MTZ Belarus

kad je moj 82.1 bio nov drzao je 80 stepeni dal radio u mestu ili orao, i zimi i leti. Naravno vremenom je propao termostat koji nisam menjao tako da je sada temperatura kada radi lakse poslove 50-60 stepeni a u oranju 80-85 stepeni. Ako ode iznad toga onda je prljav hladnjak i treba ga oprati.
 
cicimoric je napisao(la):
kad je moj 82.1 bio nov drzao je 80 stepeni dal radio u mestu ili orao, i zimi i leti. Naravno vremenom je propao termostat koji nisam menjao tako da je sada temperatura kada radi lakse poslove 50-60 stepeni a u oranju 80-85 stepeni. Ako ode iznad toga onda je prljav hladnjak i treba ga oprati.

Moj se isto tako ponaša. Mada ne vidim šta je loše ako mu je na +30 u ugarenju radna temperatura 60 umesto 80 stepeni.
 
najbolje sagorevanje nafte na 95-96stepeni ja se jedim jer drzi striktno na 60 a nemenja mi se termostat, inace vec sam morao zameniti sat, pravio probleme pa sam ugradio zetorov i sad nadam se da cu biti miran.
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=g-TQL1_BeVI&feature=related[/youtube]

pogledajte ovo jeste bez zvuka ali jbg.


Edited by N.A. ubaceni YT tagovi
 
pozdrav svima moj 820 je drzao 60 stepeni na elektronskom satu bilo sta da radim, kupim u agropanonci 3 razlicita indikatora ni jedan nepokazuje tacno na kraju kupim zivin a ono temperatura 80 stepeni sto znaci da su najsigurniji.
 
Termostatu [makar bio nov] ne verujem dok ga pre ugradnje ne proverim kuvanjem, merenjem i posmatranjem.
 
dicki je napisao(la):
Termostatu [makar bio nov] ne verujem dok ga pre ugradnje ne proverim kuvanjem, merenjem i posmatranjem.
Tako je, imao sam 1 slučaj kad novi neradi na imt-u(otvara samo do pola pa bude malo hot-hot). Majku im, za auto kupim Behr, druga zima i lola nezatvara do kraja :udri: stavim drugi opet behr, pa mi drži višlje radnu temp. nego što bit trebo :udri:...
Ove zime vidim na ursusu nediže na temp. više od 45, a prošle godine stavljen :udri:

Šrot, šrot, šrot...

Više nemožeš ni kupit prave dijelove iako bih dao i više ::novac:: samo da valja...

Još, trgovac na moje pitanje ''jel valja to što?'' odgovara: ak neradi vrati pa ćemo zamijenit ::svaka cast::
 
Ti bas mucis muku sa termostatima! Ja sam u moje ruse svuda stavio obicne zivine termometre na glavu motora a one elektro ostavio na kucistu termostata i za sada je ok :cao:
 
Prvi malo ozbiljniji kvar,ne što se tiče finansija već problematike dok se ne otkrije.
Jednostavno je traktor u brazdi gubio snagu tako da se jednostavno ugasi.
Posle menjanja filtera,izduvavanja instalacija za gorivo problem nisam odklonio.Ispostavilo se da je ac-pumpa,ali..... uvek ima jedno ali što devojci sreću kvari.
Na mom traktoru boš-pumpa je češka nije ruska pa je i ac-pumpa češka.Ruske ac-pumpa ima u svakoj radnji sa delovima i košta oko 2700 dinara a ove češke nema pa sam morao da naručim u Agropanonki i košta 8500 dinara
sad.gif
nelupaj.gif


15eybds.jpg


Inače juče sam malo orao,još je dosta mokro ali ko ima dosta da ore ne može da bira vreme.Oranje je lepo,rasipa se samo još malo lepi na točkove koji nisu u brazdi.Danas mala pauza pa ako ne bude kiše sutra nastavljam.

345y7x4.jpg


no8o6v.jpg
 
Nazad
Vrh