MTZ Belarus

Neznam šta da ti kažem ovako na blef,to bi trebalo uživo videti.
Prvo što mi padne na pamet je ventil na samom razvodniku koji se zove pojačivač spoljne težine.
I on mora da bude ispravan da bi hidraulika radila.
Još jedna stvar bi mogla biti.Kod mene na traktoru ima jedna prigušnica koja se nalazi ispod sedišta pored hidrauličnog klipa koja služi za regulaciju brzine dizanja i spuštanja hidraulike.To se prvenstveno odnosi na to da kada naprimer seješ traktor ne "breči" sejalicu o zemlju već je polako spušta.Neznam da li ti to imaš.
Nisam ti baš puno pomogao ali ću sutra videti mog majstora koji mi održava traktore pa ću ga pitati da li on možda zna. :ppozdrav:
 
kiraj onaj tockic sluzi da stelujes brzinu spustanje hidroliku,protok ulja za spustanje.Ogovor, Robici mislim da nisi u pravu.On sluzi kad ti je ukljucen plivajuci da regulise kojom brzinom ce da reaguje plivajuci polozaj.Ako je ventil otvoreniji plivajuci brzo reaguje i po traktoru i plugu cujes i vidis kako su intervali finog dizanja i spustanja cesti i obrnuto.Probaj kad ores da se igras malo sa tim tockicem pa ces videti.Ako kod tebe nije taj razvodnik menjan onda nemas tockic nego samo onu polugicu.
Post je spojen: [time]1258697338[/time]
_________________________________________________
Zrine ako tu rucicu vratis u neutral tada nemas plivajuci.Plivajuci neces imati ni ako onaj preklop ne ubacis u odgovarajuci zarez ili ako topling zakacis u donju rupu od one tri gde kacis .
 
zrine892 je napisao(la):
bubisa...kada ores sa rusem..i ona ručica za hidrauliku...kada pustis pluga dali ti njega vratis na N (neutral) položaj ručicu ?
U n polozaju ti je hidraulik zablokiran i ne moze da ti kopira teren.
 
da,ako se prebaci u N položaj onda je blokiran ali cilindar nije po pritiskom,navodno zbog toga zna otici gumice i kojekakvih crijeva na rusu...
 
Evo slike jednog starog razvodnika da se vidi o cemu se prica.
16m3a76.jpg
21f03dy.jpg
 
@ zrine892

Ručicu NE VRĆAM u neutral jer onda nemam plivajuči položaj.Ručica mora da ostane između 3 i 4 onda radi plivajući.

@robici

Kiraj je 100% u pravu.Ventil na razvodniku koji se zove spoljašnji pojačivač težine služi da na njemu našteluješ kojom će brzinom da reaguje hidraulika kada se plug zariva.To znači da se faktički na svakoj njivi drugačije šteluje jer nije svaka njiva jednako tvrda.Ako je njiva tvrđa onda se namesti da sporije reaguje da nebi plug stalno izbacivao ,a kada je mekše mora da bude osetljiviji da pre reaguje da se ne zabada previše.
Na slici koju je kiraj postavio je razvodnik koji se nalazi ispod sedišta,pored cilindra.Crvena ručica na vrhu razvodnika služi da se hidraulika podesi da radi kao "poziciona"( kao kod IMT-a) ili plivajuca.
 
koji je taj ventil pojacivac?gde se nalazi?i kod mene je isti razvodnik kaom sto je ova na predhodnoj slici.
Post je spojen: [time]1258722999[/time]
_________________________________________________
recimi koliko creva ide na taj razvodnik kod tebe,3 ili 5?
Post je spojen: [time]1258732342[/time]
_________________________________________________
LJUDI MOZDA SAM DOSADAN SA OVOM FINOM HIDROLIKOM NA RUSU 552 :) ALI NEMA STA NISAM RADIO I NIKAKO DA RADI KAKO TREBA.SAD VEC POCINJEM DA SUMLJAM U GLAVNI RAZVODNIK.JEL BI MOGAO NEKO DA MI POSALJE SLIKU RUSA 552 GLAVNI RAZVODNIK,DA VIDIM KAKO SU POVEZANA CREVA.TO JEST AKO NEKO IMA POSKIDANO ONE LIMOVE OKO RAZVODNIKA.
Post je spojen: [time]1258732494[/time]
_________________________________________________
I JOS NESTO SAM ODKRIO,TO STO MI SE NE SVIDJA,KAD GURNEM RUCKU PORED SEDISTA SKROZ GORE NE DIZE I CIM MALKICE POMERIM RUCKU OD KIPA ILI SREDNJU KOJU NE KORISTIM.HIDROLIKA POCNE DA DIZE.JEL MOGUCE DA ME GLAVNI RAZVODNIK JEBAVA?
Post je spojen: [time]1258732568[/time]
_________________________________________________
I DA,DA NEKOG NE ZBUNIM.HIDROLIKU MOGU PORED SEDISTA DA DIZEM I NAPRED SA DESNOM RUCKOM KOJA JE DO VRATA.

Edit By Dragan18: pisanje velikim slovima se smatra vikanjem :cao:
 
to je normalno sa desnom do vrata ona sluzi z grubo koriscenje mada ja samo to i imam jer sam izbacio finu kao sto sam rekao jer me je zezao taj fini ispod sica,npr....hocu da iskipujem bunker na beracu i stisnem levu rucku do volana za kipovanje a on prvo pocne da dize poluge i posto nemam donju poteznicu prvo smota kardan pa tek onda pocne da kipuje i sve zbog njega,od kako sam ga izbacio :cool:,znaci nije glavni nego ispod sica fini te zeza,koliko znam da na novijim rusima su to razdvojili tu hidrauliku upravo zbog tih problema tako da ako zeza fini nemoze da utice na ostale tri dok kod starog 552 cim fini zeza neradi nista kako treba,pricam ti iz iskustva kako sam se mucio sa tim,posto nekoristim finu hidrauliku sve je to na otpadu zavrsilo u staro gvozdje a orem na tocak,mogao bi ti i slike okaciti samo.....treba skidati limove pa da vidis gde je sta spojeno i premosteno
 
Kad sam radio plivajuci polozaj na starog rusa koristio sam ovo za nabaku delova i spajanje istih.Morao sam da promenem i razvodnik ispod volana posto onaj sto je bio na njemu nije odgovarao za ovaj sistem.
6sq5x5.jpg
eal3kn.jpg
.Znam samo da sam i ja bio uporan mozda nekima i dosadan dok ga nisam osposobio da radi.
 
Koje ulje treba sipati u diferencijal za 892, u katalogu koji su mi dali u Agropanonci, a koji nije od ovog modela piše da se sipa SAE 40, a u prodavnici delova u ZR kažu da u 892 ide SAE 90. Treba mi hitno.
 
Nisam menjao ulje u diferencijalu ali kad proveravam lici mi da je dosta gusce od 40 ulja.
 
ma gušće je treba sipati najređe da je SAE-90 ako ne i 120.Kad izvadim merač na meraču ja kao tovat mast koja je stojala na sunce.
 
SAE 90 100%.Kada sam imao problema sa hidrauličnom pumpom(propustila ulje u diferencijal)serviseri su mi rtekli da u diferencijal ide 90-tka.
 
Nazad
Vrh