MTZ Belarus

@ mucobieno

Na MTZ traktore idu zadnje gume 38 coli i to nije uopšte retka dimenzija, a sa većom širinom gume se dobija veća površina naleganja, nema proklizavanja, manja potrošnja ...

Takvu dimenziju "nose" neki John-dir traktori kao i Masey-ferguson. Pogledaj malo po katalozima ko sve nosi tu dimenziju!
 
Fabričke dimenzije za Belorus traktore:

15,5 R 38 odgovara 11,2 - 20

16,9 R 38 i 16,9 R 35 odgovara 13,6 - 20

18,4 R 34 odgovara 360/70 - 24
 
ali na rusu nema 18.4 od 38 coli... vec od 34, imam takvog u dvoristu, pa znam...
samo sam ti hteo ukazati na to...

imas 15,5R na 38 cola
 
bubiša je napisao(la):
Fabričke dimenzije za Belorus traktore:

15,5 R 38 odgovara 11,2 - 20

16,9 R 38 i 16,9 R 35 odgovara 13,6 - 20

18,4 R 34 odgovara 360/70 - 24

Niti jedna od pomenutih kombinacija mi ne odgovara jer ja na mojem traktoru imam gume 18,4/38
[/size][/b]
 
Jeste dosta tesno, ali nisam imao problema sa zagušivanjem, iako je ova jesen bila vlažna. Zaoravao sam i razbačenu slamu, tarupiranu kukuruzovinu i stojeće štapove od suncokreta i nitijednom nisam imao nikakvih problema. Vidi se na slici traktora da je kabina podignuta, a traktor nije diran kako sam došao sa oranja.
 
Rale 83 je napisao(la):
@mityoo
Pretresaosam sve strane , nemogu da nadjem brzine kretanja za menjac 18/4. Mislim koliko brzo kojom brzinom ide sa kornjaca zec, treba mi onaj grafikon sto ima sa leve strane na staklu kod novih belarusa. Nadamse daste me shvatili sta me interesuje :ppozdrav:
Ma kakav grafikon teraj tog rusa sta ga milujes,nevoli on da se puno gnjavi.Grafikon imas na svim pijacama odnosno vasarima.
 
Ma teram ga ja al nemogu da uskladim sve brzine pa koristim samo kornjace i u transportu zeca
a kolko sam razumeo one se bas negadjaju primer 5zec je brza od 6kornjaca ili ide 1kornjaca pa 1zec, 2kornjaca, 2zec, 3kornjaca, 3zec i tako sve redom. U Smederevskoj palanci sam nasao raspored stepena prenosa al raspored brzine kretanja nisam
 
@okrim
Belarus 1221 ima pneumatike zadnje 18.4R38 (kao tvoje) a prednje 14.9R24.Valjda bi to trebalo biti to ali proveri jos jednom za svaki slucaj. :ppozdrav:
 
Ma teram ga ja al nemogu da uskladim sve brzine pa koristim samo kornjace i u transportu zeca
a kolko sam razumeo one se bas negadjaju primer 5zec je brza od 6kornjaca ili ide 1kornjaca pa 1zec, 2kornjaca, 2zec, 3kornjaca, 3zec i tako sve redom. U Smederevskoj palanci sam nasao raspored stepena prenosa al raspored brzine kretanja nisam. Nisuni jasne kombinacije sa kornjaca zec :ppozdrav:
 
Rastislav je napisao(la):
@okrim
Belarus 1221 ima pneumatike zadnje 18.4R38 (kao tvoje) a prednje 14.9R24.Valjda bi to trebalo biti to ali proveri jos jednom za svaki slucaj. :ppozdrav:

Nije sigurno da je prenosni odnos ka prednjoj i na prednjoj isti za sve MTZ .
 
@Rastislav

Rastislave, znam za tu kombinaciju, ali MTZ1221 ima drugačiji odnos prenje i zadnje vuče, tako da to ne mogu primeniti kod mene, a za sada ni nemam potrebe, pošto je traktor sa tim gumama prava "aždaja"!

Ipak puno ti hvala na savetu!
 
Ako su mu originalne prednje bile 11.2R20 onda 14.9R24 najverovatnije pasu...jer se slazu i sa micovim racunom.Ako su mu originalne bile 8.3R20 onda je malo komplikovano...
Treba znati koje prednje gume su bile na njemu!
 
A zar nije najbolje podići traktor i sa uključenom prednjom vučom okrenuti zadnji točak i izmeriti za jedan krug zadnjeg koliko napravi prenji točak i na osnovu obima zadnje gume odrediti prednju
 
Nije loša ideja... pitanje koliko precizne podatke može tako dobiti....(prenosni odnos diferencijala neznam dali bi igrao ulogu)
 
grunt je napisao(la):
Rale 83 je napisao(la):
@mityoo
Pretresaosam sve strane , nemogu da nadjem brzine kretanja za menjac 18/4. Mislim koliko brzo kojom brzinom ide sa kornjaca zec, treba mi onaj grafikon sto ima sa leve strane na staklu kod novih belarusa. Nadamse daste me shvatili sta me interesuje :ppozdrav:

ako si na ovo mislio

2ecdp8w.jpg


Vidi koliko mu se preklapaju brzine za oranje manji plug, veci, teza zemlja, laksa, za spremanje, ja sam zadovoljan menjacem.
Post je spojen: [time]1263856292[/time]
_________________________________________________
 
nije... to je 18/4 menjac, samo malo su oznake na przinama zbunjujuce...
16/8 ima dve rucice menjac i reduktor... :cao:
 
Nazad
Vrh