MTZ Belarus

Probacu jos jednom sa auspuhom toliko imam zivaca a posle stavljam cev. Sta je u stvari po sredi jaka vibracija ili losi auspusi?
:sta:
 
Vjerovatno na određenim okretajima motora se javlja rezonantna frekvencija.
Na turbo motore bez problema samo cijev poslje turba, turbina sama po sebi priguši buku, a i auspuh poslje turbine samo prigušuje, tako da je cijev najbolje riješenje.
 
Evo jedna cev direkno iz turbine[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4EuDMFiXrBo[/youtube]
 
techa je napisao(la):
Probacu jos jednom sa auspuhom toliko imam zivaca a posle stavljam cev. Sta je u stvari po sredi jaka vibracija ili losi auspusi?
:sta:
u pitanju je vibracija +dužina auspuha.
ja sam svoj skratio odmah kad sam ga kupio i nemam problema već evo 4 godine.
:cao:
 
Sopstvena frekvencija auspuha i motora (broj obrtaja ) je poklope i dolazi do rezonancije ... do loma . Skrati auspuh tj. promeni mu sopstvenu frekvenciju . I neće biti problema , možeš još mu promenuti na neki način težinu ili mu povećati krutost . Sve to je već rečeno i bilo je o tome reči pre par meseci . :cao:
 
techa je napisao(la):
Imam problem sa auspuhom, 892 za 5 godina ili 1800rh slomio mi je tri auspuha i jednu izduvnu granu. Svaki auspuh iz agropanonke, al dzabe dobije neke cudne vibracije i kraj. Kaze mi jedan majstor da izbegavam broj obrtaja motora kad trese, pa nemogu da obrtaje motora prilagodjavam auspuhu, nego opraciji. Al stvarno kad trese strasno je i da gledas. Probao sam i da varim i da ojacavam i opet pukne, prvo cev iznad lonca a posle ispod, na kraju slomi granu. :udri: Kako da to resim? Dal se jos neko patio sa ovim?
prijatelju samo ga malo popusti i nes imati problema
 
zbog cega mi pada hidrolika kad ugasim traktor,a dok radi pusta polako!
 
stavljene nove gumice,i razvodnik radjen.jel moguce da pusta zbog plivajuceg ventila?
 
Tako je savoris :D
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jSy39SEfHyw[/youtube]
ovaj stara linije je 820.2 a onaj 952.3...onaj jaci a ova 82-ojka ga odvuče..ipak taj menjač čini čuda ::super::
 
Nazad
Vrh