MTZ Belarus

one kamare su iz Ratkovacke zadruge, to se ja uslepam sa komsom pa idem u prevoz dok nekrenem moju, a zasto nije za prevoz, zbog menjaca jer sam se bas tu napatio kao isus, sa 82-om sam lepse isao ali mu je tesko, a ovaj ima i viska ali kad treba da se prebaci u brze i da se zaleti na zemlji, ziv se polomim dok ne izmanevrisem menjac
 
Ja nemampuno iskustva sa mtz, u mojoj sredini u oranju sa 3x35 ( 1m 99cm neteramca vise)
82 mi trosi oko 20 litara/hektar na dubini 25-30. U tanjiranju mi trosi 10litara po prohodu teskom tanjiracom
 
mucobieno je napisao(la):
Lala iz Banata je napisao(la):
Da, ali je 892 brzi u svakoj brzini od 820. Pogledaj samo 9 zec-40km/h. 820 u toj ide 36.
tu informaciju nisam znao... samo sam 820 vozio...

sad sam nesto i naucio :cao:
nije istina da je sporiji !!!!!!!!! sve zavisi kakve gume imas , moj Belorus 820 je EUROLUX ima gume 16.9/R38 istoo kao i 892 i ide preko 40 km/h a u 9 kornjaca ide oko 35.... ovi sto imaju gume 15.5/R38 oni idu max. 35-36 km/h u 9-tom zec . Znaci razlika je samo u gumama sto se tice brzine , menjac im je isti samo sto je na ulazu menjac ubrzan da ima isto obrtaja kao i menjac na Rusu 820 (da bi prenos bio isti ) jer obrtaji menjaca koji postize 820, na 2200 obrtaja motora, i 892 koji postize na 1800 obrtaja, nisu isti. :ppozdrav:
 
Izgleda da je menjac 16/8 nesavladiv to jest nemoguce prebacivanje iz nize u visu grupu bez krrrrrr...
Steta da toliki traktor sa 105 konja mora da se muci prilikom zaleta sa bilo kakvim vecim teretom. ::lose:: Ili mozda traktori sa takvim menjacem nisu za transport prikolica... :sta: :sta: :sta:
 
IMT-550 je napisao(la):
Izgleda da je menjac 16/8 nesavladiv to jest nemoguce prebacivanje iz nize u visu grupu bez krrrrrr...
Steta da toliki traktor sa 105 konja mora da se muci prilikom zaleta sa bilo kakvim vecim teretom. ::lose:: Ili mozda traktori sa takvim menjacem nisu za transport prikolica... :sta: :sta: :sta:
16/8 mora da krci, ne jako, ali par krr krr se cuje, ipak ljudi salta se reduktor... ja imam na njemu preko 1000 radni sati, tata i brat samo u oranju teraju ga, i po koji put u kampanji dok ja malo manevrisem sa vadilicom... kad spavam sanjam menjac... :haha:
znam ga u dusu... samo dosta prakse i uci ce vam pod kozu ovaj menjac... yli da ima da se radi oko njega ima... umori se covek od saltanja... :D :ppozdrav: :ppozdrav:
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PsFxpLuObLc[/youtube]
Post je spojen: [time]1264176019[/time]
_________________________________________________
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xbpn--nLGuI[/youtube]
 
Kupiobih kamionsku prikolicu al neznam dal moze 82 da je izvuce na uzbrdici od 10% uzbrdica je dugacka jedno 200m , imam 240kg tegova napred. Prikolica bi tezila oko 5t + tovar 15t nek bude
ukupno 20t, mislim da 2 zmajevke 2x2.5=5t + 2x8t=16=21t trebobi da izvuce, Kakva su vasa iskustva?
 
moci ce vuci, samo pitanje je u kojoj brzini... kad mu je tesko, kvacilo, pa niza, i tako dok brdo nebude iza tebe...
 
@Rale: Moći će on to, samo ga trebaš "pripremiti" za brdo, što će reći sa pravom brzinom se penjati gore. Šaltanje na usponu ti nebih preporučio ako nisi brze i precizne ruke na mjenjaču.
 
bewisa je napisao(la):
Danas sam zvao Agropanonku,82.1-oko 15500 evra a 820-oko 16200 evra.
Za te novce nema nista od 80ks!Ako je pouzdan(?) kao IMT to je super cena.
Kako su mi rekli razlika izmedju 82.1 i 820 je u tome sto 820 ima malo sire gume,
tegove napred i pozadi.Ne znam da li to vredi 700evra?Kakva su vasa iskustva sa ovim
traktorima?
vidi prijatelju,ja imam rusa 82.1 2006. god. radim sa njim i fergusonom 539 94god. preko 100 jutara zemlje.znaci rus radi sve teze poslove oranje,priprema,transport i ostalo,a ferga lakse poslove.nisam kljuc stavio na rusa,samo gorivo,ulje i po gasu!prezadovoljan sam sa njim! :D
 
Nazad
Vrh