MTZ Belarus

Da dodam još da nema na usisnu granu klapnu koja zatvara dovod vazduha,a 82 ima.
 
TAKO JE,JAKO LAKO, PREPRAVITI NA 82-KU.SAMO STO JA NISAM HTEO,POSTO 552 MANJE TROSI I SA NJIM VUCEM BERAC.552 POPTROSI OKO 11L,A PROBAO SAM SA 82-KOM ONA VEC TROSI OKO 14 L
 
MTZ 820 Srbobranske zadruge sa duplim točkovima i napred i nazad namontiran za pripremu pred setvu repe:

whgwi9.jpg



10gd3k5.jpg
 
robici je napisao(la):
TAKO JE,JAKO LAKO, PREPRAVITI NA 82-KU.SAMO STO JA NISAM HTEO,POSTO 552 MANJE TROSI I SA NJIM VUCEM BERAC.552 POPTROSI OKO 11L,A PROBAO SAM SA 82-KOM ONA VEC TROSI OKO 14 L
Kod mene MTZ 82 sa beracem TORNADO 70 trosi 7 litara po jutru, kardan je na 1000 obrtaja i gas oko 1200 obrtaja motora.Drug sa MTZ 820 i ZMAJ 222 isto tako vozi i ima istu potrosnju.Tako da ipak 82 ima manju potrosnju ako se vozi kako treba.
 
kod moje 52ojke uradjene karike , dizne , ventili , vodjice , leteci lezajevi , znaci glava KOMPLET i kda ga palim nahladno cak i po toplijem vremenu tesko pali bez grijaca sad kada je hladnije jos teze pali
i kada upali prvih 10tak sekundi jako ali bas jako dimi na auspuh i mora biti gas do kraja inace se ugasi , pumpa radjena prije dvije ili tri godine ne sjecam se

sta bi moglo biti u pitanju , snage imam lijepo radi potrosnja OK ali prvo paljenje mu je ocajno i ljeti i zimi
pomijerao sam mu tacku paljenja i nista se nije promijenilo
 
e hvala ti puno jedni kazu ovako drugi onako,trebao mi je pravi odgovor
Post je spojen: [time]1260821219[/time]
_________________________________________________
dali je moguce da nemam 1000obrtaja na kardanu belarus 820 98god
 
savoris je napisao(la):
kod moje 52ojke uradjene karike , dizne , ventili , vodjice , leteci lezajevi , znaci glava KOMPLET i kda ga palim nahladno cak i po toplijem vremenu tesko pali bez grijaca sad kada je hladnije jos teze pali
i kada upali prvih 10tak sekundi jako ali bas jako dimi na auspuh i mora biti gas do kraja inace se ugasi , pumpa radjena prije dvije ili tri godine ne sjecam se

sta bi moglo biti u pitanju , snage imam lijepo radi potrosnja OK ali prvo paljenje mu je ocajno i ljeti i zimi
pomijerao sam mu tacku paljenja i nista se nije promijenilo

loše odrađena pumpa predpostavljam
 
grunt je napisao(la):
prebacuje se ispod sedista,brao sam kukuruze na 540 bez ikakvih problema ali nikako nemogu da ukljucim 1000 na toj istoj polugi samo neutral i 540.
grunt nisi upravu ,ne ukljucuje se tu... obrtaji kardana 540/1000 se menjaju izmedju menjaca i zvona od lamele. Dakle zavuces se ispod traktora i tu imas osiguran jedan sraf (17 ili 19 kljuc) (osigurac je 14 kljuc) okretanjem tog srafa menjas obrtaje sa 540 na 1000 i obrnuto :ppozdrav: :ppozdrav:
 
I jos nesto na kontrolnoj tabli gore postoji red lampica za pr ulja ,rucna itd dali one treba da se ugase kada se motor upali,i da sijaju pre paljenja kada se da kontakt kod mene nesijaju kada dam konktat licno mislim da nesto nije u redu,skoro sam kupio rusa i nisam bas upucen u njega.
Post je spojen: [time]1260891158[/time]
_________________________________________________
ok pogledacu sutra
 
Treba da gori kada daš kontakt a kad upališ traktor treba da se ugase.Od sijalica gori ručna kada je povučeš,pritisak ulja u volanu
 
kad das kontakt treba da bude upaljena lampica od volana (nema pritiska na davac), treba da pisti ispod kontrolne table (nema prit. ulja u motoru), rucna samo ako je podignuta,grejac samo ako je ukljucen... mislim da ima jos nesto al se ne secam
 
U tome je problem juce si mi rekao za start po hladnom vremenu kad ukljucim grejac ne sija u kontrolnoj tabli samo ona uzarena zica iznad konktat brave, tako da neznam dokle da drxim grejac,bojim se da nepregori ako ga dugo drzim
 
Nazad
Vrh