MTZ Belarus

robici je napisao(la):
kod 82-ke,instrument tabla od stare 82-ke?jel ta 82-ka nekad bila skroz crvena?
Ne,ti modeli sa takvom tablom su radjeni do 95-96 mislim
Post je spojen: [time]1262031402[/time]
_________________________________________________
bubiša je napisao(la):
Prave mašine :D :ppozdrav:
Kako si zadovoljan sa njima?
Ma samo malo brige o njima,i to znaju biti veoma pouzdani i udobni traktori...o snazi da ne pricamo :D...
 
vidim da ti je volan stariji tip,pa reko i instument tabla isto stariji tip!
 
@ srdjan7

E to svi zaborave kada su u pitanju rusi,samo gas i napred.Često preopterete mašine pa posle ..problemi.Samo što se zaboravi da kada rus"crkne" na najlon pijacu po delove,a drugi zapadni traktori kada "crknu" delovi su i dest puta skuplji i nema ih na najlonu.
Bilo je kod mene u selu ko je probao i JD,Maseja i druge da "cepa"ali su se brzo manuli "ćorava posla" kada ih je lupilo po džepu.
 
Upravo tako Bubisa...ima ovde jedan Maseja,dosao kod mene,kaze nece on da tera rusa vise,to je g...o od traktora...posle 3 meseca crkne mu neka elektronika od prednje vuce,a svi znamo sta je traktor bez prednje vuce za teske radove,pogotovo na teskom zemljistu kao kod mene...pitam ga ja jel popravio-a on ce mi na to:ma nisam,zamena dela je 800E(da 800,a za rusa bi bila verovatno 80)-pa vi procenite rentabilnost toga.
 
narode rus je zakon!!!!ja imam tri rusa,52-ku i 552 sa sirokom kabinom i 82.1 i imam imt 555 sa kabinom!imt mi sluzi za vozikanje po ataru u obilazak radnika.i naj vise ide uz zitni kombajn,ako nesto zatreba da skokne kuci.sa rusevima radim sve poslive.a da budem iskren,552 mi se naj vise svidja.malo je vas koji znaju koji je 552,ali traktor je extra serija.
 
Stvar je u tome sto ljudi misle..pa sta onda nema veze ako se pokida dijelovi su mu jeftini pa onda ga siluju dok se nesto ne pokida e onda budu muke,inace uz malen znak paznje prema rusu,rus moze biti kao i svaki zapadni traktor.Onaj tko nije vozio rusa nema pojma ustvari sta je rus :ppozdrav:
 
zrine892 je napisao(la):
Stvar je u tome sto ljudi misle..pa sta onda nema veze ako se pokida dijelovi su mu jeftini pa onda ga siluju dok se nesto ne pokida e onda budu muke,inace uz malen znak paznje prema rusu,rus moze biti kao i svaki zapadni traktor.Onaj tko nije vozio rusa nema pojma ustvari sta je rus :ppozdrav:

slažem se u potpunosti
zrine :ppozdrav: :ppozdrav:
 
i jos nesto da dodam...Bilo je svakakih situacija kod mene.Takvih da bi zapalio rusa,te prednja vuča,jednom sam radio lamelu(tvornicki bilo neispravno)bosch pumpa mi zaribala od goriva...Ta bosch pumpa mi se moglo dogodit i na nekom skupljem traktoru.Kad ja malo de ti zrine stani malo na loptu,onda se sjetim koliko sam dao za popravke prednje vuče,korpa kvačila.ma ako sam sveskupa platio 700 eura,za pogladit se po bradi.pa se sjetim sta li je posla napravio,znajte da ja radim sa strojevima koji je radio torpedo rx-100,znaci rotodrljaca od 3 metra,trobrazni plug.kolega je na JD 3650 radio menjača,nemojte me za riječ držati jer neznam šta je radio..ali uglavnom je platio 3,500 eura,onda je radio nesto na motoru.mislim da je polugeneralku radio to je platio oko 3000 eura :sta: :sta:Dapače volio bi i ja nekog bolje poput DF,JD..Ali rus iz dvora nece izaci dok su mu dijelovi jefitni,ako nis za drugo makar raditi s njime lakse poslove,uske gume,spricanje,kultiviranje i ostalo..
 
Letos sam kupio mtz82.1 sirokakabina motor-ok al svuda curi neznam odakle da pocnem. Radiosammu menjac ,rasturilise neki lezaji sipamo ulje curi na poluosovinama ,menjamo semeringe i 1 lezaj na tocku curi semering na prednjoj vuci na izlazu iz menjaca kupiosam semering i lezaj po katalogu i staviosam u alatnicu da ceka zimu. letos u taniranunju pukne crevo pored uljnog filtera i zatoj skratim crevo i namestim al nema dovoljno ulja zimus u oranju procurelo nesto oko interkulera al sa nevidi ,opet kod majstora opere upali opet crevo_Ovo su kvarovi na obradjenih oko 90 hektara sto moje sto usluzno , ovaj traktom je fabricki bio PLAV ja nigde nisam video plavog rusa . I Pitanje sat da preduzmem sa ovim traktorom(osim da ga promenim) i sta treba da remontujem da mi nebi padala hidraulika ,plug,spremac tanjiraca vucna
 
slavonac je napisao(la):
zrine892 je napisao(la):
Stvar je u tome sto ljudi misle..pa sta onda nema veze ako se pokida dijelovi su mu jeftini pa onda ga siluju dok se nesto ne pokida e onda budu muke,inace uz malen znak paznje prema rusu,rus moze biti kao i svaki zapadni traktor.Onaj tko nije vozio rusa nema pojma ustvari sta je rus :ppozdrav:

slažem se u potpunosti
zrine :ppozdrav: :ppozdrav:
Ziveli govornici :ppozdrav:
Jos nesto da dodam, kada u neku masinu "nakucas" godisnje 800-900 pa i vise sati onda od tih prihvatam i hvale i kritike, a ostalo je ::lose::
Ljubitelji MTZ-a :ppozdrav:
 
Rale 83 je napisao(la):
Letos sam kupio mtz82.1 sirokakabina motor-ok al svuda curi neznam odakle da pocnem. Radiosammu menjac ,rasturilise neki lezaji sipamo ulje curi na poluosovinama ,menjamo semeringe i 1 lezaj na tocku curi semering na prednjoj vuci na izlazu iz menjaca kupiosam semering i lezaj po katalogu i staviosam u alatnicu da ceka zimu. letos u taniranunju pukne crevo pored uljnog filtera i zatoj skratim crevo i namestim al nema dovoljno ulja zimus u oranju procurelo nesto oko interkulera al sa nevidi ,opet kod majstora opere upali opet crevo_Ovo su kvarovi na obradjenih oko 90 hektara sto moje sto usluzno , ovaj traktom je fabricki bio PLAV ja nigde nisam video plavog rusa . I Pitanje sat da preduzmem sa ovim traktorom(osim da ga promenim) i sta treba da remontujem da mi nebi padala hidraulika ,plug,spremac tanjiraca vucna

Mislim da ga nemaš , to je možda hladnjak ulja . :cao:
 
rale 83,pisi tamo gde je fina hidrolika na rusu 552,pa cu ti objasniti sta da pogledas da ti ne pada hidrolika.
 
tema namenjena najkomplikovanijem traktoru :haha: salim se...
interesuju me vasa iskustva sa ovim traktorom, i menjacem...
provodim vec 3-4 godine u njemu i interesuje me da li iko sem mene ga psuje kad dodje navece kuci. sta kazete na menjac? puno posla da bi dosli u zeljenu brzinu? ::lose:: :D
 
video sam da ima...

snalazim se sa njim ja extra, samo kad dodjem kuci budem umoran od saltanja... ::lose:: po ceo dan ruka na redukroru... te vamo te tamo...
 
Nazad
Vrh