MTZ Belarus

@ Dragan18

Broj 38 označava prečnik felne, akod mene su gume 18/6 i one su mnogo šire od originalnih i većeg su obima. Takve gume nose mnogo teži traktori, tako da rusu stvarno odgovaraju. Kad su postavljane kabina se morala podići 5 - 6 cm da bi se moglo namontirati, a prednje su ostale iste, samo su skinuti kardani i nemam prednju vuču.
 
Nije logicno Dragane da bude tako...ako ima vece zadnje gume onda mora da ima i vece prednje gume od tvojih.Moj savet je da izmeris obim originalnih zadnjih i prednjih guma i da izmeris obim ovih vecih zadnjih guma i da napises proporciju i dobices obim prednjih guma koje pasu 18.4-38.
 
@ Rastislav

Tako je Rastislave! Samo ja nemam nikog u okolini da izmerim te obime da bi dobio pravilan odnos koji meni treba.

Inače sa tim gumama sam prezadovoljan! Traktor je mnogo udobniji i mnogo brži!
 
Ajde brzo jedan dobrovoljac koji ima rusa sa pomenutim dimenzijama pneumatika da izmeri obime guma! Pomozite kolegi!
 
Najpametnije otici u neku ozbiljnu vulkanizersku radnju, oni imaju kataloge sa dimenzijama i skratis sebi muke. :bravo:
 
Ako nije napisano mislim da je visina od gazeceg sloja do naplatka 80%.Odnosno 80% od sirine gazeceg sloja.
 
A zar nije ovako jednostavnije...recimo kolika mu je bila dimenzija zadniih guma prije ? recimo ako je sada stavio tu dimenziju preračunamo u postocima..primjer sada je guma zadnja veća za 25% primjer kazem..tako traži i za prednje koja mora biti veča dimenzija za 25%.. :sta:
 
~Kiki~ je napisao(la):
Koje su ti standardne dimenzije bile napred i nazad ? Pa ti izračunam .

Nije problem u računanju, već u podacima.

@ peto1

Najverovatnije će tako i biti. Ja sam mislio da mi neko od prisutnih na forumu može reći koliki je obim original guma na MTZ 82.
 
Obim nije problem naći tj. dinamički obim , ako znaš dimenzije pneumatika . Zar ne znaš dimenzije pneumatika koje si skinuo ?
 
Nazad
Vrh