MTZ Belarus

e vidis to onda nije nikakav kvar (po meni) , jednostavno u tvom modelu imas zicu umesto lampice i kad se zica uzari i usija vreme je da palis . To sam ja imao na mom LTz-u
 
ZRENJANINAC je napisao(la):

da da da dekompresor. I na mom 82.1 postoji dekompresor. Njega kad izvuces zavergla motor 2-3 puta brze nego inace. I kad " uhvati dobar zalet " pustis ga i u trenutku upali. To na novijim modelima ne postoji.

I kod mene se iznad kljuca nalazi zica koja se usija kada se ukljuci grejac. Mada to sve nema smisla ako je ona posuda iznad motora prazna u koju se sipa petrolej ( mada sam ja uvek sipao zagrejanu naftu i pali i sa njom veoma dobro ). Nazalost ta posuda mi se odlomila tako da grejac ne koristim vise, jer nema nikakvog efekta jer nema sta da zagreje.
 
kad se ta zica kod grejaca zagreje petrolej kaplje po toj zici i isparava , kad zavreglas on usisa ispareni petrolej i zagrmi.
cici
kod mene ima dekompresor ,a moj je '04
 
Ubacio sam nov termostat stari zaglavio i ostao otvoren na svu srecu,to je bilo pre par meseci tada u oranju sa novim termostatom je drzao oko 60c ni milimetra vise, dali tako treba citao sam na ovom forumu neki rusevi idu do 90c
 
cicimoric je napisao(la):
Dragan18 je napisao(la):
cici
kod mene ima dekompresor ,a moj je '04

Kolega je 2004 kupio dva kom 820 i na njima nema dekompresora. Mozda je 2004 godina bila prelazna sa modela sa dekompresorom na modele bez dekompresora.
nije to dekompresor,to je obična klapna koja zatvara dovod vazduha.pravi dekompresor imaju T-40 i vladimirac gde se polugom podižu ventili.na 820 nije dekompresor,to je isto kao kad bi stavio šaku na filter za vazduh i on vrti znači samo obična klapna koja zatvara dotok vazduha :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
grunt je napisao(la):
pojasni molim te IZA termostata nisam video nikakav gumeni zaptivac dali je ok ta temperatura oko 60c

Ne sekiraj se, sve je u redu. Ja termostat nisam "pipnuo" od kako sam kupio traktor, pa nema problema.
 
ako nisi stavio dzaba ti termostat,iza termostata dodje jedan gumeni prsten koji dihtuje izmedju termostata i kucista,ako se nestavi onda tu voda(antifriz)prolazi i termostat nema funkciju kada je hladnije vreme jer nemoze da se ugreje,i ovako je problem zimi ga zagrejati,ja koristim zavesicu ispred hladnjaka koju dignem iz kabine i tek onda ima grejanje u kabini,desi se ako je traktor stariji i ta gumica se nestavi vremenom voda posto se provlaci iza termostata pojede kuciste tako da se mora i kuciste promenuti ako je osteceno jer se aluminijum pojede,kao da se istopi
 
Nazad
Vrh