MTZ Belarus

I on je detaljno opran.Ušao je u 10 godinu .Sada ima 2450 sati i nje se kvario
25aj2n9.jpg
1zqtuf7.jpg
 
jel mi moze neko reci,to jest ko je vec cackao regulator fine hidrolike na rusu,ono ispod sedista,gde se ona moze stelovati,na koliko mesta i gde?svaki majstor mi kaze da samo treba da nastelujem.a meni nije jasno gde se ona moze stelovati!
Post je spojen: [time]1259419128[/time]
_________________________________________________
kiraj ako dobro vidim imas istu tanjiracu kao ja :D
Post je spojen: [time]1259423505[/time]
_________________________________________________
lose su slike :-(
http://s6.tinypic.com/s5zd47_th.jpg
Post je spojen: [time]1259423547[/time]
_________________________________________________
http://s6.tinypic.com/15fgbvk_th.jpg
Post je spojen: [time]1259423613[/time]
_________________________________________________
http://s6.tinypic.com/dmcewy_th.jpg
 
kiraj ako dobro vidim imas istu tanjiracu kao ja .Ako je metalwolf 2,8 onda je ista.Što ti kažu za štelovanje tog razvodnika mislim da nisu u pravu.Jedino možeš nešto da uradiš sa one strane gde se prikaci ručica koja daje komande za dizanje i puštanje.Pre nego staviš komanda u onaj zasečeni deo probaj papagajkama zavrni osovinicu koja ide iz razvodnika za ceo krug.
 
jeste,sa rotorima,ne vidim dali ima kod tebe rotore?!jel sad mozes pogledati moje slike?
 
e jebi ga ja sa mojim telefonom ne mogu da slikam,pa sam danas uzeo od sestre reko da stavim koju sliku.ko zna kada ce ona ponovo doci.ali obecavam cim budem imao priliku slikacu.ali moracu uzeti aparat za slikanje pa da sam miran :)
Post je spojen: [time]1259428710[/time]
_________________________________________________
ovde tema,fina hidrolika na rusu zavrsena.ima tema fina hidrolika na rusu 552,i tamo cemo od sad o tome da pricamo.fina hidrolika vazi za svaki rus,ja sam samo onako napisao 552 :ppozdrav:
 
Prvo da pozdravim sve! Prelistao sam forum super je.
Imam BELARUSA 820 ravan most 2004. god. 2500rc. Od kvarova samo lamela, i sesta brzina mi je otisla, stekce, sobzirom da ima dosta brzina i nije nam potrebna toliko, nismo ga otvarali jos, ne znam ni koliki je posao da se to resi...
Imam drugu dilemu, orali smo prve tri god za imt 757 dve brazde i kako sam zakacio stari kverneland 3 brazde nikad vise nisam orao sa imt. Odlican je. Orem na 27cm 4. brzom ili 5 sporom u zavisnosti od uslova, trosi od 10-12l Ipak bi bilo lepo kad bi mogao i malo brze, ali nema snage, pa smo culi od nekih da je moguce staviti turbo pa da bude kao 892 stim da ide malo sporije ali nema veze...

Interesuje me izvodljivost montiranja turba na 82 cena i da li ima neko iskustva?
 
tema je vec bila aktuelna ... treba:
1. drugi ugao dizni
2. drugo punjenje pumpe (obrtaji 1800)
3. drugaciji klipovi (ojacani)
4. turbo(drugacija izduvna grana
ako sam nesto izostavio nek neko dopuni (investicija nije bas najisplativija)
 
Nisam majstor za te stvari ali mislim da to nemože tako jednostavno da se uradi,ipak su to razlicite konstrukcije motora.
 
dizne netreba druge iste su,a jos ti je malo problem i odvod ulja iz turba u blok,mislim da i bregasta osovina nije ista mora da vidim u katalogu
 
ima jako puno razlika nemože se jednostavno staviti turbina
i radilica i klipovi i hladjene motora i podmazivanje možda čak i glava
ne isplati se sigurno prepravka a i to nikad nebi bilo to
 
danger je napisao(la):
dizne netreba druge iste su,a jos ti je malo problem i odvod ulja iz turba u blok,mislim da i bregasta osovina nije ista mora da vidim u katalogu

cini mi se da je neko pre rekao da ide drugi ugao dizni... ja nisam strucan za to samo se prisecam sta su drugi rekli kad smo divanili o tome ...
 
Hvala u svakom slucaju! Sad sam istrazivao pa vidim da je to drugi tip motora...

Na prolece planiram jos jednog da uzmem, samo sam u dilemi izmedju 1025 ili 952, 892. Pa me interesuje potrosnja goriva i ucinak pre svega u oranju, da li se puno razlikuju ova dva u potrosnji od 105? Zbog isplativosti na duzi period:haha:
 
somborac sto se tice turbine trebaju ti drugi klipovi zato sto bi ti se ovi istopili obrtaji manji sve je ostalo isto.
ima covek u gakovu uradio to na mtz 52 kaze da je zadovoljan al imo je problema dok ga nije ustalio probo je vuci 3 brazde al ga je odma otkacio lagan. kaze da ima manju potrosnju.
cini mi se da mu se grijo pa je meco elisu od 6 pera i razbusivo je vodene kanale u bloku nebi ti preporucivo da to radis.
a sto se tice odabira traktora za mene je 952 ravnjak zakon. :ppozdrav:
 
vidi somborac ja sam to ugradjivao na rusa 820 kod jednog kolege.menjali smo klipove,od 1025,digli smo punjenje,zamenuli izduvnu granu i stavuli turbo.traktor je prava azdaja,nosi lepo 3 brazde.ako hoces da ugradis imam ja polovnu izduvnu granu i turbo od 952.ako kupujes novog mislim da je 1025 vrh. :D
 
somborac je napisao(la):
Hvala u svakom slucaju! Sad sam istrazivao pa vidim da je to drugi tip motora...

Na prolece planiram jos jednog da uzmem, samo sam u dilemi izmedju 1025 ili 952, 892. Pa me interesuje potrosnja goriva i ucinak pre svega u oranju, da li se puno razlikuju ova dva u potrosnji od 105? Zbog isplativosti na duzi period:haha:

Dva-tri dana sam išao da pomognem komšiji da završi oranje.Ja sa mojim 892.2 i plugom V&N M 950 a on sa 952 kome je pumpa nameštena na 2200 obrtaja.

r1iwyx.jpg



i plugom IMT 757.3 kome je skratio daske i raonik

28wh15u.jpg



Plugovi su se odlično "složili" tako da je oranje bilo OK.

2wqh3yd.jpg


Radili samo na istoj dubini,a brzina, ja 9.2 km/h a on 10 km/h. ja na 1750 ob. a on na 1800-1900 ob.Istu količinu zemlje smo uzorali.Kada smo sipali gorivo ja sam uvek 10 litara više potrošio za dan posla od njega.Odprilike ja sam trošio oko 11 l/kj. a on 10 l/kj.


Edited by N.A. diskusija o radnom zahvatu pluga prebacena u odgovarajucu temu http://poljoinfo.com/prikljucci-za-traktore/vogelnoot-soil-solutions/
 
Da se malo vratim na turbo verzije.Momci a sta cemo sa filterom vazduha turbo bi trebao da ima vazdusni a ne uljani!
 
Nazad
Vrh