MTZ Belarus

zrine892 je napisao(la):
auuu pa to je on stavio na ravan most ... eh kada bi takvo sta bilo kod nas nabaviti..ali vjerujem da bi iskusniji tokar mogao to napraviti...

Nije (Bubiša) stavio ravan most nego je kupio traktor sa ravnim mostom. Jedino je naknadno ugradio taj sistem sa klinom za "odvajanje" kardana.
 
znam da nije stavio ravan most...to je kupio sta traktorom..ali mene cudi zasto bas na ravni most ?oni imaju drukciji sistem prednje vuce nego mi...nisam znao da i tamo potrebno to :sta:
 
pronasao sam kvar na ruji 552,to sto nije hteo da izbacuje dim.na bos pumpi pritisak je bio od T-40
Post je spojen: [time]1258576784[/time]
_________________________________________________
jel ima neko belarusa 552 sa finom hidrolikom?nesto bi ga pitao.
 
kupio sam nov razvodnik,taj mali.i jako tesko ulazi ona mala osonovica a onu veliku,i ne znam kako bi to mogao da razradim.
Post je spojen: [time]1258577856[/time]
_________________________________________________
toliko tesko ulazi da moram cekicem da kucam da udje.i uvek zaglavi kad pustam hidroliku
 
treba mi majstor ko se dobro razume o hihrolici na belarusu 552,muci me fina hidrolika!dize hidroliku,ali samo kad nije nista zakaceno,malo stisnem rukama i vec nece da dize,a pusta lepo.gore sto imam isto za hidroliku tamo lepo radi.kupio sam i nov razvodnik koji je ispod sedista.imam gore jednu rucku koja ne sluzi ni za sta,DALI JE TA RUCKA POVEZANA SA FINOM HODROLIKOM,DALI TU RUCKU TREBA DA PREBACIM U NEKI POLOZAJ DA BI RADILA FINA HIDROLIKA?
 
ja sam finu hidrauliku izbacio davnih dana,koristim samo desnu rucicu za spustanje i dizanje i orem na tocak,taj razvodnik kod mene vise nepostoji,pomotao mi kardana vazda u branju kukuruza i nikad nije radio kako treba i niko nije znao da popravi pa ni osposobljeni majstori tadasnjeg INTERSERVISA,a i netreba mi,a koliko znam noviji modeli 820 imaju razdvojenu finu od grube hidraulike dok 552 cim nesto zeza dize i spusta kako on hoce :cao:
 
ide jedno crevo sa fine hidrolike na glavni razvodnik,a tu gde ide to crevo na razvodnik,povezano je sa onim ventilom koju rucku ne koristim,to je srednja rucka.on ovako dobro radi,posto drzi plug u oranju,samo sto negde propusta ulje i gubi pritisak i nece da dize.
 
Moj bivsi MTZ nije imao finu hidrauliku te sam naknadno ugradjivao,ali malo je fino radio.Uglavnom sam radio oranje posto nisam hteo sa tockom.Na rucicu pored sedista sam pustao plug do zadate dubine i plivajuci mi je radio kako treba,ali nije mogao sa tom rucicom da digne.Tada tu rucicu povucem u gornji neutralni polozaj a sa onom sa desne strane volana dize. Kad naviknesd to ide lepo cak je i prakticno posto ti oslobodi desnu ruku kojom bi morao da drzis onu rucicu pored sedista dok nedigne plug.Covek kome sam prodao traktor je kupio nov razvodnik ispod sedista i kaze da sad funkcionise kako treba.
 
ajel neznas slucajno,u koji polozaj stavi srednju rucku,koja ne sluzi ni za sta,jedino ako se stavi kasika ili tako nesto.
 
daj kad smo vec kod hidraulike i stelovanja tog plivajuceg polozaja i osetljivosti, sta dobijamo zavrcuci a sta otpustajuci onu maticu od stelovanja? mislim da je bubisa pokazivao te slike i gledao majstora sta radi. Bubisa jel mozes da nam opises situaciju pre i posle stelovanja! :ppozdrav:
 
Dragane koja je matica u pitanju da nelutam po temi. Osetljivost plivajuceg se steluje sa onim tockicem koji se nalazi na samom razvodniku ispod sedista.Stariji tipovi tog razvodnika imaju nesto slicno kao polugicu koja radi isto sto i tockic.
 
2lom4y.jpg


To što sam ja pokazivao odnosilo se na fino štelovanje.Naime na ručici od hidraulike kojom se poluge dižu i spuštaju ima ispisani brojevi od 0-7.Plivajući položaj bi trebalo da se nalazi između 3 i 4.Kada se ručica namesti u taj položaj hidraulika treba da u zavisnosti od opterećenja reaguje,ako je tvrdo da gura radolo u zemlju a ako se zabada da poplići.
Na tim polugama i maticama je bilo farbe pa je samo trebalo malo razraditi da bi moglo doštelovati.
Na starijim tipovima se regulisalo sa ventilom na samom razvodniku a kod novih na polugama pored cilindra.
 
bubisa jel bi ti mogao da mi pomognes?fina hidrolika na rusu 552.imam finu pored sedista i grubu napred.na grubi radi sve extra,na finoj spusta lepo,a nece da dize cim dobije opterecenje.mogu rukama zadrzati hidroliku kad dizem.kupio sam i nov razvodnik onu ispod sedista.danas sam primetio da jedno crevo ide sa tog malog razvodnika napred na glavni razvodnik,i povezano je sa ventilom od srednje rucke,koju ne koristim ni za sta.sta bi moglo biti u pitanju?
Post je spojen: [time]1258665189[/time]
_________________________________________________
kiraj onaj tockic sluzi da stelujes brzinu spustanje hidroliku,protok ulja za spustanje.
Post je spojen: [time]1258666102[/time]
_________________________________________________
zar ni ti bubusa ne znas sta je u pitanju?
 
Nazad
Vrh