MTZ Belarus

mucobieno je napisao(la):
malo se vracam u nazad par stranica, ali izvinite...
robici je napisao(la):
druze probavao sam,ali mora malo da krci,ne mozes bez kvacila da saltas a da ni malo ne krci.nije to sinhro menjac.a u ostalome nema sta da se prepirem snikim.samo ne volim kad se prica nesto sto nije istina.

kad god se cuje krrr znaci da niste potrefili broj obrtaja, sto manje se cuje krr to ste blize, u prevodu keep going on... jos malo prakse i tu ste...
a sinhroni menjac, po mom nekom misljenju je steta saltati bez kvacila, jer brze ga saltate, i vrsite veci pritisak na rucicu menjaca, ti sinhron koji nemoze da radi svoju funkiciju... time ce on najebati... a sinhron retko se razleti a da nenapravi jos po koju pizdariju...

ja sam isto tako probao da vozim automobile sa rucnim sinhronizovanim menjacem,i kvacilo sam koristio samo pri polasku,a u voznji satlam bez kvacila,i nisam primetio da je to stetno za menjac,i mislim da se svaki menjac i sinhronizovani i obican nesinhronizovani moze satlati bez kvacila samo treba imati tu vestinu,kad treba pustiti papucicu gasa i uskladiti obrtaje motora i menjaca i presatlati u visu ili nizu brzinu.
 
Moze to tako na svakom traktoru bez kvacila,ali zasto su onda kvacila pravili ako se nece koristiti...samo smanjis gas i polako menjac iz brzine u brzinu i onda po gasu ali to nije nimalo dobor pogotovo na traktorima gde ima sinhron a kada sinhron crkne cuo sam da je zaj**ano ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose::..tako da ipak je kvacilo kvacilo .... Ja to ne preporucujem :nono: :nono: :nono: :nono:
 
a sinhron kad pukne ili oruni se retko nesjebe i nesto drugo, puno kuciste zupcanika, i sinhron tj njegov neki komadic uleti izmenju dva zupcanika:haha: neko mora popustiti, pa vi vidite ko... mene nesto i neinteresuje ko.
pitajte N.A: kako je jedan SAME silver zavrso u njegovom selu (6000 eura remont menjaca)
odosmo u OFF sorry
 
Niko ne kaže da svi šaltaju brzine bez kvačila.
Bilo je priče samo o tome da postoji takva mogućnost.
Ako neki članovi imaju tu "veštinu i osećaj" ne vidim razlog zašto da to ne koriste.
 
Vidim da dugo vec raspravljate o tome da li je moguce prebacivati brzine iz nize u visu bez upotrebe kvacila.Prvo da objanimo kako radi menjac.Na vecini nasih traktora su nesinhronizovani, a kod nekih sinhronizovani menjaci.Kod nesinhronizovanih menjaca su pomerljivi zupcanici (znaci Vi ih sami uzubljujete), a kod sinhronizovanih su stalno uzubljani (a Vi birate koji par se ukljucuje).U menjacu postoje vise vratila,ali dva su vazna i to su glavno koje ide na diferencijal i pomocno koje pogon dobija od motora.Da bi se promenila brzina moraju da se izjednace obone brzine onih zupcanika koje uzibljujete.To kod sinhronizovanih menjaca obavljaju sinhroni prstenovi (trenjem),a kod nesinhronizovanih negde postoji kocnica koja se aktivira pritiskom kvacila.Znaci moguceje menjati stepene prenosa bez upotrebe kvacila samo treba pogoditi obomne brzine zupcanika.
 
izvin'te za off ali da odgovorim mladenu,sigurno misli na Savatovicevog sejma od 130ks
a kostalo je....jbg video sam kad su ga natovarili u kamion pa ga u nemacku vozili na popravku.
 
Lala iz Banata je napisao(la):
rile je napisao(la):
Lala iz Banata je napisao(la):
Jel ima ko najnoviji cenovnik agropanonke?
Koji traktor te interesuje?
1025.2 i 1021.2
Ovo su cene iz agropanonkine reklame u poljoprivredniku pred novu godinu

2cyiown.jpg
 
ZRENJANINAC je napisao(la):
jel je pdv na traktore 18%

Jeste .

Jedna molba tel od Dragana Race tvog zemljaka posto sam ga ja izgubio zajedno sa mobilnim , razlog nekada sam od njega nabavljao Beloruse povoljnije nego u Agropanonci moze na PP
 
da uvek čitaj ono što je sitno napisano :D

Da li neko ima belorusa od 160ks da čujem kakvo mišljenje o njemu i da li se isplati razmišljati o kupovini istog.
Post je spojen: [time]1262546136[/time]
_________________________________________________
@ Arsa
nekad bilo

Tel:063/529111
 
Do letos je bilo 820+892 = jedan 1221 pa su mu sada pustili cenu, a sada je 1221+820 = 1523 . Mislim da mu je cena velika u odnosu na snagu.
 
Nazad
Vrh