MTZ Belarus

Problem je bio u unutrašnjem delu pumpe koji pogoni bregasta sa boš-pumpe.Tu ima neka plastična i neka metalna membrana (tako bar izgleda da je membrana).E to se polomilo.

2a99xn4.jpg
 
pa dobro onda je zameni i samo po gasu!da li mozes sa tri brazde de postignes dubinu preko 30cm i koliko km ides?ja orem sa mojim i dosta tesko vucem dve brazde idem 7.5 km.ponekad mi treba i blokada a prednja vuca stalno ukljucena.a imam tezinu 3800 kilograma.potrosnj nemerim ali je veca verovatno.
 
Može i preko 30 samo tada idem 4-om ili 5-tom sporom oko 7-9 km/h.Ja ne orem preko 30 nema potrebe.Uključena mi je prednja vuča na automatsko a blokadu ne koristim.Potrošnja se kreće od 10-12 litara po jutru. :ppozdrav:
 
ljudi jel mi moze neko pomoci,na koliko se steluju dizne na belaruszu 552?
 
po katalogu 175.ali ja tako ne mogu da dobijem dim.i za 82 pise da je 175,tako da 552 moze manje da bude.pa bi mi trebalo tacna informacija.
 
sad ne znam dali znas koji je 552.jako ih malo ima.to sa sirokom kabinom,bos pumpa 1800 obrtaja.
 
jbm li ga , na mojoj 52jci majstor je stelovao na cini mi se 135 i bas mi je covjek pricao ali ja nisam upamtio koliko je tacno
zato i kazem da nisam siguran , a u 82ke ja mislim da ide vise , posto je dizna sasvim drugacija
Post je spojen: [time]1258311497[/time]
_________________________________________________
robici je napisao(la):
sad ne znam dali znas koji je 552.jako ih malo ima.to sa sirokom kabinom,bos pumpa 1800 obrtaja.
koji je motor na njemu , koja oznaka u mene je D-60 :sta:
 
D-242 dizne su iste kao od 82ke samo sto bos pumpa nije 2200 obrtaja nego 1800
 
MTZ 552 ima motor sa indirektnim ubrizgavanjem goriva to jest ima predkomore u glavi motora i klipove sa ravnim celom, dok MTZ 82 ima direktno ubrizgavanje odnosno ima komore na celu klipa.Znaci da dizne nikako nemogu biti iste kao ni pritisak podesavanja dizne, e sad da nije taj motor prepravljen na 82 :sta:
 
nije sigurno prepravljen.dizne isto izgledaju kao od 82ke.glava nije kao od 82 ke a ni od 52 ke.imam staru 52ku tamo drugacija glava.
Post je spojen: [time]1258312574[/time]
_________________________________________________
i da,direkt ubrizgava gorivo.kazem samo bos pumpa 1800 obrtaja.a kod 82 2200
 
e belarus belarus :D ....koliko dobar toliko los sala :) zadovoljan sam jako s njime...mada sam imao dosta kvarova...to je sve do sofera ::lose:: nema uvijeta pod kojime nisam mogao orati..bilo to blato kiša ili snijeg...on je isao ko podmazan...naravno uz malko vecu potrosnju :)
dsc00324b.jpg
 
MTZ552 je motor sa direktnim ubrizgavanjem,razlika izmedju 552 i 820 je u obrtajima 1800-2200,mtz552 nema tegove na radilici i takozvani reduktor zec-kornjaca a sve ostalo je isto,klip glava motora itd........sve :cao:,imam ga u dvoristu,kupljen kao 552 a sad je 82
 
89 god,prva serija sa velikim kabinama je mtz552 tek kasnije se u istom pakovanju pojavljuje mtz 820 od 90 ili 91 godine,kad je kupovan u tadasnjem INTERSERVISU u novom sadu samo je postojao 552 sa velikom kabinom,evo neka slika motora od 552,menjao sam lamelu proletos a nemam drugu sliku
mh3rs7.jpg
 
Nazad
Vrh