MTZ Belarus

meni su najbolji rusevi sa euro II motorima,mnogo su tisi i manje dime,u mom selu ima svih vrsta pa sam ih video kako rade,taj sa euro2 daleko ima lepsi zvuk samo zuji turbina,dok ostali rade kao krunjace,
 
Rale 83 je napisao(la):
Kupiobih kamionsku prikolicu al neznam dal moze 82 da je izvuce na uzbrdici od 10% uzbrdica je dugacka jedno 200m , imam 240kg tegova napred. Prikolica bi tezila oko 5t + tovar 15t nek bude
ukupno 20t, mislim da 2 zmajevke 2x2.5=5t + 2x8t=16=21t trebobi da izvuce, Kakva su vasa iskustva
Post je spojen: [time]1264118945[/time]
_________________________________________________
Kupiobih kamionsku prikolicu al neznam dal moze 82 da je izvuce na uzbrdici od 10% uzbrdica je dugacka jedno 200m , imam 240kg tegova napred. Prikolica bi tezila oko 5t + tovar 15t nek bude
ukupno 20t, mislim da 2 zmajevke 2x2.5=5t + 2x8t=16=21t trebobi da izvuce, Kakva su vasa iskustva
A jel uzbrdica na asfaltnom putu ili na zemljanom? Jer kamionka se na asfaltu lakše vuče od 2 zmajevke! A na mojoj kamionki su kočnice bolje nego što sam ikad video na zmajevki!
Post je spojen: [time]1264195538[/time]
_________________________________________________
To ne da koči nego rastura!
 
najbitnije mi na asvaltu . znaci na asvaltu, imam 2 izlaza (asfaltna) iz sela al obe imaju uzbrdicu
a na pljskim putevima nacicu neki sistem sa pretovarom. Na poljskim putevima je problematicna podloga al cu testirati mogucnosti, za prvi put uzecu jos jedan traktor da nestane u brdo slucajno
( ovde mozda 0.1% zna da voze dvoosovinku u rikverc) a gledam mnogo je brate jeftinije 2 kamionke nego 4 zmajevke :ppozdrav: P.S. nemoram ih ja uvek puniti.
 
mityoo je napisao(la):
A na mojoj kamionki su kočnice bolje nego što sam ikad video na zmajevki!!

e onda nisi video moje kocnice... kad popalim ih na obe prikolice i okrenem ventile do kraja, hoce da me izbaci kroz soferku... :haha: ali zato su sve gumice na ventilima promenjene, i odrzavam ih redovno... :ppozdrav:
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4DaSbwx8tHw[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Xn5gBBukXbs[/youtube]
POGLEDAJTE STA MU OVAJ RADI :haha:
 
Sad sam procitao prepucavanja o potrosnji Belarusa i JD-a.Kolege koje su imale oba traktora kazu
da Belarus manje trosi od JD-a.Ne znam zasto je to nekom tako tesko da prihvati kao cinjenicu.
Ni ja nisam neki ljubitelj MTZ-a,ali ako traktor koji zadovoljava moje potrebe(do 80 ks) ima cenu nov
15500 ewri(MTZ 82.1),a sledeci po ceni IMT 577 18500ewri priblizno istog kvaliteta ekonomska
logika je na strani MTZ-a.Naravno moze i protiv logike pa da kupim JD za 32000-34000ewra,al tata
mi ne radi u Svajcarskoj?Nema razloga da ne verujem vecini da je MTZ manji potrosac od JD-a
a isto tako da je JD kvalitetniji, napredniji itd. :ppozdrav:
 
Da samo što ugari na nekih 10 cm a zemlja sve leti pa izgleda kao da je dublje.
Da ima krila poleteo bi sve sa plugom.
 
bewisa je napisao(la):
Sad sam procitao prepucavanja o potrosnji Belarusa i JD-a.Kolege koje su imale oba traktora kazu
da Belarus manje trosi od JD-a.Ne znam zasto je to nekom tako tesko da prihvati kao cinjenicu.
Ni ja nisam neki ljubitelj MTZ-a,ali ako traktor koji zadovoljava moje potrebe(do 80 ks) ima cenu nov
15500 ewri(MTZ 82.1),a sledeci po ceni IMT 577 18500ewri priblizno istog kvaliteta ekonomska
logika je na strani MTZ-a.Naravno moze i protiv logike pa da kupim JD za 32000-34000ewra,al tata
mi ne radi u Svajcarskoj?Nema razloga da ne verujem vecini da je MTZ manji potrosac od JD-a
a isto tako da je JD kvalitetniji, napredniji itd. :ppozdrav:
Taj JD nije nista napredniji od MTZ-a.(Ako mislis na seriju 57xx).
 
Neznam za potrosnju JD, ali moj rus u oranju trosi od 10 do nekih 15-16l ali to bas kad su exstremni uslovi, prosek je nekih 12l po kj. Brzina 7-8 km/h... otprilike sat vremena jutro, +- 10min. A i rus je traktor koji je najjeftiniji na nasem trzistu i odgovara nasim seljacima, jeftin za odrzavanje a i zahfalan je, samo ge treba cuvati... redovan servis i malo paznje i ruja radi ko i ti dzondiri, nemoze da istera toliko sati ali jebes to jeftina je generalka pa je uradis kad hoces... DJ jesu udobniji, kvalitetniji, lepsi ali daleko smo mi od svega toga...
 
Napredniji jeste(JD 5725),ali da vredi ko dva MTZ 82.1 u to nemogu da
poverujem.Da ce motor JD-a da izdrzi 20000 rc u to mogu da poverujem,
a motor MTZ-a 5000-6000 rc.Zato generalka za Belarusa kosta verovatno
manje od 1000 ewri.Pitanje je koliko treba godina prosecnom paoru da napravi tih
5000-6000 rc? :cool:
 
Nazad
Vrh