MTZ Belarus

Ne razumem se bas u Belaruse,ali ispada da su najpouzdaniji 82.1!
Ove novije verzije nista ne valjaju ili su to samo pojedinacni slucajevi
hiper produkcije MTZ-a.Nsnindza nadam se da ce 1025 dok je kod tebe
isplatiti.A koliko dugo imas 82-ke i koliko imaju rc bez generalne?
Citam u ovoj temi da je na 82-ci losa prednja.Neka mi neko objasni
koliko moze rc bez kvara prednja vuca,motor,hidraulik i koliko kosta popravka? :ppozdrav:
 
6ptg0p.jpg
pic.com/j6rdox.jpg[/IMG]

Pazi, ovaj trektor je kod mene od 1988, inace je mislim 83 godiste, do sada mu se nezna broj radnih sati i nije ni bitan jer je on zaradio celo domacinstvo, kod njih se nikad nezna kad ce ti sta crci jer sve zavisi od vozaca i ophodjenja prema traktoru, vrlo je bitno da znas sta on moze a sta ne, ipak nije to torpedo, mnoko je komplikovaniji. Opste je poznato da je to kvarljiva roba i jeftina nasta nas narod najvise gleda. prednji most ti je dosta zeznut a prednju vucu koristi samo bas kad ti treba, stim da nesmes je koristiti kad guras prikolicu u rikverc sa namotanim volam jer ce ti pojesti sve zupcanike. Sto se 82.1 rusa tice ni on nije pouzdan, ipak to ti je najjadnija verzija i nije napravljen da bude kvalitetan, najbolje su se pogazali,mislim u mom mestu, rusi od 820 eurolux do 1025 stim da kod mene ima 4 1025 i svima nesto fali. To ti je samo jedan deo moga iskustva, mozda se neko i nece sloziti samnom, ali tako sam to ja doziveo.
Post je spojen: [time]1263995667[/time]
_________________________________________________
j6rdox.jpg


nije htelo da mi ubaci prvi put
 
Ja nisam rekao da to tako mora biti, nego samo sta se meni desilo i nasta treba obratiti paznju jer za njih ne vredi ono novo je novo. Isreno kao da ga sad zastava proizvodi.
 
@ nsnidza - dobro si uradio stepenice , to mi jako smeta kod njih . Konstruktor koji ih je pravio je samo ušao u traktor , ali ne i izašao na te stepenice . Sav se polomiš izlazeći .
 
Možeš slikati mada ja nemam rusa , ali ga ima rođak pa s vremena na vreme vozim . Posle sam sav izudaran , posebna gimnastička veština - izlazak iz kabine .
 
kod mene 1025 ima 1700 rs, nesto malo ispod, naradio se kao crnac za te sate, ove godine je sve ukupno poorao oko 30 kj. sve do sad smo tata i ja resavali na njemu, sitnice neke...

ali sad me zabrinjava ovo... :udri: :udri:
 
Danas sam zvao Agropanonku,82.1-oko 15500 evra a 820-oko 16200 evra.
Za te novce nema nista od 80ks!Ako je pouzdan(?) kao IMT to je super cena.
Kako su mi rekli razlika izmedju 82.1 i 820 je u tome sto 820 ima malo sire gume,
tegove napred i pozadi.Ne znam da li to vredi 700evra?Kakva su vasa iskustva sa ovim
traktorima?
 
Evo ja imam 82-ku tačno 6 godina, sa 2490 radnih sati. I nema zamerke.
Trobrazni plug služi samo za ugarenje a duboko oranje isključivo sa dvobraznim 757, setvospremač 2,9m.
Ako se makar malo pazi na njega ima da radi samo tako bez nekih većih kvarova.
Od kvarova sam jednom menjao servo pumpu, dva puta lamelu, jednom pipke na korpi, cevi visokog pritiska od orbitola pa na dalje, polomio sam jednu polugu i to je uglavnom to - vredno spomena.
Redovno menjanje INA ulja na 100 sati.
 
Branko jos da te pitam jesi li imao problema sa prednjom vucom?
Meni predna treba samo za oranje,mislim da to nece biti problem!
Koliko trosi u oranju i na koju dubinu ores?Hvala na korisnim informacijama. :ppozdrav:
 
Nisam imao problema sa prednjom vučom, ali redovno održavanje je zakon. Znači prilikom svake promene ulja obavezno gledam i kolena prednjeg mosta.
Prednju vuču nikad ne koristim u transportu, osim prilikom izvlačenja na njivi, ili ako su loše uratine.
Za oranje nema problema, ali nije baš u svim brzinama za oranje 100% usklađenost prednje vuče sa zadnjom.
Ima brzina gde ne primećuješ prednju vuču kada je uključena, a ima i kada se oseti trzanje. Tada se ubrzano troše prednji pneumatici. Evo ja ću ove godine morati da menjam prednje gume, jer su skoro skroz ćelave.
To zavisi i od uslova oranja.
Prošle godine, u decembru, sam sa gomile na njivi tovario stajnjak i razbacivo. Ugazili smo zemlju samo tako, posebno tu gde je bila gomila sa đubrivom. Oranje je išlo jako, jako teško, ali potrošnja na kraju nije bila više od 17 litara po jutru.
Drugar koji je orao njivu gde je bila pet godina detelina potrošio je sa starom 82-kom 20 litara po jutru.
Inače na sojištu potroši oko 12 do 14 litara.
Oranje na dubinu od "oko" 30cm.
I nikad ne dozvoljavam da se motor previše pati.

Ima u komšijskom selu neki tip koji je kupio LTZ 60AB (dakle 60ks) i za njega zakačio trobrazni plug, jer svi za Ruse kače trobrazne plugove. Kod tih modela je inače problem taj deo menjača i diferencijala. Rasturio ga je za manje od mesec dana. I još se čudi kako?
 
branko je napisao(la):
Evo ja ću ove godine morati da menjam prednje gume, jer su skoro skroz ćelave.

koje su dimenzije i sta si planirao sa tim sto ces da skines ?

meni bi trebale neke celavice za onu moju malu prikolicu :sta:
 
branko je napisao(la):
Ima u komšijskom selu neki tip koji je kupio LTZ 60AB (dakle 60ks) i za njega zakačio trobrazni plug, jer svi za Ruse kače trobrazne plugove. Kod tih modela je inače problem taj deo menjača i diferencijala. Rasturio ga je za manje od mesec dana. I još se čudi kako?
Jok, ta čuda imaju 71ks.
 
Ulje se menja u prednjoj vuci(na koliko rc)Znaci uz normalnu
eksploataciju ne bi trebalo da bude nekih vecih kvarova 5-6 godina
ako se kupi nov.Koliko sam razumeo sluzice dugo i hidraulik i diferencijal
ako se ne preteruje.
 
Brat i ja imamo MTZ82.1 od 2001 ima oko 6000rč. možda i više (jedno vreme nije radio sat)
Taj nema šta nije radio...
Od drljače petokrilne, do vadilice za repu (majecičke), ipak mislim da je najteže bilo sa vibracionom vadilicom (lifamovom), sa njom smo vadili paštrnak.
Ruja radi kao doksa. Od pre dve ili tri god smo na njega namontirali "kašiku" koja je prilično nezgodna pogotovo za prednji trap. Inače sam sa njim zadovoljan. ::super::
 
Nazad
Vrh