MTZ Belarus

aha..ja sam mislio da je mlađi...kolega je napravio isto kao i ti od 55 ks povecao mu snagu na 82 ks...stavio drugu bosch pumpu...e sada umjesto da je kupovao bosch pumpu dali se moze povecati snaga...tj postelati da bude jači ili se bas mora kupit bosch pumpa ?
 
nemora se kupovati,samo kod bosiste se odnese da digne na 2200 i posteluje ubrizgavanje za tu snagu,meni je posle 4 godine zimi ili da kazem kasnu jesen pukao zupcanik u uljnoj pumpi u radu na leru samo sto nikog nije bilo pored traktora i zaribo,tako da smo odmah stavili radilicu novu sa tegovima i bos pumpu kod bosiste i evo ga,posle dve godine ubacili multipover i sad radi besprekorno,pravi 82 :D
 
danger je napisao(la):
nemora se kupovati,samo kod bosiste se odnese da digne na 2200 i posteluje ubrizgavanje za tu snagu,meni je posle 4 godine zimi ili da kazem kasnu jesen pukao zupcanik u uljnoj pumpi u radu na leru samo sto nikog nije bilo pored traktora i zaribo,tako da smo odmah stavili radilicu novu sa tegovima i bos pumpu kod bosiste i evo ga,posle dve godine ubacili multipover i sad radi besprekorno,pravi 82 :D

Uuu odma se naježim od muke. Nama je na MTZ-892 290 rh nakon generalke tjekom transporta pukao zub u novoj uljnoj pumpi u motoru i cjeli motor je zaribao. Ajd nanovo radi generalku. :udri: :zli:

Kolegin MTZ-82 i Eberhardt 3x14". Jedan od rijetkih starih MTZ-ova koji su zaista u TOP stanju. Na traktoru sve radi, pa čak i sustav za grijanje kabine. Kabina je tapecirana, dodatno izolirana od buke, mjenjač se šalta odlično, bez greške... ma sve za 5. Inače traktor je za prodaju i gazda ga cijeni 4000 eura bez duplih zadnjih guma.






 
Na brzinu sam pogledao pa mi je promaklo da je Bećarina pusta iz Vinkovca.Onda se to ne uklapa u tu cenu.Traktor verovatno i vredi te pare ali sa ovim troškovima to je mnogo.Kako se kreću cene ovakvih traktora kod nas?Da li mogu da se nađu,a da budu u dobrom stanju?Ako neko zna za neki.... :cao:
 
sale1706 je napisao(la):
Da li možda znaš koje je godište i koliko ima rh?Jel gazda prvi vlasnik i imaš li njegov telefon?

Traktor je 1982. godište, kolko sati ima to ti neznam, rekao bih da je drugi vlasnik, a telefon je 00385915709959. Traktor je jednom selu kod Nove Gradiške, od autoceste (ZG-BG) manje od 1 kilometra.

@NA: Neznam kolika je carina za uvoz traktora u Srbiji, no za prijevoz znam sigurno da nebi bio 500 eura jer u slučaju kupovine traktor bi bio dovežen do Šida. ::namigivanje:: A od Jagodine do prijelaza Bajakovo (na autocesti ZG-BG) imaš oko 250 km i do tog rusa imaš još 140 km autoceste.
 
mislim da se na njih placa 10% carina i 18% pdv sto dodje 33% od cene traktora e sad napravite na papiru da je placen 2000-2500e pa se tu da smanjiti al realno moras otici da vidis prvo pa se opet nakupi a moze i jeftino da se prodje zavisi koliko si sposoban da prelamas i muljas ::namigivanje::
 
12211817470.jpg

152303lep0.jpg

152305lgj5.jpg

1221belarusoh5.jpg

bildestort12222wy8.jpg

bildestort12221iy5.jpg


evo o malo boljim verzijama belarusa :D ::namigivanje::
 
Ima li koga da je kupio 122.3.Interesuju me iskustva iz prakse pošto kolega ima nameru da ga kupi.Hoće čovek da iskoristi dok plaćaju 25% više za predati kukuruz kao polovinu cene traktora.
 
Ako si mislio na 1221.3, sve isto kao i obican 1221 samo motor Euro 2 sa interkulerom i 6 KS vise. Moje misljenje je da ne treba davati bez veze vise novaca za samo 6 ks. :cao:
 
da ali kakva je ono elektronika tamo ... ipak je izmenjen pogledaj pod kabine i slicne sitnice kao sto su kontrolna tabla ,maska itd.
 
Ja sam mislio da se radi o 1221.3 ne o 1222. Moja greska. 1222 je druga prica, on ima EHR, novu kabinu....
A evo vesti sa Agritehnike u Hanoveru:

MTZ to roll out innovative Belarus tractors in 2010
MINSK, 23 October (BelTA) – Minsk Tractor Works (MTZ) plans to manufacture 20 tractors Belarus 3023 together with the Russian concern Ruselprom in 2010. The tractors are powered by an electromechanical transmission, MTZ Chief Designer Ivan Uss told a press conference on 23 October.

The batch of 20 tractors is supposed to assess the demand and get customers familiar with the tractors. MTZ has been working hard to create a brand new heavy tractor.

Along with stepless electromechanical transmission the tractor Belarus 3023 boasts a powerful thrifty Diesel engine with an electronic control system.

According to MTZ Technical Director Igor Yemelyanovich, the company expects a strong demand for the new tractors. The price will be determined within the next few months. As a guideline the MTZ Technical Director mentioned 305hp tractors Belarus 3022, for which domestic customers pay around $146,000.

The tractor Belarus 3023 will be presented for the first time at Europe’s largest agricultural expo Agritechnica 2009 in Hanover on 8-14 November. The expo organizer - the German Agricultural Society DLG – has awarded a silver medal to the Belarusian tractor. DLG is the world’s only society, which bestows awards prior to an expo.

With 300 bids filed by designer companies this year, only tractors made by five companies have been awarded. Minsk Tractor Works has been awarded along with John Deere, New Holland, Claas, AGCO companies. Minsk Tractor Works is the first CIS producer to win a DLG award in over 20 years of the expo history.

Minsk Tractor Works was founded on 29 May 1946. The company is one of the world’s top eight manufacturers, which account for 96% of the global tractor sales. MTZ ships its products to over 60 countries across the globe. Nowadays the company offers 24 universal cultivating tractor models, six compact tractor models, eight walk-behind tractor models, 15 special industrial machine models as well as ploughs. The capacity of MTZ tractors varies from 9hp to 350hp.

Nek kaze sad neko nesto protiv Minsk Tractor Works. :D
 
Drugari, spala mi kazaljka na pokazivacu nivoa goriva u kombinovanom instrumentu. Jel moze taj instrument da se otvori da je nabodem?
 
Lala iz Banata je napisao(la):
Drugari, spala mi kazaljka na pokazivacu nivoa goriva u kombinovanom instrumentu. Jel moze taj instrument da se otvori da je nabodem?

naravno da moze ja sam ga otvarao pre mesec dana , nesto mi upalo unutra

Post je spojen: [time]1258562956[/time]
_________________________________________________
kombajner je napisao(la):
Koliko je cena novoga rusa od 120 ks ili koliko konja imaju veci ne razumem se u oznake ruseva nikako...

taj rus nema 120 ks nego 130ks, 1221.1 ,1221.2,1221.3, pa 1222.3 to su oznake svih rusa od 130 ks

Post je spojen: [time]1258563103[/time]
_________________________________________________
http://www.agropanonka.com/ponuda/belarus/belarus.htm
 
kombajner je napisao(la):
Koliko je cena novoga rusa od 120 ks ili koliko konja imaju veci ne razumem se u oznake ruseva nikako...
Imas 1221 (130 KS) na akciji 30000 eura!
Dragan18 je napisao(la):
Lala iz Banata je napisao(la):
Drugari, spala mi kazaljka na pokazivacu nivoa goriva u kombinovanom instrumentu. Jel moze taj instrument da se otvori da je nabodem?

naravno da moze ja sam ga otvarao pre mesec dana , nesto mi upalo unutra

Post je spojen: [time]1258562956[/time]
_________________________________________________
kombajner je napisao(la):
Koliko je cena novoga rusa od 120 ks ili koliko konja imaju veci ne razumem se u oznake ruseva nikako...

taj rus nema 120 ks nego 130ks, 1221.1 ,1221.2,1221.3, pa 1222.3 to su oznake svih rusa od 130 ks
Kako da ga otvorim?
 
Nazad
Vrh