MTZ Belarus

branko je napisao(la):
Mislim da je za naše uslove taj Belorus 1221 najbolji traktor do 130ks, ako se uzme odnos cena/iskoristljivost.

Ja sam isto tako razmisljao i zato sam i kupio 1221 i stvarno sam prezadovoljan sa njim.Plasio sam se prica kako mnogo trosi medjutim to uopste nije tacno.Evo na primer u oranju mi je trosio 11 do 12 lit po kj sto je sasvim zadovoljavajuce cak sam se i iznenadio,ocekivao sam vecu potrosnju.Najvise mi se svidja u radu sa njim sto imas osecaj da je bas mocna masina,nema zapinjanja nigde i sve radove sa lakocom izvodi. :ppozdrav:
 
Zrenjaninac,probaj onu rucicu na regulator ispod sedista izbaciti iz plivajuceg polozaja i ubaci na drugu stranu.
 
druze nediraj pritisak dok ga ne izmeris moze da ti rokne pumpa.
Post je spojen: [time]1259091157[/time]
_________________________________________________
jstokucha je napisao(la):
Zdravo. Nov sam na forumu pa mi ne zamerite ako neku temu koju ste vec razvlacili kao pitu ponovim. Imam 1221 i sad smo kupili 952. Pitam se jesam li pogresio tj. kakva su iskustva sa ovim traktorom. Inace nismo ga kupili za teske radove, u oranju je sada da pokaze sta ima dok je pod garancijom.
nisi pogresio nista on je naj bolji u toj klasi bolji je i od 892 i 1025 jak je ko mazga a malo trosi i ja imam 952 i prezadovoljan sam sto je naj bitnije ima sporohodni menjac i zato je jak vucem sa njim dve vagonke od sprdnje kipujemo u hodu i iso pun prazan njemu svedno on uvek ide cetvrtom brzom.a jel ravnjak il obican? :D :bravo:
 
recitemi dali se nekome desavalo da fina hidrolika dize ali same poluge,cim se malo naslonim na poluge nece da digne,a sve ostalo radi kako treba.
 
@ Kiraj

nema veze ta ručica sa tim drugi rus ga diže na ler do gore a sve je isto podešeno.Sutra merim pritisak pa tek onda :udri:
 
kako bi mogao doci do nekog kataloga tu na internetu,da vidim kako je povazano razvodnik sa onim malim ispod sedista?
 
ZRENJANINAC je napisao(la):
@ Kiraj

nema veze ta ručica sa tim drugi rus ga diže na ler do gore a sve je isto podešeno.Sutra merim pritisak pa tek onda :udri:

Posto ti je 1000 post castimo te sa 5 l kompresije po izbor. Plave,zelene,crzene mozes birati
 
e da je i kod nas takva zemlja.kod tebe je nesto jako mekano.lako se ore kod vas jelda?
Post je spojen: [time]1259170162[/time]
_________________________________________________
nek mi kaze neko,jel problem ako je na regulatoru fine hidrolike,veca kuglica nego sto treba jel moguce da ne dize zbog toga fina hidrolika.mislim na onukuglicu koja ide tamo gde je crevo koja vodi na cilindar.
 
ja veceras na mome rusu prepakovao vodenu pumpu preventivno zamijenio sva crijeva vode i spremio se za permant :D

samo jos da se kupi u pm :zli:
 
Nazad
Vrh