MTZ Belarus

stvarno mi neke stvari nisu jasne,imam dva rusa 82,radim 120kj,plus transport za vreme zetve i usluzno,ili da neduzim jednostavno ih skoro negasim i naguram jedva 450 sati godisnje sa oba traktora a neko sa 42kj i jednim rusom uradi 400 sati :sta:
 
bewisa je napisao(la):
Raso koje plugove i tanjiracu koristis
Velika je razlika kad ti traktor radi samo oranje predsetvenu pripremu
a drugi manji traktori sve ostalo.Tesko covek moze da radi vise od
20 hektara samo sa jednim traktorom a dva na tu povrsinu zemlje naprave
malo rc.
Evo slika
2qd6b29.jpg
hwbpeu.jpg

Tanjiraca je 36 diskova od 560mm,mislim da je proizvodnja Kostajnica,veoma sa zadovoljan sa njom,teska je poprilici.Kada je ruja povuce sa 12 do 15 km/h pravi pepeo :haha:.
Plug je trobrazdni,ruske proizvodnje,nije los ali sledece sezone ce biti nesto bolje,nadam se.Ovaj traktor je trosio jesenas 12 l/kj u oranju dubine 35cm. :ppozdrav:
:ppozdrav:
Pored ovog Belorusa 1221 imam i 820 iz 98 god(ima sigurno preko 7000 rh neznam tacno sat je odavno u kvaru).Taj traktor je do ove sezone bio glavni za teske radove i do sada sam prezadovoljan sa njim.Za sitne radove koristim imt539 iz 2002 god.
 
Ja sam mog 820 Elux kupio 30.9.06. i dosad je nagurao 1200 sati bez i jednog kvara, pa cak i najsitnijeg, a izgleda kao da je juce sisao sa proizvodne trake. :D
 
motor ti potpuno isti kao kod 820,samo sto mu hidrolika drugaciji(ima duplu hidroliku)malo mu dragaciji razvodnik hidrolike!
 
Ja nikako neznam koje plugove da uzmem za moj traktor 1025 ravan most ajde preporucite mi neke probao sam imt 3 brazde i nesto nece da oro lepo ide al se mmuci malo su bili iskrivljeni pa sam ispravio al nece da oro kako ja hocu:haha:Ajde preporucite mi neke plugove molim vas!!!
 
odkud motor isti na 820 i 1025.3 ili 1021.3,svasta,nije isti ni 1025.2=1025.3 i isto tako 1021.2=1021.3,ima detalja u .2.i .3 dosta a najveci detalj je glava motora koja se razlikuje,jedino sto 1021.2i.3 imaju mono blok hidrauliku a dok 1025.2 nema monoblok a .3 ima itd pa interkuler pa........................
 
Slazem se sa gore napisanim postovima dobra kombinacija za oranje je Belarus 1025 + 3 brazdni ravnjak moze puna moze resetkasta daska sa pretpluznjacima Vogel & Noot Farmer M ili L-950.Naravno kvalitet zemljista ti je od presudnog znacaja. :bravo:
Post je spojen: [time]1264777978[/time]
_________________________________________________
Zaboravih da napisem da za Belarus 1025 bez obzira na most(ravan,grbav) nije 3 brazdni plug obrtac.Znam to iz licnog iskustva jer je moj prijatelj iz sela kupio 2005 nov 1025 i za njega uzeo 3 brazdni UZEL-AGRI (turski ili rumunski neznam tacno)obrtac i prve godine je islo kako-tako druge godine je poceo da mu "suzi" ili da propusta ulje glavni podizni cilindar koji se nalazi ispod sedista,i posle toga su poceli konstantni problemi sa hidraulikom na traktoru...Do sad je dva puta uzimao nov cilindar,jesenas je kupio i novu pumpu(njegova greska malo ulja u rezervoaru...)I tako da je nakraju odlucio da bi zavrsio oranje bez kvarova da skine treci par glava i da ore sa 2 brazdnim obrtacem naravno jednu brzinu brze.Ali sve u svemu traktor je sasvim solidno orao sa tri brazde ali nije mogao da ga nosi u transportu i da izdrzi toliki teret,stoga bi 3 brazdni ravnjak bio fantazija> ::svaka cast::
xqgj5y.jpg

300a3qp.jpg

28v37ux.jpg

10gk8ch.jpg

2qnqdjb.jpg

28heovb.jpg

2dkh6b5.jpg
 
Nazad
Vrh