MTZ Belarus

Toliko raspravljamo o Belorusima a nikako da postavim pitanje...
Da li ima tehnička dokumentacija od 82-ke negde na netu?
Ja sam u ZZ Višnji dobio takvu da je skoro ne mogu pročitati, a sada dolazi hladno vreme pa bi bilo zgodno malo pored peći sedeti i polagano uz kuvano vino :ppozdrav: i proučavati Ruju, onako natenane, mada sam to trebao uraditi još ranije, ali...
 
Ma ja sam dobio neku knjigu na srpskom, ali to je tako loše odštampano da je skoro potpuno beskorisno... ::lose::
Crteže kao da je crtalo dete od 10 godina.
 
video sam tvoj mail i skeniracu za t 40 ali za 82 to sve i vise vec ima na sajtu nevena
drugi put mi salji pp na ovom forumu.videcu ga sigurno.
inace radim u hip-u u smeni
 
121402.JPG
38118va5.jpg
 
MTZ 892 real sound
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1oipnEHB3qE[/youtube]
 
ko ih zna,mozda imaju viska pa da ih malo rasprodaju,zvao sam da se interesujem za 820 i stvari stoje ovako bar mi tako reko Vasa, nov izadje bez popusta trenutno 19500e,sa popustom za kes lovu 18000e,ili preko banke na tri godine bez ucesca prva godina grejs i sa popustom agropanonke i bankovnom kamatom izadje opet 19500e, e sad ko ima kes dobro je,a ko nema nije ni preko banke lose,ako mene slago Vasa radnik agropanonke ja lazem vas.
 

n4w8d5.jpg

qq91xt.jpg

Pozdrav svima iz Melenaca evo mog 820 ravan most ruje .Pitam jel ima koga jos iz Melenaca na forumu i naravno Pozdrav Cugiju.
 
Pozdrav Kojcica i dobro nam došao! :ppozdrav: Ruja je kao lutka, daj malo više podataka o njemu. :cao:
 
Evo bas sam sad procitao sve sto su drugi pisali o ruji .Kupljen je aprila ove godine i prve ozbiljnije operacije je imao u leto kada sam radio transport zita do nekih 55 sati kada smo mu uradili nulti servis .posle je isao na ugar sa 757.20 , zatim transport suncokreta i kukuruza i naravno oranje za zito i duboko.Nisam inao nekih vecih problema sa njim .Bilo je malo curenja ulja iz blokade dole mada je nisam ni koristi kada su momci iz agropanonke dosli i zamenili malu neku gumicu i sad je sve ok.Preporucio bih svima koji kupe rusa da obavezno kontrolisu srafove na tockovima i da ih stezu narocito na prednjim i to sa unutrasnje strane jer hoce kada se otpuste da tocak seta levo-desno sto kasnijim stezivanjem ne moze da se popravi.Interesuje me koje ulje bi bilo najbolje za njega neki mi preporucuju bizon ili koma a ja sam koristio ovo finke sto ide uz njega.Inace sto se tice udobnosti tu nemam zamerke , sediste je super dobro upija udarce ,ugradio sam cd plejer sa 4 zvucnika pa mi sad nije dosadno kada radim sa njim dobro se cuje i u oranju tako da buka u kabini nije prevelika.Sto se tice oranja ugario sam sa njim bez tocka i uspevao sam slamu da zaorem a duboko oranje oko 35 sam radio sa tockom i tu nije bilo nikakvih problema.Videcu za prolece da uzmem neki manji trobrazdni plug i nadam se da i tu nece biti problema za ugar do 20cm.Sto se tice traktora ima standardni 18-4 menjac , ravan most i sve sto ide uz to (tegove 450kg,ojacanu sasiju,vece prednje i zadnje gume,poteznicu klatecu i donju za berac kao i kuku za jednoosovinke prikolice)mislim da mu je boja nesto sjajnija od ranijih modela koji su stizali iz Belorusuje.
 
Dobro došao u "klub" :cao: i nek te služi :ppozdrav:

Što se tiče ulja nećeš pogrešiti ni sa bizonom ili komom.Ja sam koristio već tri promene finkeovo ulje i zadovoljan sam,dobrog je kvaliteta.
 
Mazivo je najjeftiniji potrošni materijal i tu nebi trebalo štedeti ( sintetičko ili u najmanju ruku
polu-sintetičko i grafitna mast ).Kvalitetno mazivo produžava vek svakom mašinskom delu ( nikako Viskol i Bell, što nije ni malo naivno .
Naravno uz to ide kvalitetan filter i zamena na vreme ( i maziva i filtera ).

Ja u Zetor-a od generalne od pre par godina sipam samo BISONE i prezadovoljan sam .
Inače BISONE je testirano na Torpedo traktorima koji su posle upotrebe prestali da se greju (a znamo da kod vazdušara grejanje zna da bude problem ).
Majstor koji mi je radi generalno je u kontaktu sa njima i on je radio neke testove mislim ne zvanično , ali testovi to potvđuju. Ovo nije reklama nego samo moje mišljenje . :cao:
 
Ja sam za bizon ulje cuo da je 0-40 bas za rusa namenjeno tj za motore koji bas i nisu idealno masinski obradjeni tako da kod njih postoji izvesma tolerancija ,i da je ovo bas najbolje.Naravno da bih svakako koristio kvalitetno ulje poznatih proizvodjaca.Finke su mi preporucili iz agropanonke i mislim da cu njega koristiti .Sto se tice filtera goriva i tu sam cuo da bi trebalo ga menjati kod svakog servisa na 150h , jer u novim belorusima u rezervoarima se javlja kondenzacija i ostaje voda pa svakako ne bi valjalo da se filter napuni njome.
 
Nazad
Vrh