MTZ Belarus

To su sve relativne stvari o kojima moze da se diskutuje 20 godina. Svaki traktor i svaka masina ima svog kupca, a ovo su veliki sukobi misljena gde nema zakljucka i gde svako vuce vodu na svoju vodenicu
 
nsnidza je napisao(la):
To su sve relativne stvari o kojima moze da se diskutuje 20 godina. Svaki traktor i svaka masina ima svog kupca, a ovo su veliki sukobi misljena gde nema zakljucka i gde svako vuce vodu na svoju vodenicu
Mozda jeste relativna stvar ali od toga zavisi za koliko GODINA ce mu traktor napuniti tih 5-6000 rs.Neko napravi godisnje 150-200 rs a neko 1000 rs.a to je razlika od 5 godina(ako tako gledamo) :cao:
 
Svi smo mi u pravu, ali nemozes nekom reci da kupi neki traktor ako on nema dzep toliki, a nece ga ni imati ako te poslusa, mi radimo oko 90 kj, a samo jedan rus mi godisnje napravi oko 1000 rc i savrseno bih mi odgovarao neki zapadni traktor, ali prijatelju odakle... POljoprivreda ide samo nadole a mi mastamo o nekim zapadnim masinama, ne vredi veruj mi, mislim na posten nacin.
 
nsnidza je napisao(la):
Svi smo mi u pravu, ali nemozes nekom reci da kupi neki traktor ako on nema dzep toliki, a nece ga ni imati ako te poslusa, mi radimo oko 90 kj, a samo jedan rus mi godisnje napravi oko 1000 rc i savrseno bih mi odgovarao neki zapadni traktor, ali prijatelju odakle... POljoprivreda ide samo nadole a mi mastamo o nekim zapadnim masinama, ne vredi veruj mi, mislim na posten nacin.
Reci mi molim te šta bi ti to sa zapada i koliko da je jako?
 
I mi radimo par puta vecu povrsinu od tog sto si naveo a ipak nemam zapadnjaka(par rusa,rajku,imt) tako da otprilike znam koliko treba raditi za novog zapadnjaka.Ja mu nisam ni predlozio da kupi jd! :ppozdrav:
 
pa ljudi ja kad sam kupio 1221 nisam ni pitao koliko trosi goriva a mislim da ni vecina vas nije pitala i ako su rekli nekome da li trosi manje ili vise to nije bilo vazno jer cim kupujemo rusa znaci da nemamo para za druge traktore zapadne budimo realni pa neka i trosi 2 do 3 litre vise koliko smo imali para toliko smo potrosili :ppozdrav:
 
nsnidza je napisao(la):
Svi smo mi u pravu, ali nemozes nekom reci da kupi neki traktor ako on nema dzep toliki, a nece ga ni imati ako te poslusa, mi radimo oko 90 kj, a samo jedan rus mi godisnje napravi oko 1000 rc i savrseno bih mi odgovarao neki zapadni traktor, ali prijatelju odakle... POljoprivreda ide samo nadole a mi mastamo o nekim zapadnim masinama, ne vredi veruj mi, mislim na posten nacin.
Ja radim 80kj, rujo to sam izore, posprema i obere plus transport (vestak, voda itd...) Ja sam ga kupio u junu 2007 god i ne obrce 1000rh godisnje, za sad ima 1140rh...
 
Gde vi pravite tolike sate ?Mi sa tri traktora koji rade 100 i kusur jutara pravimo oko 800 sati.
 
I ja sam kupio rusa krajem avgusta,uzorao je 60 kj,istanjirao oko 100,bio je i u transportu,sve zajedno 220 rh.
 
zlatko je napisao(la):
pa ljudi ja kad sam kupio 1221 nisam ni pitao koliko trosi goriva a mislim da ni vecina vas nije pitala i ako su rekli nekome da li trosi manje ili vise to nije bilo vazno jer cim kupujemo rusa znaci da nemamo para za druge traktore zapadne budimo realni pa neka i trosi 2 do 3 litre vise koliko smo imali para toliko smo potrosili :ppozdrav:
Kazu da je u familiji MTZ taj tvoj,130ks i standardni 82 najzahvalniji i najsigurniji.Ovi ostali"budzotine".Kod nas 105ks radi isto sto i 82ks.A ovaj"sestak"e to je nesto drugo.4 brazde ore ravnjak plug u lepoj zemlji itd,itd.Sad nosi 3 brazde obrtac,kod sogora.
 
Raso koje plugove i tanjiracu koristis
Velika je razlika kad ti traktor radi samo oranje predsetvenu pripremu
a drugi manji traktori sve ostalo.Tesko covek moze da radi vise od
20 hektara samo sa jednim traktorom a dva na tu povrsinu zemlje naprave
malo rc.
 
moj deda ima dva belarusa 920. prvog je kupio 2000 god.,traktor radi besprekorno ima 3500rh i nije imao kvara. drugi belarus 920y je 2003god. ima 1800rh dva puta je pucala cev pritiska ulja koja vodi od uljane pumpe. zamenute su 4 pumpe hidrulika,1puma volana,orbitol. na 1000rh je radjena generalna jer je zaribao(zatajio je sat od prit ulja,sada ima mehanicki), a cim smo ga doterali posle dva dana servis je bio da zameni hladnjak i bos pumpu.
 
Ja sam mog rusa kupio sa 740 sati 2008. krajem novembra sa njim sam spremao,radio ugar, prskao,presovao,transportovao,jesenas orao ,spremio za setvu psenice sve to na 42 kj i nagurao 400 sati :sta: mozda moj sat brze okrece ...stvarno neznam...
 
Nazad
Vrh