MTZ Belarus

kombajner je napisao(la):
grunt je napisao(la):
nebrini za 560 ja sam imao takvo iskustvo,a onu njivu samo matori ore vec 40god ja nesedam,samo gledam kad ce da se izvrne ali nikad nije bilo problema.
Post je spojen: [time]1263060298[/time]
_________________________________________________
Meni se rakovica nesvidja po tom pitanju 560 je za nju tata mata za nagibe,vise losih iskustava sam cuo za rakovicu nego za 560 kod mene u seli niko se nije prevrnuo sa 560 a sa rajkom ite kako
Rale neznam iz iskustva ali dosta sam usao po nagibima mislim da je to sigurno tako ali naravno netreba se priblizavati bas blizu toj granici jer vec tu igraju ulogu neke stvari pocevsi od prikljucne masine pa goriva u rezervoaru sta ja znam vez...
@grunt nisi upravu,dotsa se vise IMT-a prevrnulo nego rakovica cak nisam cuo iz prica komsija prijatelja itd da se neka rakovica prevrnula dok IMT je normalna pojava... neznam zasto ili je sticajem okolnosti sto ima manje rakovica !!!
Ja sam naglasio imt560 a ne uopste imt!
Post je spojen: [time]1263119619[/time]
_________________________________________________
RALE ako imas takve negibe i nesmes sa rusom da se usudis pa rasiri mo tockove zadnje,do kraja ja sam jednom prilikom to radio i orao sa 820
 
Kod nas tip koji održava nasip uz Tisu , kosi , grabi i presuje sa 52 bez raširenih točkova . Nije se nikad prevrćao , ali treba smeti .
 
Gledaosa na plugu moguga 15 cm pomeriti na kolenastoj osovini. Koliko mogu rasiriti tockove na traktoru bez okretanja felni? Sta mi treba dabih stavio po 2 para tockova, osim jos 1 para tockova? :sta: :ppozdrav:
 
Za oranje ti je dovoljno da zadnji levi točak raširiš koliko možeš, i nećeš se prevrnuti!
 
@mityoo
da ako vodimracuna dami tocak bude , imamo mi ovde terene :zli: :zli: :zli: inace moj traktor se jos vodi u adu, na prolece treba da dodjem sa likom od koga samga kupio da ga prenesemo od vlasnika u adi
Post je spojen: [time]1263148185[/time]
_________________________________________________
Nisam pocetnik al ova masina me plasi. Ima parcela koje ljudi dok ne pitaju dal ocu da im vrsim ne seju zitarice , jbg imam brdski kombajn ide sa njim svugde samo da mogu dase zadrzim u sedistu.
 
samo opusteno rus se tesko prevrce , tezina je na tvojoj strani ::namigivanje::
ja dok sam imao onu kadu umjesto sjedista nebrojeno puta sam se drzao sa obje ruke da ne ispadnem iz njega :D
 
mityoo je napisao(la):
Ako budeš dolazio za Adu nemoj slučajno da ti se desi da ne navratiš!
I moj dajc se vodi u adi ... cuo sam od nekih clanova da taj covek ima jos 2 3 kodama devedesetki i da je jak poljoprivrednik !sad enznam tacno ko mi je rekao :ppozdrav: OFF izvinjavam se
 
Slike sa montaze:
2n6i6oo.jpg

winciu.jpg
 
@panonstib
voznja na strmom terenu je umetnost ja imam vozaca sa puno iskustava vozimo na smenu,
Majstor ga izgleda okrenuo preko kedera a ne na bok.
Mogaoje da vrsi dijagonalno da smanji rizik uz malo vecu potrosnju ili popreko, mnogo okretanja ,bezbednost
 
@ Rale 83
Znam da je ta voznja umetnost i nesumnjam da Vi niste strucni u tome samo sam hteo da pokazem da u tim voznjama netreba preterivati jer je obrada zemlje specificna stvar i svaki dan se razlikuje.Jedan dan moze biti idealan za oranje, sutra padne kisa i vec se menjaju uslovi. :cao:
Post je spojen: [time]1263158128[/time]
_________________________________________________
To sam i hteo da prikazem sa ovim fotografijama.Ove masine su i namenjene za rad na nagnutim terenima (za razliku od MTZ-a) pa im se dese ovakve stvari.
 
Rale 83,ova polugica crvene boje je za stelovanje brzine reagovanja hidraulika kod MTZ.Noviji imaju tockic .Neznam napamet gde ide brze a gde sporije .Ako me pamcenje sluzi kad ovu polugicu pomeras prema nazad plivajuci brze reaguje.
4q6ek4.jpg
 
Pošto sam dugogodišnji ljubitelj MTZ traktora, molio bih dobro upućene da mi pomognu. Radi se o sledećem, ja na MTZ-82 imam namontirane zadnje gume dimenzija 18/4-38 radial i one su super jer su dosta šire i većeg obima od originalnih, tako da je traktor puno brži, ne gazi toliko oranje, pošto je pritisak raspoređen na veću površinu, ali ne mogu koristiti prednju vuču jer obim prednjih i zadnjih točkova nije usklađen, pa me interesuje koju dimenziju prednjih guma treba da namontiram da bi prednja vuča bila usklađena.
 
ja imam 16.9/38 nazad, a napred 13,6/20

16,9 oznacava sirinu a 0v0 38 precnik sto znaci da bi ti trebale prednje gume sa precnikom 20

proveri jos jedared. :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1263755450[/time]
_________________________________________________

2n6i6oo.jpg


e to ti je ova guma 13,6/20 sto je namontirana kod mene :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh