MTZ Belarus

Udubljenje u klipu ili stručno "vihorna komora", da zna ko nije znao, ako negde čuje da se pominje taj izraz.

Odlične slike! :D :ppozdrav:
 
Jeli ores sa ukljucenom prednjom vucom,kako uljucujes pednju vucu manuelno ili se automatski uljucuje pri proklizavnju zadnjih tockova.
Kakav mu je menjač, cuo sam nesto da se tesko ubacuje u brzinu kao da krrrrr-šti ili oni nemaju pojma sa ruskim menjačima.
 
E, Bubiša, sada si me naveo da počnem razmišljati o Rusu 90-tki, ili čak i 105-tici. :D
 
@Branko ja imam rusa 892 od 90 ks i 1025 od 105 ks. po meni je bolji onaj 892 taj radi na 1800 o/min,tih je i troši 12 l na kj a 1025 radi na 2200 o/min bučan je i troši 16 l sa istim plugom u istu njivu .Pa oko uzimaš rusa uzmi ...892... :D
 
Izvinjavam sa što sam malo zapustio forum -stisli poslovi ali evo danas koji minut

@ Rastislav

Da orem sa uključenom prednjom vučom.Kod mene za razliku od 105-taka gde se prednja vuča uključuje pritiskom na taster moram da uključim ručicom,koja ima tri položaja: isključeno-automatski uključeno i stalno uključeno.Kod mene je stalno uključeno.
Što se tiče menjača klasičan je devetostepeni menjač samo za razliku od starog Rusa mora da sa šalta sa duplim kvačilom i međugasom.

@ Branko

Ja sam se baš i odlučio za 892 zbog menjača, jer 1025 ima 4X4 menjač pa kod transporta problem je zaleteti traktor sa punim teretom.Dok ne izmenjaš brzine prođe te volja(nije praktično u naselju zbog čestih promena brzine).
892 ima turbo i moj model 892.2 je sa ravnim prednjim mostom pa je teži(ima 4400 kg).Menjači su im isti i oba imaju multipover.
 
evo da vam se i javi jedan mladi zemljoradnik sa severa backe,tacnije iz Bezdana pored Sombora.Imam jedno pitanje.Da li neko moze da mi objasni konkretnu razliku izmedju 952 i 892.2 sto se tice menjaca i motora.Inace sam zainteresovan za kupovinu jednog od ta dva.Hvala unapred.
 
Motori su isti a menjači različiti. 892 ima klasičan (kao kod starih rusa) devetobrzinski nesinhronizovani menjač (+ redukcija što onda ispada 18 brzina za hod napred), naravno plus još rikverc. 952 ima sinhronizovani menjač (koji je isti kao na 920, ali nije isto kao na 1025) ali ne znam pojedinosti o njemu.
 
da 952 ima sinhronizovan menjac koji ima 16 brzina napred i 4 rikverca po meni bolji menjac za razliku od 18brzinskog.
ja imam 920 i salta se ko auto dal iz manje u vecu il iz vece u manju ide ko mljeko
 
momci hitno mi je potreban savet!

Isao sam da gledam MTZ 820 Eurolux '04 traktor u ekstra stanju sa 700 rc ...da li je cena visoka ? covek trazi za njega 16 000 evra !sve kompletno dve poteznice klateca i kuka i gornja poteznica za prikolicu!


DA li mogu s njim da radim medjurednu obradu posto su mu gume sire od standradnih? Ili da nesto sklepam pa da kupim novi 82.1 za 18.500?

Poz svima ! u velikoj sam nedoumici!
 
yebi ga...što se mene tiče - novo je novo.
do duše, ne znam ni šta su te kuke i poteznice...
ako skine iljadu-dve, češkaj se po glavi...
 
@ Dragan18

MTZ 820 Eurolux je nov oko 21 000 evropljana.Neka te ne bune dodatci jer je standard da sa traktorom dobiješ klateću poteznicu i kuku.
Ja sam na vašaru kupio gornju poteznicu za 100 evropljana.Tako da dodatna oprema nije neka stavka.
Gume koje stižu sa njim su 16,9 R 38 sa kojima može da se radi međuredna obrada osim za repu ili soju ako seješ na 50cm međuredni razmak.
MTZ 82.1 ima gume 15,5 R 38.
:osmeh: :ppozdrav:
 
Ljudi vi pricate ovde o pravim masinama ali ja nemam mogucnosti za nesto preko 3000e.,pa sam stoga hteo da vas zamolim za misljenje o URSUS-u c360 jer sam cuo da nisu veliki potrosaci,a i 55-60ks mi je zadovoljavajuce,jevtini su za odrzavanje,itd.
 
uh brate zakasnio si za par dana covek prosdao Rusa vazdusara sa prednjom vucom 3500radnih sati,skoro nove gume,elektroinstalacija,garaziran leopardov plug i tanjiracu za 2500e,ja nagovarao caleta a on nije hteo...


ovako nekako izgleda taj zmaj :bravo:
 
Ti traktori nemaju veze sa MTZ, to su LTZ traktori sa motorom koji proizvodi VTZ.
To su cisti rusi dok su MTZ citi belarusi, mada ih mnogi ljudi mesaju.
 
konacno je pala trgovina kupio sam onog 820 euroluxa iz kikinde spustio mi je na 14.500 evra ! 700 rc original gramer sediste , kuka za jednoosovinku ,donja poteznica, toplink ... pojacana sasija! slike cim ih smanjim prevelike su !
 
Nazad
Vrh