MTZ Belarus

Da li je možda neko na staroj 82-ci remontovao "onu budžu" od servo volana što se nalazi ispred hladnjaka,problem je izbacuje ulje,tvrd volan i mali ajnšlang,nova pumpa je stavljena?
 
Proveri pritisak na sigurnosnom ventilu, treba da je 80 bara, inace po ovome sto si napisao verovatno su propale gumice i semerinzi u "budzi". Sto se tice remonta ako hoces sam da radis stavicu slike iz radionickog prirucnika. :cao:
16av0qr.jpg
 
Problem kod remonta su ruske gumice koje mogu da se kupe po vasarima i najlon pijaci jer nisu kvalitetne. Najbolje uzeti u YUBEL-u u NS, imaju robu kao agropanonka samo su im cene povoljnije, ako stavis orbitrol imaces hidraulicni volan i onda vise nemas problema sa "budzom".
 
ako stavi orbitrol onda će imati pravi Servo volan,a ovako sada ima samo Hidraulični.pregledaj i donju i gormju maticu hoće i one da se odvrnu pa onda točkovi "ševelje",pa ih samo dotegneš,to im je česta boljka
Post je spojen: [time]1261002926[/time]
_________________________________________________
:ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Mala ispravka!!!
Sada ima MEHANICKI volan sa HIDRO POJACIVACEM, a ako namontira orbitrol imace pravu stvar.
Ja sam imao problema slicne prirode, jos plus sto sam nemontirao prednju utovarnu kasiku sto je dodatno otezavalo upravljanje i resio sam ih montazom orbitrola, stim sto sam ostavio "stub" kao rezervoar za ulje i stari sistem spona. Sada radi kao sat i vrlo je precizan.
 
moze na stub da se stavi olbitrol,stavi se druga osovinica puza koja ima nutove za olbitrol,medjuploca i zavrne se olbitrol,a osovina stuba volana ostaje kao nosac spona,to se fabricki radilo jos 88-89god. samo verovatno ne za nase trziste,idem da slikam katalog pa okacim sliku
 
sta god da ti ode u volanu,ne bi smelo da gubi ajnslag,ajnslag mozes izgubiti kad ti preskoci stup na zubima ili ako ti se zacepi sito i ne dobija dovoljno ulja.jesi proveravao sito?
 
sito se nalazi od gore,imas onu plocu od gore na 6,7 srafova,na tu plocu ti ide povratna,gde vraca visak ulja.kad skines tu plocu(poklopac)videces sito.oce i sito da se razpadne u uvuce u sistem te parcade od sito.a na koju stranu ti gubi ajnslag?
 
sami ti pogledaj sito.csim skines taj poklopac od gore,odmaces videti na koji fazon radi volan,i odmaces se lakse snalaziti.ali ja ti garantujrm da je sito u pitanju ili je preskocio koji zub.mozda su toliko losi zubi da oce jedna na drugu da naidje.
 
@Becarino
to je to!!!
Jos je plus sto sada mozes da koristis blokadu dif. i kada su tockovi zakrenuti. to je nekada preko potrebno :D
 
Nazad
Vrh