MTZ Belarus

misliš ali je razlika skoro dupla u ceni.Možeš uzeti dva belorusa od 160ks za jedan john od 170ks
 
Dva su ipak dva. Za 88000 mogu da se kupe jedan Rus od 130ks i jedan od 160ks i još ostane 10.000e za plugove.
 
a treba ti dva vozača, (jednom dupetom ne možeš voziti oba )+ komfort +održavanje+ za dva rusa treba dupla mehanizacija ...ako to sve sabereš??
 
Neki poznanik je kupio takvog jednog John Deer-a, nisam siguran da li je baš od 170ks u vreme kad je kukuruz bio 16-17 dinara, a žito 22 ili već koliko, i sada je veliki problem platiti rate, upao je u veliku krizu i to se veoma vidi spolja, bolje da je kupio nekog mnogo jeftinijeg rusa, pa ako mu treba za godinu dve još jednog, ovako se zaglibio do guše, cene su pale a rate stižu svakog meseca.
 
e j.b.ga ja uporedio traktore a ne kredit kako da se plaća pa naravno ne treba preterivati sa kreditima ako moraš na kredit treba dobro razmisliti
 
Deni je napisao(la):
a treba ti dva vozača, (jednom dupetom ne možeš voziti oba )+ komfort +održavanje+ za dva rusa treba dupla mehanizacija ...ako to sve sabereš??
odrzavanje...koliko radi toliko se i kida,bar meni u kuci nije problem ima nas 2 vozaca,a velika prednost koju dobijas je univerzalnost sa jednim rusom mozes da spremas a sa drugim sejes,sa jednim beres drugim vuces,dzabe onom 160ks kad ne moze da vuce 3 prikolice.
 
N.A.to sve ok. da imaš 2 traktora ali u različitim kategorijama po konjkoj snazi ali u ovom slučaju: 2 ista po ks ili 1 to nije svejedno , održavanje:kod 2 traktora potrošnja veća, filteri, ulja, registracija,... pogledaj na primer imanja pre su imali "milion" traktora sada 2/3 manje za istu površinu razmisli zašto
 
razumem ja tebe sta hoces da kazes,ali sva velika imanja pa i u siromasnoj Srbiji imaju jd-e,steyr,case.... niko nema rusa,ako vec hoces giganta onda nesto sa zapada.
 
Ja bih dobro razmislio i oko giganata... Vrlo primamljiva Ruska ponuda...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Dmnt0y7Yfp8[/youtube]
 
ZRENJANINAC je napisao(la):
pa znam ali isti john deere od 170ks je 88.000€ a ovaj izađe 48.000€
Moja logika;
48000 na traktor
10-15000 na odrzavanje i vozaca
25-30000 na sebe, kafana, more, auto, motor... kako god... bolje si prosao...
Uzivajte malo u zivotu i onako svaka 2-3generacija rasturi to sto prva stvara... :haha: :haha: :ppozdrav:
 
Tako je ali da bih uživao mora i da se radi.Ja sam prvi pristalica da treba i živeti ali prvo da se odradi posao kako treba i kad su mašine ok i ispravne onda ostane i dosta vremena za uživanje.
 
Ne kazem ja da netreba raditi ali ima i pametnijih stvari u zivotu nego se zaletati sa sto skupljim i boljim, u sustini treba realno sagledati svoje mogucnosti i prema tome se odlucivati. Dzabe mi masine ako mi se zivot vrti samo oko njih tj ako sve pare idu na posao, onda ne zivim za sebe vec radi posla a to je po meni uzalud potosen zivot. Ovo razmisljanje me nateralo na rusa a inace nikad se ne bi ni okrenuo za njim.
 
Po meni je ipak rus rentabilniji od JD ,cena je oko 45% manja akose uzme u obzir 1ks prema 1hektar , trajace on dovoljno dugo, stoji daje JD hvalitetan i jednostavan traktor kojise nekvari mnogo , ali i onse ponekad pokvari pa isprazni djepove dok za rusa je dovoljno imati 2000evrica na lageru panek crkne staoce a delova na pretek.
Zamislite stanete na vagu i pise Zito koje sa parcele koja je obradjena rusom -10din
Zito koje sa parcele koja je obradjena sa JD -20din :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
Tosenikad nece desiti a ni razlika u prinosima nece biti, nato samo domacini uticu :haha: :haha: :haha:
Ako uzmemo traktor na npr 7god dase menja imamo cenutraktora+amortizacija-njegova vrednost
pa tu cifru oduzmemo od (ukupne kolicine proizvoda za tih 7 god puta cena) sigurno dace belarus
biti jos jeftiniji to jest* rentabilniji. :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
Ovoje srbija za DJ ::lose:: ::lose::BELORUS :D :D
Sigurno dabismo mi svi voleli da vozimo DJ, klas, masey, fend itt al rentabilnost nam neda(ako uopste mozemo daih priustimo)
 
zakljucak je: da nisu zapadnoevropski traktori savrseni, umeju jako da zagolicaju dzep, a ko je na to spreman nek vozi ga... a u rumi za 500 do 1000 eura nakupujete oko tonu delova za rusa...
i dalje nisu to masine za porediti, to svi znamo, ali ipak usteda od 55% cene je dovaljan motiv za terati rusa....
 
mucobieno je napisao(la):
zakljucak je: da nisu zapadnoevropski traktori savrseni, umeju jako da zagolicaju dzep, a ko je na to spreman nek vozi ga... a u rumi za 500 do 1000 eura nakupujete oko tonu delova za rusa...
i dalje nisu to masine za porediti, to svi znamo, ali ipak usteda od 55% cene je dovaljan motiv za terati rusa....
::svaka cast:: Pametno argumentovano.
 
Kolege , slobodno vi voziti rusa ja nemam ništa protiv, pa nakupite tonu delova... :haha: :haha:

i ja se slažem da treba svako da sagleda svoje mogućnosti :cao:
 
Deni je napisao(la):
Kolege , slobodno vi voziti rusa ja nemam ništa protiv, pa nakupite tonu delova... :haha: :haha:

i ja se slažem da treba svako da sagleda svoje mogućnosti :cao:
svako od nas bi voleo da ima 3 JD. ili neka druga zapadnoevropska traktora, i da nadje neke ljude koji mu sve to voze, kad nesto zasteka samo nazoves servis... sedis u kafani ceo dan, igras se sa decom (ja sam jos mlad, ali ima vas koji imate decu) i prst u uvo...
ali.... :nono: malo ko u drzavi to moze... za sada rusa mozemo priustiti, a ostale vidjamo na sajmovima... i slikamo se uz njih...
 
Nazad
Vrh