MTZ Belarus

heh :D rus je jos uvijek neistrazen

evo ja veceras namotirao grijanje na kabinu , inace ga ljeti skidam smeta mi onim hidraulicnim prikljucnicama
od nekog starog kamiona je motor je od 24V i radi malo sporije , ima dvije brzine ali ipak kabinu ugrije do te mjere da poludis , cak iako je kabina suplja kao da je bila u drugem svjetskom ratu
 
Pošto je u filmiću rus glavni junak morao sam i ovde da postavim link:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=T8bW8v0OcTk[/youtube]
 
koliko konja ima rus 552 ? neki vichu 52 a neki 75 .... shta je od togav istina? jer dosta njih vice da sve shto uradi 82-jka moze i 552... samo na 552 nema zec kornjaca ...
 
razlika je što 52-ka ima ravne klipove i ima predkomoru,a 82-ka je direktan motor tj. ima na klipovima udubljenja.predkomorni motori su bučniji,veći potrošači ali zato su daleko izdržljiviji motori.82-ka je jači motor i ima ravno 60kw a to je 82ks i to između ostalog dobije na boš pumpi.inače blok je isti po prečnicima jedino kod 82-ke nije ravan ali se bet problema može staviti i na 52-ku.znači sve je isto samo što malo jaču snagu kw dobije na direktnom ubrizgavanju i samoj boš pumpi.A 52ks nema na zamajcu sigurno,mora imati više,možda se radi o tome da joj je 52ks na izlazu bočnim reduktorima jer su rusi imali drugi standard za merenje snage :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1260705827[/time]
_________________________________________________
a možda je to i 52kw a to je 70-ak konja,nemogu tačno da tvrdim
 
nije ti bash istina ono shto se tice potrosnje... svi vicu da 552 daleko manje trosi od 82-jke

evo ti i primer na imt 549 sa direktnim ubrizgavanjem i poredi sa imt 539 sa pretkomorom

komsija jedan ore sa takva 2 traktora i isti plugovi i na jednom i na drugom i 549 daleko vishe trosi chak 4-5 litara vishe po lancu( znaci u isto vreme ore sa oba traktora on i sin)

kod 82-jke je samo mnogo bolje nego na 552 zato shto ima zec kornjacu tj medju reduktor i ondea je dosta brzi u oranju
 
549 može da vuče dvobrazni plug ovde kod nas doduše 10coli a 539 nema šanse tako da to poređenje nij ni blizu,znači imaš zahvat pluga od 50cm i 30cm(539).isto ti je i sa belarusom,što može 82-ka to 52-ka nemože,a opet ima stvari koje ova bolje odradi od 82-ke.imao sam i jednu i drugu dugo godina tako da ih veoma dobro poznam.ja sam lično više voleo 52-ku jer je za neke stvari mnogo bolja,ali džaba kad je vreme pregazilo i danas se prvenstveno gleda ergonomija traktora što je ok.
 
lJudi imam jedno pitanje imam rusa 820 99god na njemu napred nove felne nove gume 11.2.20 i imam utisak da su felne krive a to leti neprimecujem samo zimi kao da treska prednji trap gume nisu radijalne.Nov korisnik GRUNT UNAPRED ZAHVALAN
Post je spojen: [time]1260717750[/time]
_________________________________________________
IMAM UTISAK KAO DA TRESE PREDNJI TRAP DA STRUCKA
 
Ja mislim da je to normalno zimi.Kad dugo stoji traktor u mestu gume se malo "zaravne", a posto su temperature niske, guma je kruta, i ne moze da tako lako vrati normalan oblik.
 
bilo je pitanje koliko ima konja 552.ima 72 konja.uradi sve isto kao 82-ka.imam i jedno i drugo,pa po tome znam.na 552 stavis tegove na radilicu i tariras bos pumpu da bude isto kao kod 82-ke.i eto ti 82-ka.ja vise volim da radim sa 552,zato sto su bolje uradjeni nego 82-ke.82-ka mi vise stoji nego sto radi.
Post je spojen: [time]1260742981[/time]
_________________________________________________
i da.neko reko da 552 nema direktno ubrizgavanje,taj jako gresi,posto komplet motor isti kao od 82-ke.
Post je spojen: [time]1260743303[/time]
_________________________________________________
stara 52 nema direktno ubrizgavanje,imao sam takav traktor.
 
Koliko po pravilu treba drzati grejac za start motora belarus 820,i kako se koristi ona poluga sto zatvara usisnu granu stoji ispod volana dali to dvoje treba da rade zajedno pri startu po hladnom vremenu.
 
povuces rucicu za zatvaranje dovoda vazduha, ukljucis grejac(lampica za grejac pocne da svetli), drzis rucicu u tom polozaju dok lampica na kontrolnoj tabli ne pocne da treperi , zaverglas ga i kad se zaleti motor pustis rucicu u prvobitni polozaj da usisa smesu petroleja i vazduha rezultat: pali ko mina (zadimi prvih 20-30 sekundi dok ne sagori )
 
2wq5yeu.jpg
za ljubitelje Belurusa :D
 
ja sam kod mene montirao duple tockove i napred i nazad.danas sam zavrsio farbanje,imam jos neke sitnice da sklopim i slikacu.
 
@ribici
pola ih nezna ni sta je 552 a sta 52 i koja je razlika u motoru pa misle da 552 ima klip kao 52,imam i ja 552 al je prava 82 sada pa znam,po ko zna koji put razlika je samo u radilici jer 552 nema tegove,nema zec kornjacu,nema 550/1000 obrt. kardana i imas samo 1800 obrt. motora,ostalo sve istoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo,kad te sitnice odklonis eto ga 820
 
Nazad
Vrh