MTZ Belarus

@robici
neznam druze zasto si se primio al ovog puta nisi ti u pravu,dzaba ti 20 godina teranja rusa kad izgleda da neznas da saltas,jesi ti terao 20 godina ili si se vozio u rusu 20 godina,ja teram rusa nesto vise od tebe i ako ti nije jasno dodji na obuku slobodno da se uveris,kostace te samo put a obuka gratis za neverne Tome,neznam sta tu nije jasno da iz 8 u 9 ide bez kvacila i veruj mi udje bez krrr i to lakse nego na autu bilo kojem samo ako znas i imas sluha kad da gurnes rucku u 9 a izvuces iz 8,vidis da mnogi znaju za to
@montoya
ko kaze da kvacilo netreba,ima ruja vazda brzina,pricamo o 6 7 8 9 da KO zna da salta da moze bolje da se odradi bez kvacila nego sa kvacilom i duplim kvacilom o medjugasom
 
danger je napisao(la):
@robici
neznam druze zasto si se primio al ovog puta nisi ti u pravu,dzaba ti 20 godina teranja rusa kad izgleda da neznas da saltas,jesi ti terao 20 godina ili si se vozio u rusu 20 godina,ja teram rusa nesto vise od tebe i ako ti nije jasno dodji na obuku slobodno da se uveris,kostace te samo put a obuka gratis za neverne Tome,neznam sta tu nije jasno da iz 8 u 9 ide bez kvacila i veruj mi udje bez krrr i to lakse nego na autu bilo kojem samo ako znas i imas sluha kad da gurnes rucku u 9 a izvuces iz 8,vidis da mnogi znaju za to
@montoya
ko kaze da kvacilo netreba,ima ruja vazda brzina,pricamo o 6 7 8 9 da KO zna da salta da moze bolje da se odradi bez kvacila nego sa kvacilom i duplim kvacilom o medjugasom
Potpisujem!!! :ppozdrav:
 
branko je napisao(la):
Ako se usklade obrtaji i bez kvačila ide šaltanje ko u puter, ali ne u svim brzinama.
moze u svima, samo treba mu naci zicu...


samo koliko je to zdravo? dok se neko nauci saltati bez kvacila sahrani menjac, to je malo skupa skola, zar ne?
 
za neke stvari covek u zivotu mora biti rodjen i treba da poznaje kako menjac funkcionise u odnosu na obrtaje motora,a da se uci na traktoru :nono:,jeftinije stiskati kuplung
@mucobieno cekam tvoj odgovor na PP
 
a bude svakako kod mene...bude malo bez krrr a bude i sa krrrrrr...svakako...cujte da nema krrrrr nebi se menjac zalaufao kako treba :D..to me najmanje brine kako cu saltati..nekada sa kvacilom a nekad ne..sve zavisi sta radim..bitno da je znam ubosti di treba :cool:
 
Da i od toga puno zavisi koliko imaš strpljenja i koliko si koncentrisan... Desi se meni i sa ursusom krrrr, kad nepazim... a ako pazim šta radim kreće iz mesta sa kvačilom, i onda menjaj bez kvačila i gore i dole sve dok netreba da staneš!
 
Ala ste vredni, raspisa ste se 5 strana o menjacu ali pogresnom, covek je zapoceo o 105 16/8menjac E tu pricajte... :cao: :ppozdrav:
 
zrine892 je napisao(la):
a bude svakako kod mene...bude malo bez krrr a bude i sa krrrrrr...svakako...cujte da nema krrrrr nebi se menjac zalaufao kako treba :D..to me najmanje brine kako cu saltati..nekada sa kvacilom a nekad ne..sve zavisi sta radim..bitno da je znam ubosti di treba :cool:
hehehe... sad me podseti na mog caleta. vecinu ja teram rusa, pripremu i transpotr, a u oranju teramo u smenama. kad se negde zajedno vozimo, desi mu se da priupita e a u kojoj sam ja sad? ili nekad kaze a gde sad da ga saltam?
 
I moj cale se jos uvek nije ustosio, a deda ni toliko. On tera Rusa samo kad se tovare bale. Naucio je samo desno gore i teraj (1 i 2.).
 
A moj cale prve god. kad smo uzeli rus-a u berbi u transportu je vozio stalno u sporo i gas nije znao da ima i brzo :haha:. A ni nevozi ga retko samo u prevozu, a oranje, spremanje, tanjiranje to sve ja sam radim. Ali zato on obozava imt565.
 
:D Zdravo svima , silom prilika nemogu da komentarisem ove nove Beloruse je r sam zadnji put traktor vozio daleke 89 i to zetora 50 super i MTZ 82 , sto se tice transporta sa dve Zmajevke Zeko je bio zakon ako je vreme bilo normalno za jesen , relativno suvo, ovde u Forumu sam video IMT 560 vozi repu sa jenom Zmajevkom , nebi nikoga da vredjam , ali MTZ je vukao od pocetka sept. do 1. januara dve i to kako na njivi tako na putu, ima jedna caka , imas drugara za svaki slucaj. Par puta se desilo da jedan od nas mora otkaciti, ali to je nezamerljivo malo gubljenj vremena kad sa dve radis u odnosu na jednu. Drago mi je da jos uvek ima ljudi koji vole poljoprivredu i rade u polju. Pozdrav svima i SRETNU NOVU GODINU :ppozdrav: :veseljak::
 
Neki su ovde rekli kako im menjač toliko lako ide ,ma ni u kolima nije tako,pa možda vam menjač u kolima ne valja :haha:Ja vidim da je priča o traktorima '' Belarus'',malo smanjite doživljaj :cao:
 
Pa o tome kakav je to menjač i kako su neki pravi majstori za šaltanje ,hajde pa 4-5 stranica,treći ruski traktor i 20 god. gledanja tih isti u tudjim rukama.
 
ej drugari samo da vam kazem u utorak izadje covek sa kejsom 125 jx da ore al odma se vratio nemoze ja za sombor kad dva komada 1221 oru bez po muke.moram priznati on je isa da ore repiste a oni peglaju dzombaru.ali pre par godina kad je pp granicar uzo 1221 orali su takvo repiste bez po muke voda lezala u brazdi.
 
:haha: :haha: :haha: :haha:
Post je spojen: [time]1262269436[/time]
_________________________________________________
mozda je vec procitao :haha: :haha:
 
Da,primetio sam da ima nekih neslaganja sa izvesnim djonijem ::namigivanje:: ,citao sam-ali najgore je sto je sve to apsolutna istina...znam iz iskustva sta je taj turcun95,terao ga ja malo,i za te pare ne opravdava NISTA!za 1025 sam dao 25000e,a mogao sam dati jos 2-3000e za casea,ali nene :nono: -ne treba meni to u hangaru,100 puta meni miliji taj"neudobni rus"pogoto po dzepu!ZIVELI RUSI!I DA,NARAVNO,ZIVELI MI VI SVI,DA BUDETE ZDRAVI I DA RADIMO I ZARADJUJEMO JOS DUUUUUGO :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh