohvalim. :bravo:

 
Kojcica je napisao(la):
Ja sam za bizon ulje cuo da je 0-40 bas za rusa namenjeno tj za motore koji bas i nisu idealno masinski obradjeni tako da kod njih postoji izvesma tolerancija ,i da je ovo bas najbolje.Naravno da bih svakako koristio kvalitetno ulje poznatih proizvodjaca.Finke su mi preporucili iz agropanonke i mislim da cu njega koristiti .Sto se tice filtera goriva i tu sam cuo da bi trebalo ga menjati kod svakog servisa na 150h , jer u novim belorusima u rezervoarima se javlja kondenzacija i ostaje voda pa svakako ne bi valjalo da se filter napuni njome.

Filter se nemisli samo za gorivo nego i za ulje (naravno ako nije centrifugalni) .
A ulje bilo koje kvalitetno i nema brige . :cao:
 
Stevo (kakav Stiv to je Americko) Koliko je kostala ova masina sa plugom?
 
Letos je cena bila 27000+2700=29700eura,i varirala je u zavisnosti od kursa dinara,a sada vidim da je pojeftinilo dosta. ::novac::
 
Sada imamo malo vremena pa da pokrenemo jednu diskusiju:

Sa kakvim ste se problemima (ako ih je bilo) susretali dok vam je ruja bio u garantnom roku:haha:

Pošto sam ja pokrenuo diskusiju red je da ja i počnem.

Pa evo ovako:

Prvi problem sam imao sa hidraulikom.Pumpa je upuštala ulje u diferencijal. Navodno je bila fabrička greška.Servis mi je zamenuo pumpu.
Posle mi se raspao ventilator kaiš (60 radnih sati),to sam sam zamenuo jer je bilo na njivi.Sledeće po redu menjač.Kada sam orao sporohodnim brzinama (4 i 5 )menjač je iskakao iz prorog hoda.Znači ostane na primer u petoj brzini ali iskoči iz sporog hoda.
Tri puta su dolazili serviseri i menjali deknu menjača sa viljuškama i tek treći put je upalilo.Bilo je još nekih manjih kvarova koje smo rešavali u hodu.

Nemojte misliti da ja sada kudim ruse,ne naprotiv mislim da su još uvek najpodobnije mašine za nas ali.......nisu ni rusi kao što su bili. :ppozdrav:
 
Moj rus je 99 god. 4300 sati rada

U garantnom roku nisam imao nikakvih problema.

A do danasnjeg da su se desavele sledece stvari:

promenjen alternator
promenjen anlaser ( stavljen onaj sa reduktorom )
menjan hidraulicni klip
pukla jedna karika ( tu jednu rupu kompletno uradili i bez ikakvog razradjivanja nazad u brazdu )
promenjena jedna viljuska u menjacu ( nisam mogao da ubacujem u brzi hod )
sve gume sam mu menjao prosle jeseni

dva puta menjana lamela i jednom druk lezaj
bosh pumpa radjena 3x ( nikad vise necu raditi na rusu pumpu nego kupujem novu ) i toliko puta menjane dizne

to je to.......ako ne racunam sitnice kao sto su prekidaci i takve gluposti.

kao nov je imao pritisak ulja u oranju 2.75, a danas 1.9-2.0 ( ako ore ceo dan potrosi 1 l ulja )
 
cicimoric je napisao(la):
Moj rus je 99 god. 4300 sati rada

...

kao nov je imao pritisak ulja u oranju 2.75, a danas 1.9-2.0 ( ako ore ceo dan potrosi 1 l ulja )

Na cjeli dan (10-ak sati) oranja pojede litru ulja?!? Pa to se ni torpedu na dogadja...

Uzasan traktor...
 
moj rus je 2000g
mjenjo sam hidroulicni klip, pumpu hidroulike,razvodnik hidroulike ispod sjedista,vodenu pumpu dvaput , korpu kvacila dva put, lamelu dva put , druk lezaj dvaput, deklo mjenjaca skido dva put zbog tog sto nije htjeo u brze,bospumpu dva puta nosio na reglazu, mjenjo karike na kompresoru , daputa vfario sasiju, mjenjo centralni bolcn, poluosovinu prednje vuce, lezaj na zadnjem tocku, i sad zadnje klipove karike letece lezajeve.
uhhhhh i jos gomilu sitnica :udri: ::traktor::
 
E da počnem od početka u pitanju je rus 892.2004g (10 rč) Ispod volana i razvodnika počeo da curi ulje skinuli su razvodnik koji je bio "bušan" (porozna) zavarili i vratili nazad,još dan danas ide.(300 rč) Kod 4. klipa u onaj čekić koji diže ventil ima bakarna čaura to se istrošilo zamenili i ide dalje. (600 rč) otišli su pipke , lamella i drukležaj. (1200 rč) alnaser.... (1800 rč) neke gumice u razvodniku za kipper.( 2200 rč) Počeo da pušta vodu na dihtung na glavi motora (srečom napolje)... Sada ima 2800 rč malo curi ulje svuda ali nije opasno. Dobri su traktori :D
Drugi rus 1025.2007g ( 5 rč) dimi odneli su pumpu na reglažu vratili "kao" da ne dimi tolko kažu iz servisa proći će...( ali nije) (50 rč) slomio se zubčanik u prednju vuču. Sada ima 600 rč i kako sam već napisao u drugi post (servisiranje traktora) odjednom promenio zvuk motora i počeo malo više da dimi šta je u pitanju videćemo pa ću da napišem da svi znate.
Inače sam zadovoljan mnogo su dobri orači, za te pare i ako uzmemo u obzir da su jeftini rezervni delovi nisu loši :D
 
mnogo mnogo brze vergla sa tim anlaserom.




@ Bobo: Na cjeli dan (10-ak sati) oranja pojede litru ulja?!? Pa to se ni torpedu na dogadja...

Uzasan traktor...


Mislis da je to puno posle 4300 sati rada u ritskoj crnici?

Nego reci ti meni jel si imao-vozio takav traktor pa iz svog bogatog iskustva mozes da kazes da je uzasan traktor?

Kakve veze imaju MTZ i TORPEDO?

Ja kad govorim za nesto da je lose ili dobro to dokazujem sa ARGUMENTIMA a ne LUPAM bezveze kao ti.





p.s. Probaj da odradis 4300 sati sa tvojim IMT 549 DV ( ali pravog rada: oranja, tanjiranja i spremanja........ne trckaranja ) pa da vidimo u kakvom ce stanju biti
 
Moj 82.1 je kupljen u februaru 2004. godine. Nakon desetak sati mu je procureo semering na zadnjem levom točku. Uradio do sada 2178 radnih sati.

Do sada sam menjao servo pumpu, lamelu, korpu, druk ležaj, jedan nastavak poluge, radio sam boš pumpu, menjao dizne, hidro razvodnik od volana je servisiran i promenjene fleksi-cevi, dva puta menjao prekidač mase, promenio sirenu da malo plašim bicikliste:haha:.

Sada je počeo malo da dimi u oranju, mada nisam primetio da troši ulje. Na svakih 150 sati menjam ulje i to samo Comma. Malo probija ulje na spoju motora i menajča.

Sa njime radim samo oranje, spremanje i transport, dakle teže poslove.
Probao sam i lakše poslove, ali potroši mnogo više goriva od Ursusa za isti posao.


U suštini sam vrlo zadovoljan sa njime. :D

Još uvek imam na njemu orginalne akumulatore. :D :D :D

@Cicimoric, pojasni malo, koji anlaser sa reduktorom?
 
I gde se to može nabaviti?

To je nešto što bih rado stavio na traktor.

Koja je snaga tome?
 
toje alneser sa planetarnim zupcanikom nemas ga sta vidit manji od golfovog imo ga je enderic za agro panonku neznam
 
Ja sam na svom rusu (MTZ-892 96. god)mjenjao dosta stvari. Neznam po satima no tu su bila tri anlasra, tri alternatora, korpa kvačila dva puta, četiri turbo punjača, prednju desnu poluosovinu okomitu i vodoravnu tri četiri puta u ležajeve na istoj strani, diferencijal u prednjoj vuči, kardana dosta, "busu" sam prepakovo nekoliko puta, diferencijal dva puta (ošli trkači), pretrešeno original Gramerovo sjedalo (jer se rasklimalo jako) I sad sam prije 2 god generalno napravio komplet: prednju vuču, motor, kvačilo, predmjenjač, mjenjač, diferencijal, stavio novu pumpu hidraulike (prvi puta) i razvodnik iste (prvi puta), prepakovan cilindar hidraulike, popravljena blokada koju sam "povadio" nakon što mi je stukla trkače, kočnice sređene i ostale sitnice neću niti nabrajati. I sad kad sam radio prvi puta generalnu (preko 5000 rh) sve stavimo novo pa i turbo i nakon cirka 100-ak sati pukne zub na novoj uljnoj pumpi u motoru i motor nam u transportu komplet zariba pa i turbo sa njim. Ajd opet napravimo generalku i teraj dalje.

Kod mene se taj traktor naradio i to više nego je to za njega preporučljivo, a radio je 50 ha teške zemlje na brdovitom terenu, jako puno transporta (ubija mu prednju vuču jer ide 45-50 km/h), šlepanja, forsiranja itd.

Ja sam sa njim jako zadovoljan bez obzira što bi ga nekad najrađe zapalio kad me počne masirat, no gledajući uloženo i dobiveno to je to. On je zaradio još dva nova traktora koji ga sad mjenjaju, a rus je u spreman u rezervi. Možda kroz određeni vremenski period opet uzmem rusa no to će umjesto 892 biti najvjerojatnije MTZ-820.2.

A za one koji niiiiiisu imali rusa i neznaju kakav je to traktor (dobar traktor) pozivam da dođu na obuku kod mene pa da vide šta sve rujo zna i može te da onda komentiraju kakav je rus.

Bobo de ti nama malo nacifraj o potrošnji ulja, ti tu imaš pofajn iskustva pa nebi bilo loše da ga podjeliš malo s nama. :osmeh:
 
Nazad
Vrh