MTZ Belarus

Dragan18 je napisao(la):
konacno je pala trgovina kupio sam onog 820 euroluxa iz kikinde spustio mi je na 14.500 evra ! 700 rc original gramer sediste , kuka za jednoosovinku ,donja poteznica, toplink ... pojacana sasija! slike cim ih smanjim prevelike su !

Čestitam na kupovini. A to Gramer sjedalo je nešto najbolje što može bit na rusevima. Imam ga u svom rusu te imam samo riječi hvale za njega.
 
ko lutka, ni dan danas mi nije jasno sto sam prodao takvog rusa,
to je jednom masina.
 
popovic je napisao(la):
Ljudi vi pricate ovde o pravim masinama ali ja nemam mogucnosti za nesto preko 3000e.,pa sam stoga hteo da vas zamolim za misljenje o URSUS-u c360 jer sam cuo da nisu veliki potrosaci,a i 55-60ks mi je zadovoljavajuce,jevtini su za odrzavanje,itd.

ja ga imam. služi perfektno evo preko 20 godina. samo što c-360 nema 55-60 konja nego 48.
 
ma najjace je kad moj dalji rodjak na rusa 52nakaci sestak motor od kombajna i nakaci i trecu brazdu i krene da ore zamrznutu zemlju u decembru,pukne mu kardan,razbije karter....i ostavi motor u njivi-basci do proleca :nono: :nono: :nono:
 
Tarana, imam Ursusa i ja. Ne mogu se načuditi kako lako pali zimi.
Snaga mu manjka, ali ga izvlači dužina.
Koristim ga samo za prskanje, špartanje, zagrtanje, lako tanjiranje a ujak sa njim vozi nerastove po selu.
Verovatno će nadživeti i 20 godina mlađeg MTZ.
 
Moj kolega ima uzane gume i koristimo ih za špartanje i prskanje soje i repe.Namontirane su na "starog" rusa MTZ 80.Prskalica je od 800 litara i lako je nosi, špartač je šestoredni i takođe ga lako nosi.Nisam siguran koja je dimenzija guma ali ću proveriti.
 
cicimoric je napisao(la):
Bećarina pusta je napisao(la):
Naprijed idu 8,3-20.


Reci mi jel si video rusa sa tim uskim gumama? Kako se ponasa sa tim gumama? Koliko je stabilan? Jel mogu te gume da izdrze veci teret 1000+ kg?

Da vidio, orao sa njim. Dimenzije prednjih guma 8,3-20 u standardu imaju stari MTZ-52 i MTZ-82. Što se tiče nosivosti nemaš problema sa njima čak sa svim tegovima naprijed (10x20 kg). A iza idu uske 9,5-42 i sa njima nemaš problema sa recimo prskalicom 600-800 l ili rasipačem 800-ak kg, samo što će ti se malo propinjat prednji kraj no to je podnošljivo.
 
Nazad
Vrh