MTZ Belarus

Ma bolje da is kupio JD!........... šalim se! čestitam na kupovini i da zaradi još 3 takva ili bolja!
 
djoker je napisao(la):
Pozdrav ja imam 2 belarusa 1 je 82 a sad sam kupio 1221 novog i cekam lepo vreme da startujem sa njim
Cestitam i ja,pravi izbor,nadam se da ces biti prezadovoljan sa njim kao i ja :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Rale 83 je napisao(la):
Radili neko na brdovitom terenu na stranu da razmenjujemo iskustva.
Iskreno strahme da se neprevrnem :sta:razmisljam da stavim jos jedan levitocak ,i ::namigivanje::
taj sam :cool: :osmeh:
ja sam stalno na brdovitom terenu , suma pretezno

sam' da znas nije jednostavno ni prevrnuti nesto sto je tesko 3.5T ::namigivanje::
iako rus djeluje visoko kada pogledas centar tezista on i nije tako visko , limovi prave opticku varku
 
Ja imam jednu njivu koja na jednom svom delu ima velik bočni nagib (meni je bar velik u odnosu na ostale njive), i tu me je strah (znam da je bezrazložan, al' džaba) kad orem a brazda mi je sa niže strane. Onda bukvalno sedim na suprotnom blatobranu :D . A u pitanju je IMT 560 koji inače ima nisko težište (772 mm).
Pošto moram u nekom narednom periodu menjati IMT za neki udobniji (tiši) traktor, u razmatranju je i rus. Zato me baš interesuje koliko je visoko njegovo težište od zemlje (mislim na 82, 820, 552).
 
@svolis
uzakje suncemu jos kad ga ubacisu brazdu kadse nagne srce mi samo tuce.
Jel moze damuse uporedi stabilnost sa rakovicom60 ili mi reci koliko stepeni smem daga nagnem pa
da ubacim visak u kabinu :haha: :haha: :haha: smesno al istinito
 
Rale 83 je napisao(la):
@svolis
uzakje suncemu jos kad ga ubacisu brazdu kadse nagne srce mi samo tuce.
Jel moze damuse uporedi stabilnost sa rakovicom60 ili mi reci koliko stepeni smem daga nagnem pa
da ubacim visak u kabinu :haha: :haha: :haha: smesno al istinito
dok god nepredje najizboceniji deo sa leve ili desne strane spoljni deo gume odnosno kao na slici.to je teorija o kojoj se mi drzimo ovde u ovom kraju,mozda nisam upravu!!!
32zj9le.jpg
 
Ja sa rusom nemam nikakvih problema u strani a imam i 560 ljudi jednom prilikom po kisi i blatu u mimoilazenju sa drugim traktorom odvuce me kanal pored puta zadnji desni tocak sva sreca imao sam zakacenu jednosovinku pa me zadrzala to se desilo kao tren kad sam izasao nisam mogao da verujem koliko 560 moze da se nakrivi u strani
 
@kombajner
znaci mislis do 45stepeni bez problema, matematicki tacno al sta kaze praksa
@ grunt
560 rakovice tosu drugciji traktori
dok sam imao rajku nije bilo njive u kojoj nism usaso bez razmisljanja
 
nebrini za 560 ja sam imao takvo iskustvo,a onu njivu samo matori ore vec 40god ja nesedam,samo gledam kad ce da se izvrne ali nikad nije bilo problema.
Post je spojen: [time]1263060298[/time]
_________________________________________________
Meni se rakovica nesvidja po tom pitanju 560 je za nju tata mata za nagibe,vise losih iskustava sam cuo za rakovicu nego za 560 kod mene u seli niko se nije prevrnuo sa 560 a sa rajkom ite kako
 
grunt je napisao(la):
nebrini za 560 ja sam imao takvo iskustvo,a onu njivu samo matori ore vec 40god ja nesedam,samo gledam kad ce da se izvrne ali nikad nije bilo problema.
Post je spojen: [time]1263060298[/time]
_________________________________________________
Meni se rakovica nesvidja po tom pitanju 560 je za nju tata mata za nagibe,vise losih iskustava sam cuo za rakovicu nego za 560 kod mene u seli niko se nije prevrnuo sa 560 a sa rajkom ite kako
Rale neznam iz iskustva ali dosta sam usao po nagibima mislim da je to sigurno tako ali naravno netreba se priblizavati bas blizu toj granici jer vec tu igraju ulogu neke stvari pocevsi od prikljucne masine pa goriva u rezervoaru sta ja znam vez...
@grunt nisi upravu,dotsa se vise IMT-a prevrnulo nego rakovica cak nisam cuo iz prica komsija prijatelja itd da se neka rakovica prevrnula dok IMT je normalna pojava... neznam zasto ili je sticajem okolnosti sto ima manje rakovica !!!
 
Težiste se ne računa tako (računaš i kabinu a u kabini je malo tereta ) . Težište kod traktora je negde u visini zadnjeg dif. (najčešće u sredini) .
 
Neznam al ruja mi uliva strah u kosti, ako imate iskustva i savete pricajte jer u mom selu nema drugi Belorus, a i u okolini su retki pa nemam sakim dase posavetujem. Razmisljam damu nabacim
na levu stranu dupli tocak za oranje a za spremanje oba. Za spremanje nece biti problema sa duplim tockovima , al oranje kako da stavim i desni :sta:
 
~Kiki~ je napisao(la):
Težiste se ne računa tako (računaš i kabinu a u kabini je malo tereta ) . Težište kod traktora je negde u visini zadnjeg dif. (najčešće u sredini) .
tacno slazem se sa ovim
pazi sve je relativno , recimo u nekim situacijama smijes ici polijepo na stranu ali ako postoji sansa da ti optereceni tocak sklizne imalo u stranu cuvaj se toga , jer ne daj boze da ti gumu nesto rasijece u tom momentu , ode glava
ja sam pretezno u sumi i pucanje gume u nezgodnom momentu je jako opasna stvar
dupli tocak na lijevoj strani mi se ne cini kao rjesenje , tegovi bi vise pomogli

evo sad nadjoh jednu sliku od prije 2-3 godine kada sam orao
ovo je zezanje nije ni blizu kriticne tacke , cak i da podignem plugove iz zemlje nista strasno :spavam:
picture00062.jpg
 
Nazad
Vrh