MTZ Belarus

feketic je napisao(la):
:D Zdravo svima , silom prilika nemogu da komentarisem ove nove Beloruse je r sam zadnji put traktor vozio daleke 89 i to zetora 50 super i MTZ 82 , sto se tice transporta sa dve Zmajevke Zeko je bio zakon ako je vreme bilo normalno za jesen , relativno suvo, ovde u Forumu sam video IMT 560 vozi repu sa jenom Zmajevkom , nebi nikoga da vredjam , ali MTZ je vukao od pocetka sept. do 1. januara dve i to kako na njivi tako na putu, ima jedna caka , imas drugara za svaki slucaj. Par puta se desilo da jedan od nas mora otkaciti, ali to je nezamerljivo malo gubljenj vremena kad sa dve radis u odnosu na jednu. Drago mi je da jos uvek ima ljudi koji vole poljoprivredu i rade u polju. Pozdrav svima i SRETNU NOVU GODINU :ppozdrav: :veseljak::
pa kad radis u prevozu svako ce te poslepati, ali kad su lenije provaljene komotno 2 traktora mogu vuci dve zmajevke, i nek nemisle o otkacivanju.
ja inace vucem 2 dok mogu, kad nemoze nevucem, jer nas samo dvojica vozimo ispod dvoredne vadilice...
 
Neco je napisao(la):
ej drugari samo da vam kazem u utorak izadje covek sa kejsom 125 jx da ore al odma se vratio nemoze ja za sombor kad dva komada 1221 oru bez po muke.moram priznati on je isa da ore repiste a oni peglaju dzombaru.ali pre par godina kad je pp granicar uzo 1221 orali su takvo repiste bez po muke voda lezala u brazdi.
Ja sam 29.12(pre tri dana) probao da orem repište, i bilo je užasno, a kukuruzište je bilo super! Isti traktor, isti plug, isti dan, 500 metara njiva od njive! Jedina "mala" razlika je da je repište gaženo holmerom u decembru a kukuruzište je rađeno Zmajem 142 još u septembru pre kiše!
 
Isčitah sad poslednjih 5-6 strana ove teme i vidim da se raspravlja o šaltanju menjača u rusu. E sad, ne sećam se da li sam to već pisao, moguće je da jesam, (ne mogu sad pregledati toliko stranica), pa ako jesam - izvinjavam se.
Elem, tačno je da se na rusu (klasični menjač sa 9 odnosno 18 brzina) mogu menjati brzine bez kvačila i bez ikakvog krčanja. Ja nisam nikad vozio rusa, ali moj komšija jeste i to ceo život samo ruse tera (T-40, 82, 552, 1025). On kvačilo koristi samo da krene i da stane a između i na gore i na dole ne stiska kvačilo, i nikad ne zakrči. Vozio sam se više puta sa njim i objašnjavao mi je kako to radi al' sam ja to sad zaboravio kako. Uglavnom fora je u tome da prati broj obrtaja (on to sad na sluh radi) i da se pravovremeno reaguje. Ide nekako u smislu, oduzmeš gas, izbaciš iz brzine dodaš gas za potreban broj obrtaja, namestiš na brzinu, sačekaš da padne broj obrtaja i samo gurneš ručicu kao u sir. Ponavljam da sam svojim očima to gledao. Da me neko ne bi hvatao kako sam lupio glupost, ove korake sam napisao onako iz sećanja kao kroz maglu pa možda i nije tako, u svakom slučaju mogu čuti tačno kako ide. A koliko se doda obrataja i koliko treba da padne ne sećam se ali znam da je različito za devetu brzinu od ostalih. :ppozdrav:
 
dukej je napisao(la):
Isčitah sad poslednjih 5-6 strana ove teme i vidim da se raspravlja o šaltanju menjača u rusu. E sad, ne sećam se da li sam to već pisao, moguće je da jesam, (ne mogu sad pregledati toliko stranica), pa ako jesam - izvinjavam se.
Elem, tačno je da se na rusu (klasični menjač sa 9 odnosno 18 brzina) mogu menjati brzine bez kvačila i bez ikakvog krčanja. Ja nisam nikad vozio rusa, ali moj komšija jeste i to ceo život samo ruse tera (T-40, 82, 552, 1025). On kvačilo koristi samo da krene i da stane a između i na gore i na dole ne stiska kvačilo, i nikad ne zakrči. Vozio sam se više puta sa njim i objašnjavao mi je kako to radi al' sam ja to sad zaboravio kako. Uglavnom fora je u tome da prati broj obrtaja (on to sad na sluh radi) i da se pravovremeno reaguje. Ide nekako u smislu, oduzmeš gas, izbaciš iz brzine dodaš gas za potreban broj obrtaja, namestiš na brzinu, sačekaš da padne broj obrtaja i samo gurneš ručicu kao u sir. Ponavljam da sam svojim očima to gledao. Da me neko ne bi hvatao kako sam lupio glupost, ove korake sam napisao onako iz sećanja kao kroz maglu pa možda i nije tako, u svakom slučaju mogu čuti tačno kako ide. A koliko se doda obrataja i koliko treba da padne ne sećam se ali znam da je različito za devetu brzinu od ostalih. :ppozdrav:
@Dukej,to je otprilike to sto si napisao,rus se moze saltati bez kvacila samo treba imati malo sluha i osecaja,prvom prilikom snimam i kacim za sve ,,neverne tome" :ppozdrav:
 
a nek neko to napravi i na 1025!!! :haha: moze ali samo u 4 brzine... reduktor niko nece uspeti...
a kako to znam, pa probano.... :haha:
 
Za saltanje bez kvacila-potpuno se slazem,cak mogu reci da nekada ide bolje nego sa kvacilom...dovoljno je uskladiti broj obrtaja i brzinu,izbaciti i bez silovanja dopustiti da brzina sama povuce palicu-a traktor se za to vreme krece bez cimanja,kao automatik.jeste da je van teme,ali isto moze bez kvacila na Rakovici i Ursusu 1634.
 
Milos.mtz je napisao(la):
Aaaaaa 100 strana o RUSIMA.
Sigurno da to i zasluzuju .
Ipaksu to jako zastupljeni trktori kodnas tako da mnogo vremena provodimo sanjima pa o njima mnogo volimo i da pisemo. Otkad sam kupiorusa radmije laksi a zivci slabiji :ppozdrav: za te ::novac::
dobiosam puno muuzike :veseljak::. Pozdrav za sve vozace ruseva
 
abro je napisao(la):
Ala te biti krcanja menjaca u prolece dok omladinci poisprobavaju. :haha: :haha: :haha:
A ne ne...nema krcanja,to samo kada mi neko ne veruje da moze,stavim ga u traktor-naravno uz to da casti ako ide kao u sir...a inace kvacilo-zasto je napravljeno inace! :D
 
malo se vracam u nazad par stranica, ali izvinite...
robici je napisao(la):
druze probavao sam,ali mora malo da krci,ne mozes bez kvacila da saltas a da ni malo ne krci.nije to sinhro menjac.a u ostalome nema sta da se prepirem snikim.samo ne volim kad se prica nesto sto nije istina.

kad god se cuje krrr znaci da niste potrefili broj obrtaja, sto manje se cuje krr to ste blize, u prevodu keep going on... jos malo prakse i tu ste...
a sinhroni menjac, po mom nekom misljenju je steta saltati bez kvacila, jer brze ga saltate, i vrsite veci pritisak na rucicu menjaca, ti sinhron koji nemoze da radi svoju funkiciju... time ce on najebati... a sinhron retko se razleti a da nenapravi jos po koju pizdariju...
 
djoker je napisao(la):
Pozdrav svima ja imam 2 belorusa 1 je 820 standard i on je ok ali sad sam uzeo 1221 nov i mogu reci da je bez premca :D
Super,sada imas istu kombinaciju kao i ja.1221 je stvarno mocna masina :D.Koliko sada kosta?Imas li sta od prikljucaka za njega?
 
Nazad
Vrh