MTZ Belarus

Trebali su da mu selektor opsega urade sa jednostavnijim rasporedom, ovako dok pod teretom prebacis iz 3. u 4. on izgubi zalet.
 
Da kod 82 ali 105(16/:cool: je druga prica, tu nije problem odabir brzine vec raspon istih i dzabe mi sinhrom menjac kad moram cesto koristiti reduktor koji nije i opet dolazi do krrrrrrrrrrrrrrrrrrr......
Lala iz Banata je napisao(la):
Trebali su da mu selektor opsega urade sa jednostavnijim rasporedom, ovako dok pod teretom prebacis iz 3. u 4. on izgubi zalet.
100% tacno
 
Ja na 820 saltam reduktor bez krrrr. Iz viseg opsega u nizi sa duplim kvacilom i medjugasom, a iz nizeg u visi samo sa duplim kvacilom i nikad nema krrrrrrr.Ko vruc noz kroz puter.
 
Lala iz Banata je napisao(la):
Ja na 820 saltam reduktor bez krrrr. Iz viseg opsega u nizi sa duplim kvacilom i medjugasom, a iz nizeg u visi samo sa duplim kvacilom i nikad nema krrrrrrr.Ko vruc noz kroz puter.
e do qrca,ako ti traktor iz 2004 tako treba da saltas...pa tako ja torpeda iz '80 i koje saltam...
sinhroni ili meksi menjac nista?
 
saltanje je oduvek bila umetnost, i covek treba da je koncentrisan inace bude krrrr!!! ja teram 1025 u kampanji sa 2 zmajevke sa povisenjima za repu, samo da je komplikovan, komplikovan je. svako stajanje reduktor nazad u 3. pa opet iz poceka...

oranje (orem sa 3-om bryinom u drugoj grupi) ali rikverc je prebrz onda... :udri:
i sve tako u krug... uffff
 
kod rusa samo duplo kvacilo,i nema krrrrrrrrrr.a kad kreces prvo ubaci u drugu i izbacis a ne pustas kvacilo nego ubacujes u koju oces i posle samo duplo kvacilo i majstorski saltas!
 
heheheh koju drugu? imam 4 druge u napred i dve u nazad !!! :haha:
znam da govoris za 18/4 menjac...


nemoze niko kao sivonja uzeti menjac i po njemu divljati a da nekrci... potreban je ritam neki...
 
ti prvo ubacis u naj manju,posto kad upacujes u naj manju,menjac ne sme da krrrrrrrrr!ako je kvacilo nastelovano kako treba!
 
Lala iz Banata je napisao(la):
Ja na 820 saltam reduktor bez krrrr. Iz viseg opsega u nizi sa duplim kvacilom i medjugasom, a iz nizeg u visi samo sa duplim kvacilom i nikad nema krrrrrrr.Ko vruc noz kroz puter.
Takodje, odlican menjac, brzina koliko ti dusa zeli, samosto od prvog dana curka. ja sam mislio da nesto tu nevalj, ali kod mene u selu je u od septembra do sad kupljeno 6 novih rusa i svi curkaju na menjacu. A jbg ruja je to. Kolko para tolko muzike..

Post je spojen: [time]1262199559[/time]
_________________________________________________
Ali snage ima, i voli visoke obrtaje...
Veoma sam zadovoljan sa traktorom ali mislim da sam trebo uzet bar 90 ks
 
ja samo kad krecem bilo prazan ili pun stisnem kvacilo i u 6 brzinu a dalje 8 i 9 bez kvacila i bez krrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr,kao u sir a u nize razume se sa kvacilom i medjugasom,za rusa treba imati uvo za teranje,ko nema sluha bolje nek neseda za volan
 
Kad vucem neku prikolicu uvek mi je lakse da saltam nego kad sam prazan , kad vucem dve zmajevke sa zitom ili kukuruzom u njivi krecem 3-com zec , a kad ih izvucem na put presaltam u 6-u pa u 8-mu pa 9-ta kornjaca
Post je spojen: [time]1262201349[/time]
_________________________________________________
naravno uz duplo kvacilo i medjugas
 
Ljudi jel smeju dase koristi zec brzine u velikom opterecenju npr oranje
Cinimise da npr 7zec vise opterecuje motor nego 8 kornjaca i.t.d.
Menjac mije tisi u zec polozaj nego u kornjaci (smatram da mislimo na mali menjac- polovine)
 
zasto ne bi smelo da se koristi ... 7 zec je brza brzina od 8 kornjace zato je vece opterecenje za motor :ppozdrav:. po tvojoj logici bi onda u bilo kojoj zec brzini motor bio vise opterecen od kornjace u bilo kojoj brzini. :ppozdrav:
 
Ja imam rusa 820 99god saltam duplim kvacilom i nemam nikakvih problema,i malo strpljenja za manji gas rus je grub al u ovojm slucaju hoce malo neznosti ako hoces da ti traktor traje
Post je spojen: [time]1262204145[/time]
_________________________________________________
Ja isto mislim da mu nesmeta to u vezi brzina mozda nisam upravu mislim da je osecaj bitan za svaki traktor i da od toga zavisi vek masine
 
moze da se salta i bez kvacila a da nema krrrrrr ::vino:: obrtaji su cudo kad saltas izmedju 6-7-8 treba da imas razliku od 300 0/min , kada ubacujes u 9. potrebno je 900 o/min
:haha:

zato sto 7. zec je brzi od 8. konjace,
...mi oremo sa njim kako u konjaci trako i u zecu
 
Nazad
Vrh