MTZ Belarus

I to opet nema veze. Spoljni precnik gume (ne precnik felne) 16.9 R38 i 18.4 R34 su isti, razlicita je sirina. Ima varijanti Eurolux modela sa zadnjim gumama 18.4 R34 i prednjim 13.6-20, potpuno isto se ponasa kao i onaj sa 16.9.
 
sa diferencijalom i menjacima nema veze. A to da modeli sa ravnim i grbavim mostom imaju razlicite dimenzije guma sam siguran i to se na ocigled vidi pa nisam mutav.
 
jedini problem na 1021 je sto ima jednu lamelu,sve ostalo je ok.ali posto on ima reduktore u zadnjem mostu mozda mu je dovoljna ta jedna lamela.svidja mi se i suvi vazdusni filter zbog turba a mono/blok hidraulika je naravno :D
 
Ma to stoji da imaju razlicite dimenzije,niste me razumeli. Na pr. 1021.2 sa ravnim mostom ima zadnje gume kao i eurolux 16.9-38 dok svi ostali imaju 18.4-34.
 
niko mi ne odgovara na pitanje u temi hidrolika!pa cu ovde postaviti pitanje:jel ima neko na razvodniku hidrolike,od nazad ventil?taj ventil se vidi kad se skine ploca na kojoj je razvodnik.
 
bez reči
21ch83a.jpg
2h8671s.jpg
 
Stiv jel ovi 1021 imaju one plehove sa strane poklopce za zatvaranje motora. Zanima me kako su resili to desnu stranu zbog novog filtera za vazduh. Jel neko zna cenu novoga 952 i 892 sa ravnim mostom?
 
Stranice za zatvaranje motora nemaju,samo do90ks tj. 952,a rešenje je isto kao kod Kineza,po meni je bolje ono standardno.
 
Imam problem sa auspuhom, 892 za 5 godina ili 1800rh slomio mi je tri auspuha i jednu izduvnu granu. Svaki auspuh iz agropanonke, al dzabe dobije neke cudne vibracije i kraj. Kaze mi jedan majstor da izbegavam broj obrtaja motora kad trese, pa nemogu da obrtaje motora prilagodjavam auspuhu, nego opraciji. Al stvarno kad trese strasno je i da gledas. Probao sam i da varim i da ojacavam i opet pukne, prvo cev iznad lonca a posle ispod, na kraju slomi granu. :udri: Kako da to resim? Dal se jos neko patio sa ovim?
 
evo ja sam vec promijenio auspuha vec tri komada..dva puta je grana prebila i jednom od vibracije velike,ali izduvna grana ne...najbolje bi bilo uzeti neku cijev i stavis..ne treba uopce lonac.... ::lose:: puno puta sam radio bez auspuha i uopce nema razlike u zvuku..da je bucniji nesto...valjda je to zbog dobre kabine :D
 
Nazad
Vrh